Rietavas neketina pasiduoti diktatui

Rietavas neketina pasiduoti diktatuiVasario pradžioje vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje buvo pristatyta ataskaita apie tai, kiek lėšų pernai skirta komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo programai bei kiek iš Savivaldybės biudžeto tam planuojama skirti šiemet. Posėdyje nedalyvavo nė vienas „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ (TRATC) atstovas, tad susirinkusiesiems beliko konstatuoti, jog gerokai sumažintos programos lėšos TRATCrsquo;o nepradžiugins. „Atėjo laikas pastatyti jį į vietą“, – pastebėjo kažkas iš Tarybos.Ne visi atsiskaitė
Pernai Savivaldybė komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo programai skyrė 548 tūkst. litų, bet iš gyventojų surinkta tik 437 tūkst. litų. „Ši skola tapo Savivaldybės kreditiniu įsiskolinimu, tad jei gyventojai nebeatsiskaitys su TRATCrsquo;u, turėsime ją padengti iš savivaldybės biudžeto“, – sakė ataskaitą pristatęs Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas.
Tarybos nariai sujudo. Pasak jų, tai – ne Savivaldybės ir juo labiau ne gyventojų, bet TRATCrsquo;o problema. Esą įmonė apmokestino negyvenamas ir neprivažiuojamas sodybas, todėl surinkta gerokai mažiau pajamų nei planuota – ne visi puolė mokėti už negautas paslaugas. Komunalininkų stojo ginti pats meras Antanas Černeckis. Pasak jo, pradėjusi savo veiklą įmonė gyventojų sąrašus sudarė remdamasi kadastro duomenimis, todėl ir buvo daug netikslumų. „Pernai dalis negyvenamų sodybų jau buvo išbrauktos, šiemet taip pat bus renkami duomenys. Per kelerius metus šis sąrašas bus patikslintas, todėl ir skolos mažės“, – sakė meras.
Šiemet –
dar mažiau lėšų
Taryba pritarė Savivaldybės administracijos direktoriaus siūlymui šiemet atliekų rinkimo ir tvarkymo programai skirti dar mažiau nei pernai – 509 tūkst. litų. Kažkam pastebėjus, jog ši suma TRATCrsquo;o nenudžiugins, Tarybos nariai ėmė tvirtinti, jog atėjo laikas Savivaldybei kelti sąlygas, kaip ir už kiek turi būti tvarkomos atliekos, o ne pasiduoti TRATCrsquo;o diktatui. Priminsime, jog praėjusių metų pabaigoje įmonės atstovai prašė padidinti mokesčius gyventojams už atliekų tvarkymą, tačiau Taryba kategoriškai tam nepritarė.
Nori rūšiuoti
Susirinkusieji domėjosi, kada pagaliau bus galima ir Rietave rūšiuoti atliekas. „Mes mokam už šiukšlių kiekį, tad kuo daugiau išveža nerūšiuotų, tuo daugiau turime mokėti. Aišku, kodėl TRATCrsquo;as nesudaro sąlygų rūšiuoti atliekas – jam tai nenaudinga“, – pyko Tarybos nariai. Administracijos direktorius priminė, kad dar pernai Aplinkos apsaugos ministerija Savivaldybei pažadėjo 25 komplektus konteinerių atliekoms rūšiuoti (kiekvienam komplekte – po konteinerį stiklui, popieriui ir plastmasei), tad laukiama, kada šis pažadas bus ištesėtas.
Posėdžio metu patvirtinti paskutiniai 15 gyventojų, pernai atleistų nuo mokesčio už komunalinių atliekų išvežimą ir tvarkymą. Gruodžio pabaigoje posėdžiavusi Taryba nuo šio mokesčio atleido dar 205 gyventojus, tad pernai už atliekų tvarkymą leista nemokėti 220-čiai Rietavo savivaldybės gyventojų, nutarus, kad jiems minėtoji paslauga negalima – šiukšlių surinkimo mašinos negali privažiuoti prie jų sodybų. Kažkam paprieštaravus, jog iki vienos ar kitos sodybos veda keliukai ir jos tikrai yra pasiekiamos, Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Romanas Jurčius pabrėžė, jog atliekų surinkėjai bijodami įklimpti nevažiuoja siaurais laukų keliukais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...