Klebonui paskyrė atgailą

„Žemaitis“ jau rašė apie neblaivų prie vairo sulaikytą Stalgėnų, Žlibinų ir Kantaučių bažnyčių kleboną Joną Baginską. Pasaulietinis teismas savo darbą atliko – paskyrė klebonui piniginę baudą ir dviems metams atėmė teisę vairuoti. Pasidomėjome, ar šį klebono nusižengimą svarstė ir bažnytinis teismas?Priminsime, kad J. Baginsko vairuojamą „Volkswagen Passat“ Stalgėnuose policijos pareigūnai sustabdė lapkričio 13-ąją. Klebonui nustatytas 1,72 promilės girtumas. Tąkart buvo konfiskuotas jo automobilis, o jis pats pavėžėtas iki namų. Sausio 12 dieną Plungės rajono apylinkės teisme buvo priimtas nutarimas J. Baginskui skirti 2 tūkst. litų baudą ir dvejiems metams atimti iš jo vairuotojo pažymėjimą.
Susisiekę su Telšių vyskupijos kurijos sekretoriumi kunigu Domu Gatautu pasiteiravome, ar šį klebono prasižengimą svarstė ir bažnytinis teismas. Jis paaiškino, kad Vyskupijos kurija tokių atvejų nesvarsto ir baudų nusižengėliams neskiria. Vienintelė bauda, kuri buvo skirta J. Baginskui, pasak D. Gatauto, – atgaila. „Kaip pasauliečius išpažinties metu kviečiame atgailauti už savo nuodėmes, taip ir klebonas buvo paragintas gailėtis ir prašyti Aukščiausiojo atleidimo“, – sakė kurijos sekretorius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...