Jaunimui labiausiai rūpi Rietavo ateitis

Birželio 12 dieną nuo pat ankstaus ryto Rietavo gatvėmis važinėjo autobusėlis ir kvietė visus keltis ir skubėti į Rietavo savivaldybę, į VšĮ „Drąsinkime ateitį“ – Lietuvos jaunimo organizacijos – ir VšĮ „Mes darom“ savanorių centro rengiamą Nacionalinę idėjų dieną, padiskutuoti apie savo bendruomenės ateitį.

Pagyvenusieji rietaviškiai akcijai liko abejingi, bet jaunimas rinkosi labai aktyviai ir diskutavo, kokia savivaldybės bendruomenė bus po trisdešimties metų. Jaunimui rūpi viskas – aplinkosauga, ekologija, socialinė politika, švietimas, turizmas, jaunimo politika, verslas ir pilietinės visuomenės formavimasis. Idėjų dienoje dalyvavo ir Rietavo savivaldybės administracijos vadovai.
Jaunimui, kaip ir suaugusiesiems, rūpi politinė situacija, nuo kurios priklauso visų idėjų įgyvendinimas. Tad bendravimas prasidėjo nuo politikos. Jaunimas pabrėžė: norėtų, kad ateity rinkimai į vietos savivaldą ir Seimą vyktų elektroniniu būdu, ir tiek Seimas, tiek vietos valdžia vis atsinaujintų ir nebeliktų tų pačių, metai iš metų renkamų, veidų.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis aptarė savivaldybės ateities perspektyvas, teikė pamąstymų, kaip į Rietavo savivaldybę pritraukti kuo daugiau turistų (paminėta turtinga gamtiniu ir daug žadanti turizmo atžvilgiu Tverų seniūnija). Prašė jaunimo paskatinti savo draugus nebeniokoti tiltų per Jūros upę, parko, gėlynų, nelaužyti naujai pasodintų medelių, nedaužyti suolų.
Po ilgų diskusijų surašyta daug idėjų, kurios išsiųstos Ministro Pirmininko tarnybos komunikacijos koordinavimo skyriui.
Jaunimas siūlė Rietavą paversti ekologišku miestu įrengiant apvažiavimą, mieste – dviračių takus bei dviračių stovėjimo aikšteles prie mokymo įstaigų, butuose – geoterminį šildymą. Siūlyta rengti griežtą atranką į gimnazijos klases, o visiems kitiems būtų privalu rinktis darbininkiškas profesijas; įvesti pedagogų amžiaus cenzą bei juos rinkti konkurso tvarka; uždrausti žiniasklaidos pirmuose puslapiuose spausdinti kriminalinius įvykius; įsteigti pagyvenusių žmonių centrą; kadangi Rietavas turi senas muzikines tradicijas – „įgarsinti“ miesto centrą, kad vakarais skambėtų klasikinė, liaudiška ir šiuolaikinė muzika; pelengvinti pradedantiems verslininkams mokesčių naštą; dalį mokinių „krepšelio“ lėšų skirti vaikų ir jaunimo užimtumo centrams, kad akademinis mokymas būtų atskirtas nuo užklasinės veiklos; partijoms, patekusioms į Seimą, pasibaigus kadencijai daryti penkerių metų pertrauką – taip gerinti Seimo įvaizdį; sukurti Seimo narių ir vietos savivaldos tarybos narių atšaukimo mechanizmą; daugiau galių suteikti savivaldybėms; Lietuvos politika privalo atsigręžti į žmogų, nepalikti jo su problemomis vieno; Rietavo savivaldybėje įkurti bendruomenės namus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...