Žemaitijos kolegijos dėstytojai – Rumunijoje

Pagal Europos Sąjungos dėstytojų mainų programą „Erasmus“ Rietavo Žemaitijos kolegijos dėstytoja Virginija Mačiulaitienė ir Tarptautinių ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Daiva Jackūnienė gegužės 23-28 dienomis lankėsi Transilvanijos Brašovo universitete, Rumunijoje.Transilvanijos Brašovo universitete studijuoja 15 000 studentų. Žemaitijos kolegijos dėstytojų vedamuose užsiėmimuose dalyvavo universiteto Ekonomikos fakulteto Verslo administravimo anglų kalba studijų programos studentai, jie aktyviai diskutavo apie abiejų šalių ekonomiką, kultūrą bei mokslo sistemas.
Lyginant abiejų šalių panašumus ir skirtumus pastebėta kur kas daugiau panašumų. Galbūt tik vienintelis aiškiai matomas ir jaučiamas skirtumas – masinis aplinkinių rūkymas viešose vietose, restoranuose, kavinėse, net ir universiteto koridoriuose.
Pačiame Brašovo mieste, įsikūrusiame gražiame Karpatų kalnų slėnyje, gyvena 350000 gyventojų. Po paskaitų dėstytojos domėjosi šalies kultūra, keliavo po įspūdingo grožio Brašovo apylinkes, aplankė vieną gražiausių pilių Europoje – Rumunijos monarcho Karlo I pilį Sinaijoje, tvirtovės tipo vienuolynus ir maloniai bendravo su vietos gyventojais, kurie nuoširdžiai pasakojo apie savo šalį ir gyvenimą joje.
Rumunija ir jos žmonės Žemaitijos kolegijos dėstytojoms paliko puikų įspūdį. Džiugu, kad bendravimas, prieš kelis metus prasidėjęs tarp Transilvanijos Brašovo universiteto ir Žemaitijos kolegijos dėstytojų ir studentų, plečiasi. Tikimasi, kad kitais mokslo metais abiejų aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų mainai suteiks puikių galimybių „Erasmus“ programos dalyviams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...