Svečiuose – keturios kūrėjos iš Palangos

Praėjusį ketvirtadienį Plungės viešoji biblioteka sulaukė net keturių viešnių iš Palangos. Bibliotekos bokšto salėje savo darbus pristatė poetė Elena Karnauskaitė ir trys grafikės – Gražina Oškinytė, Gražina Eimanavičiūtė ir Miglė Jonaitienė.Palangiškės kūrėjos džiaugėsi galimybe pabūti istorinėje bibliotekoje bei pasidžiaugti moderniai įrengtomis jos patalpomis. Pristatyti savo kūrybą – esė „Ievos laiškai iš Galudienių miesto“ – pirmajai teko poetei ir pedagogei E. Karnauskaitei. Moteris ne tik atskleidė, kas suguldyta šioje knygoje, bet ir paskaitė ištrauką iš jos.
„Ievos laiškai iš Galudienių miesto“ – šeštoji palangiškės knyga, tiesa, iki tol ji buvo išleidusi penkias eilėraščių knygas. Esė rinkinys sudarytas iš pagrindinės veikėjos Ievos papasakotų istorijų, patirtų keliaujant po pasaulį. Knyga patraukli šmaikščiu bei lengvai skaitomu turiniu.
Vėliau apie savo darbus papasakojo ir grafikės. Vyriausioji viešnia G. Oškinytė ypatinga tuo, kad per visą savo kūrybos kelią yra išbandžiusi įvairių technikų, tarp kurių – grafitas, pastelė, tušas ir plunksnelė, kartono raižinys, ofortas, akvatinta, monotipija.
Grafikos subtilybių ji išmokė ir dukrą M. Jonaitienę. 2010-aisiais pastaroji sukūrė raidžių ir vardų kompozicijas kartono atspaudo technika.
O 25-erių G. Eimanavičiūtė parodą praturtino kaligrafinėmis kompozicijomis, skirtomis Motiejaus Valančiaus ir Maironio kūrybai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...