Eilės, širdim užrašytos

Visą gegužę po Lietuvą skraidė poezijos paukštė. Daug kur surengti literatūriniai vakarai, savo eiles skaitė klasikai ir pradedantieji poetai. Pasirodo, daugiavaikės motinos, minutei atitrūkusios nuo rūpesčių, taip pat rimuoja. Neseniai į Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejų susirinkusios daugiavaikių motinų draugijos „Motulės delnuos“ narės klausėsi motinų sukurtų eilių.

Į susitikimą su rietaviškėmis atvyko ir garbaus amžiaus senolė iš Plungės rajono Užlieknio kaimo Aniceta Lukošienė, kurti, anot jos, pradėjusi tik suaugus vaikams. Moteris pasakojo, kaip augino net šešetą vaikų, kaip laukė iš sovietinės armijos grįžtančių sūnų ir apie pažadą Dievui: jei iš Afganistano sūnus grįš gyvas, su visais vaikais nuvažiuoti į Žemaičių Kalvariją ir nueiti visą Kryžiaus kelią. Sūnus grįžo sveikas, ir moteris Dievui duotą pažadą tesėjo. A. Lukošienės eilės – apie vaikus, tėvynę, sunkų šių dienų gyvenimą.
Susirinkusiosios susikaupusios klausėsi Danutės Lukošienės iš Tverų seniūnijos Pribitkos kaimo eilių. Ši mama išaugino net dešimt vaikų. Penketas dar – namuose, o kiti penki jau paliko namus. Užbaigusi dienos darbus, suguldžiusi vaikus,
D. Lukošienė ima rašiklį ir kloja ant popieriaus lapo, kas širdyje sugulę. Ji sako, kad rašo tik sau, bet paprašyta – paskaito. Sukūrė eilių ir savo gimtiesiems Tverams.
Kita tveriškė – Sofija Vaičienė – taip pat kuria atitrūkusi nuo mokyklos kasdienybės ar namų rūpesčių.
Moterys į svečius buvo pasikvietusios ir Rietavo Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkę, taip pat kuriančią Romualdą Durkienę, kuri ne tik bendravo su mamomis, bet ir skaitė savo eilių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...