Pirmoji vasaros diena – vaikams

Pirmoji vasaros diena – vaikamsBirželio pirmoji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiemet Rietave surengta ypatinga šventė vaikams – „Spalvotoji vaikų šalis“, kurią organizuoti padėjo Klaipėdos universiteto menų fakulteto ketvirtakursiai, o šventės geroji fėja buvo Eglė Joknytė, nes ši šventė – jos diplominis darbas. Eglei talkino ir Rietavo savivaldybės jaunimas, o ypač – jaunimo centro „Progresas“ nariai.

Šventė prasidėjo įspūdinga teatralizuota vaikų eisena nuo Lauryno Ivinskio gimnazijos iki centrinės miesto aikštės. Eiseną vedė Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos dūdininkai. Patys mažiausi važiavo triratukais, dviratukais, paspirtukais, riedučiais. Jaunieji gimnazijos fizikai nešėsi savo atributiką, skautai – iš medienos pasigamintus lėktuvus, dviračius, vežimus ir dar įvairių meno dirbinių. Į eiseną įsiliejo ir Žemaitijos kolegijos studentai.
Savivaldybės meras Antanas Černeckis pasveikino vaikus gražiausios vasaros pradžios šventės proga, palinkėjo puikaus renginio, o šventės organizatorei Eglei Joknytei įteikė padėkos raštą. Dovanų įteikė mažiesiems „Dainų dainelės“ dalyviams: Klaudijui Šimkui bei Eidvilei Kadytei.
Aikštėje eiseną pasitiko vyriausias šventės dailininkas su septyniais spalvingais pagalbininkais – „teptukais“, bei vyriausias šventės tvarkdarys. Vaikai, susiskirstę grupėmis, ėmėsi darbo: kas vėlė iš vilnos papuošalus, kas sportavo, fizikai su pagalbininkais savo kūrinius demonstravo, kiti piešė – žodžiu, vaikai plušėjo net sukaitę.
Visi vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Po to mažieji ir jų tėveliai klausėsi koncerto: dainavo ir grojo Rietavo meno mokyklos jaunieji atlikėjai, svečiai iš Plungės – Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis „Hello“ (vadovė R. Urniežienė), šoko Rietavo kultūros centro mažieji šokėjai, grupės „One step“ merginos.
Tą pačią dieną Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos vaikučiai ir jų tėveliai buvo pakviesti į Kauno zoologijos sodą: ten šventę visos šalies neįgaliems vaikams surengė Lietuvos neįgaliųjų draugija. Vaikus prie sodo vartų pasitiko įvairių žvėrelių kostiumais pasipuošę personažai, surengta nemokama ekskursija po zoologijos sodą. Mažieji pavaišinti saldumynais, gavo dovanėlių.
Tądien išsipildė didžiausia daugėdiškės Aurelijos Taurozaitės, judančios tik invalido vežimėliu, svajonė – pabuvoti zoologijos sode. Kupina įspūdžių į namus grįžo ir Aurelijos likimo draugė medingėniškė Marija Klišauskaitė. Vaikai ir jų tėvaliai dėkoja Rietavo savivaldybės administracijai už suteiktą nemokamą transportą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...