Fotoalbumas, kurį būtina pamatyti

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės fotografijų parodą „Didžioji Lietuva“, kuri 2008 m. buvo eksponuojama Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, gausus lankytojų būrys įvertino daug pasakančiais žodžiais: „Šią parodą būtina kiekvienam pamatyti!“Per šešiasdešimt meistriškai atliktų darbų reprezentavo plačiajai mūsų visuomenei mažai žinomus, o daugeliu atvejų ir visiškai negirdėtus XV-XVIII a.
Didžiosios Lietuvos kultūros paveldo objektus, kurie su didžiulėmis teritorijomis 1772, 1793, 1795 m. buvo prijungti prie tuometinės Rusijos valdų, o šiuo metu priklauso Baltarusijai, Ukrainai, Lenkijai… Nesvyžiaus, Vitebsko, Bučačo, Mogiliovo ir kitų miestų rotušės; įspūdingi rezidencinių rūmų kompleksai Ružonyse, Nesvyžiuje, Sviatske; bažnyčios ir vienuolynai Pinske, Muraviankoje, Ašmenoje, Gerainonyse; gynybinės pilys ir tvirtovės Myre, Podolės Kamenece, Gardine, Mežireče, Lydoje, Kremenece, Chotine; jėzuitų kolegijos ir kiti apšvietos židiniai Nesvyžiuje, Minske, Pinske… Tai – tik maža dalis Lietuvos istorinio paveldo klodų, kurie neatsiejami nuo didžiųjų LDK valdovų, kunigaikščių, didikų, mecenatų vardų didžiausioje to meto Rytų Europos valstybėje. Kita vertus, eksponuotos fotografijos buvo tiktai maža dalis milžiniško darbo, kurį Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė buvo atlikusi fotografuodama ir sistemindama medžiagą daugiatomiam albumui „Didžioji Lietuva“. Įvertindami tiek parodos, tiek būsimojo leidinio edukacines galimybes, su autore sutarėme šią istorinės atminties gaivinimo temą Rietave pratęsti artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui.Prasminga, kad „Didžiosios Lietuvos“ parodos pristatymu ir pirmosiomis albumo sutiktuvėmis 2009 m. gruodžio 7 d.
Europos Parlamente Yehudi Menuhinlsquo;o salėje buvo apvainikuotas Lietuvos vardo tūkstantmečio jubiliejinis minėjimas. Didelį susidomėjimą šis leidinys sukėlė ir Varšuvoje, vėliau – Torūnės universitete.
Pagaliau, po garbingo turnė kitose šalyse, „Didžioji Lietuva“ atkeliauja ir į Žemaitiją. Kovo 5 dieną įvyks šio reprezentacinio albumo I ir II tomo (daugiau kaip tūkstančio lapų apimties, per tris tūkstančius fotografijų, žemėlapių, schemų) sutiktuvės. Renginys skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtosioms metinėms. Albumą pristatys Nepriklausomybės Akto signatarai: albumo autorė ir sudarytoja Birutė Valionytė, albumo leidybos kuratorius Stasys Kašauskas. Tikimasi sulaukti ir Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Patacko bei prof. Kazio Almeno, kurie parašė šio veikalo įvadus.Norėdami, kad šis puikus leidinys Kovo 11-osios proga pasiektų ir mūsų kaimynus, kviečiame į šį susitikimą ne tik Rietavo, bet ir aplinkinių rajonų švietimo, kultūros sferos atstovus, istorinės atminties ir patriotinės pasaulėžiūros puoselėtojus.
Kadangi muziejaus renginių salėje sėdimų vietų skaičius ribotas (60-70 žmonių), prašome norinčius šiame renginyje dalyvauti iki kovo 4 d. 12 val. užsiregistruoti telefonu 8~448 68992 arba el. paštu rokimuziejus@gmail.com. Renginio metu bus galima be antkainio įsigyti ne tik šį albumą, bet ir gražiai iliustruotų teminių kalendorių. „Didžiąją Lietuvą“ būtina pamatyti!

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...