Sukčiams vis dar pavyksta rasti patiklių žmonių

Rietavo policijos komisariato pareigūnai nori informuoti gyventojus, kad šiuo metu padaugėjo atvejų, kai bandoma apgauti savivaldybės gyventojus pranešant jiems apie kokį nors laimėjimą arba į eismo įvykį ar kitokią nelaimę patekusį giminaitį ir išvilioti iš jų nemažas pinigų sumas, neva į bėdą patekusiems giminaičiams ar artimiesiems gelbėti nuo atsakomybės.Štai vasario mėn. nuo telefoninių sukčių nukentėjo Stumbrių k. gyventoja. Susigundžiusi „laimėtu prizu“, nupirko išankstinio apmokėjimo telefono papildymo kortelių už 600 litų ir jų kodus padiktavusi sukčiams. Dėl šio fakto atliekamas ikiteisminis tyrimas, sukčiai dar nesurasti.
Kovo pradžioje sukčiai atakavo Rietavo miesto gyventojus. Apie į nelaimę patekusius giminaičius laidiniu telefonu buvo pranešta keletui žmonių, tačiau šį kartą rietaviškiai buvo budrūs, todėl sukčiams nepavyko apgauti ir išvilioti pinigų. Gyventojai apie skambučius pranešė policijos pareigūnams, už tai esame jiems dėkingi.
Po kelių dienų sukčiai tikrino Medingėnų k. gyventojų budrumą. Informaciją telefonu apie į nelaimę patekusius giminaičius gavo keletas žmonių. Vieni apie gautą skambutį informavo policijos komisariatą, o viena garbaus amžiaus gyventoja patikėjo sukčiais (beje, prisistačiusiais policininkais) ir buvo pasiruošusi sumokėti jiems 3000 litų, kuriuos po skambučio pasiskolino iš kaimynų, ir tik policijos pareigūnų operatyvių veiksmų dėka nepatyrė nuostolių, nes apsišaukėlis „geradaris policininkas“ buvo sulaikytas tik atvykęs paimti pinigų. Užėjus tikriesiems policininkams ir paaiškinus, kad senutė yra patekusi į sukčių suregztas pinkles, ji sakė buvo pasiruošusi atiduoti pinigus, o tik po to susisiekti su giminaičiais.
Rietavo policijos pareigūnai prašo savivaldybės gyventojų apie tokius skambučius nedelsiant pranešti seniūnui, apylinkės inspektoriui, policijai, užsirašyti netoli namų stovinčių automobilių, motociklų valstybinius numerius. Sulaukę skambučio apie į nelaimę patekusį giminaitį nepanikuokite, nes suk-
čiai naudojasi žmogaus reakcija į artimo asmens nelaimę ir noru jiems padėti. Netikėkite ir pranešimais telefonu apie laimėjimus loterijoje ir aklai nevykdykite sukčių nurodymų.
Norime informuoti gyventojus, kad policijos pareigūnai niekada nesprendžia piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ir teisės pažeidėjo, tad nepulkite vykdyti paskambinusio asmens nurodymų, o pirmiausia susisiekte su giminaičiu. Paprašykite skambinančiojo nurodyti jūsų giminaičio vardą, pavardę, gyvenamąją vietą. Jeigu skambinantysis prisistato policijos pareigūnu, paklauskite, kuriame policijos komisariate jis dirba ir paskambinę į nurodytą komisariatą praneškite apie nurodyto pareigūno veiklą.
Taip pat informuojame, kad vykdydamas tarnybines pareigas, policijos pareigūnas privalo prisistatyti. Jei policijos pareigūnas neturi skiriamųjų policijos ženklų (specialios aprangos (uniformos) arba specialaus tarnybinio ženklo) arba jei asmuo reikalauja, policijos pareigūnas privalo pateikti tarnybinį pažymėjimą.
Tikimės, kad gyventojai bus budrūs.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...