Mokytis galima visą gyvenimą

Kaip ir visos Lietuvos bibliotekos, Rietavo viešoji biblioteka prisijungė prie akcijos „Esenjoras.lt“, siekdama sukurti vyresniojo amžiaus vartotojams skirtus interneto vartus. Senjorai galėjo tobulinti kompiuterinį raštingumą bei dalyvauti projekte-konkurse „Tūkstantmečio senjorai“. Viena aktyviausių šios akcijos dalyvių buvo Irena Jogminaitė-Jurgilienė.

Akcijoje panoro dalyvauti nemažai senjorų, tačiau kai kuriems pritrūko ryžto ar užsispyrimo, o Irena Jogminaitė-Jurgilienė ne tik išmoko dirbti kompiuteriu, bet ir naršyti internete. Moteris sakė netikėjusi, jog ir pagyvenęs žmogus, niekada „nečiupinėjęs“ kompiuterio, gali išmokti juo naudotis.
Pasirodo, Irena – kantri ir smalsi studentė. Ji už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Esenjoras.lt“ buvo paskatinta vertingomis knygomis.
Irena Jogminaitė-Jurgilienė taip pat buvo tarp laimėjusiųjų projektą-konkursą „Tūkstantmečio senjorai“. Neseniai Rietavo viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Krajinienė Irenai įteikė „Swedbank“ įsteigtą prizą –
radijo imtuvą.
Irena gimė, augo ir mokėsi Rietave. Vėliau, baigusi Kauno profesinę mokyklą ir įgijusi audėjos specialybę, buvo paskirta į Alytaus medvilnės kombinatą –
jame dirbo iki pat jo bankroto. Darbo nebeliko, tad nutarė grįžti į Rietavą, mat tėveliai mirė, reikėjo kažkam vėl apsigyventi gimtuosiuose namuose.
Moteris prisipažino: kai laikraštyje perskaitė, jog bibliotekoje bus galima išmokti dirbti kompiuteriu, nedvejodama visa galva pasinėrė į mokslus ir pati nesitikėjo, kad taip greitai įvaldys tą nepažįstamą kompiuterį. Dabar, prisipažino, negali nė dienos apsieiti be jo. Mat kasdien internetu bendrauja su Anglijoje dirbančia ir gyvenančia dukra Jūrate bei anūke Aurelija. Internetu bendrauja ir su artimaisiais Lietuvoje. Ir primena visiems, ypač pagyvenusiems, kad verta mokytis dirbti kompiuteriu. Juk pagyvenęs žmogus daugiau laiko leidžia namuose, tad kompiuteris – langas į pasaulį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...