Įdomu tai, kas nematyta

Žmogaus gyvenimas suskirstytas ciklais: vaikystė, jaunystė, branda ir senatvė. Ko gero, gražiausias žmogaus gyvenimo tarpsnis – jaunystė. O senatvė, ar ji būna graži ir laiminga? Laiminga, jei esi to nusipelnęs, neiššvaistęs savo gyvenimo vėjais, užauginęs vaikus – senatvės paguodą ir džiaugsmą.

Rietave, pačiame miesto centre, Laukuvos gatvės pradžioje, gyvena du per devyniasdešimtį metų perkopę malonūs senukai – Stasė ir Povilas Skrabiai. Močiutė Stasė visą gyvenimą sukosi po namus, augino vaikus, o Povilas buvo auksinių rankų meistras. Puikiai taisė laikrodžius, buvo sumanus racionalizatorius, o metalo gabalas jo rankose virsdavo nepamainomu buities įrankiu. Apie jį ne kartą rašė ir „Žemaičio“ laikraštis.
Dabar senukams liūdna, ypač žiemą: tik pro langą grožisi prisnigtu kiemu ar akimis nulydi praeinančiuosius. Dažna viešnia senukų namuose – jų dukra – sumanė sukurti jiems šventę. Sveikindama juos šv. Kalėdų proga išpuošė kiemą, kad būtų kur pro langus senas akeles paganyti. Pro vieną langą senukai mato Rojaus medį su oranžiniais kamuolio dydžio egzotiškais vaisiais, o ant medžio kamieno – susiraitęs trimetrinis žalias žaltys vėjui papūtus uodegą vizgina. Ties kitais langais puikuojasi penkiašakė palmė, pražydusi raudonais žiedais, o prie jos sėdi seneliukas su maišeliu malkų. O žiūrėdami pro virtuvės langą, Skrabiai mato ant akmens stovintį angelą žydrų blizgančių gėlių apsuptyje, šalia jo kabo dieną naktį šviečiantis vitražinis žibintas. Tolėliau stovi dailiai sumūrytas židinys. Patikėkit, tai išties labai gražu!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...