Mokyklos vadovas brandina pamainą

Pačiame Plungės rajono pakraštyje, miškų ir miškelių apsuptyje, įsikūręs Alsėdžių miestelis šiandien verčia jau 760-ąjį savo istorijos puslapį. Miestelio puošmena – šimtmečius gyvuojantis piliakalnis, ant kurio jau vėlesniais laikais išaugo garsioji Žemaičių vyskupų rezidencija. Pastarieji Alsėdžius valdė 1421-1850 metais. 1765-ieji alsėdiškiams – taip pat svarbi data, mat tais metais žinių ištroškusiems miestelio vaikams duris atvėrė parapinė mokykla. Tiesa, šiai ugdymo įstaigai vidurinės mokyklos statusas suteiktas tik 1952-aisiais, tad ne taip seniai – praėjusių metų lapkritį – iškilmingai paminėtas jos 60-ies metų jubiliejus.Alsėdžių vidurinėje mokykloje „Žemaičio“ žurnalistai apsilankė pačiu laiku, mat tądien AB „Sidona“ darbininkai pradėjo iki rugsėjo truksiančius renovavimo darbus.
Leonas Mockūnas džiaugėsi, kad bus apšiltintos pastato sienos, pertvarkytas šilumos punktas ir šildymo bei karšto vandens tiekimo sistema, įrengtos vėdinimo ir apšvietimo sistemos. Alsėdžių mokyklos bendruomenė galės didžiuotis ir didesne aktų sale.
Istorijos puslapiai
Pasivaikščioję mokyklos koridoriais, sėdome pašnekesiui su L. Mockūnu. Nors šiuo metu mokykloje dėl darbų – didžiulė sumaištis, direktorius maloniai su mumis bendraudamas ruošė kavą ir pasakojo mokyklos istorijai svarbius momentus.
Sužinojome, jog seniausia parapinė mokykla Žemaičių vyskupijoje netiesiogiai minima Alsėdžiuose 1499-aisiais, tačiau šis faktas nėra patvirtintas.
Dar kitur rašoma, kad parapinė mokykla miestelyje pastatyta XVII amžiuje. Manoma, kad ji galėjo būti sunaikinta per karus su švedais 1655-1660 metais. Po daugiau nei šimtmečio įkurta parapinė mokykla ilgai neveikė, tačiau 1804-aisiais joje žinių labirintais keliavo 12 berniukų ir 7 mergaitės.
Nuo 1945-ųjų Alsėdžiuose veikė pradinė mokykla ir progimnazija, vėliau performuota į septynmetę mokyklą, o nuo 1952 mokslo metų pradžios jai buvo suteiktas vidurinės mokyklos statusas. Šiuo metu Alsėdžių vidurinę mokyklą lanko apie 300 moksleivių (kartu su Grumblių pradinės mokyklos vaikais).
Atsinešė naują idėją
Nuo 1952 metų mokyklai vadovavo Juozas Gurevičius, jį pakeitė Kazimieras Petraitis, pastarąjį – Bronislovas Butkevičius, po jo direktoriaus pareigas net 35-erius metus ėjo Valius Balandis, o nuo 2001-ųjų prie mokyklos vairo stojo dabartinis
vadovas – Leonas Mockūnas.
Ateidamas dirbti į Alsėdžių mokyklą L. Mockūnas atsinešė ir idėją apie gynybinį-pilietinį ugdymą, tad jau nuo 2001-ųjų rugsėjo 1-osios mokykloje įvesta gynybinio-pilietinio ugdymo pakraipa, 9-12 klasėse pradėtas dėstyti pradinis karinis pasirengimas.
Nauja ugdymo pakraipa sudomino ne tik pačius alsėdiškius. Sulaukta moksleivių iš Salantų (Kretingos r.), Telšių, Plungės, Palangos ir kitų miestų. Panorę mokytis Alsėdžių vidurinėje mokykloje moksleiviai apgyvendinami mokyklos bendrabutyje, kuriame dienotvarkė – griežta. Kasdien jie privalo lankytis treniruotėse, dalyvauti rytinėje mankštoje.
Direktorius didžiuojasi, jog Alsėdžių mokykla – pirmoji Lietuvoje ugdymo įstaiga, įtraukusi gynybinį-pilietinį ugdymą kaip pasirenkamąjį dalyką į 9-12 klasių moksleivių mokymo programas ir vienintelė tam įsteigusi instruktoriaus etatą.
Eiti šias pareigas buvo pasiūlyta Karo akademijos absolventui leitenantui Juliui Svirušiui. Nors, pasak direktoriaus, jam tenka didžiulė atsakomybė, mat dirbant su moksleiviais reikia atsakyti ne tik už save, bet ir už jų elgesį mokykloje, jaunas instruktorius su tuo susitvarko nepriekaištingai.
Brandinama nauja pedagogų karta
J. Svirušis nėra vienintelis jaunas pedagogas Alsėdžių vidurinėje mokykloje. Šiandien joje dirba keturi jauni žmonės. Antai ir direktoriaus pavaduotojui Regimantui Kavaliauskui – vos trisdešimt.
Pasakodamas apie jauną kolektyvą, direktorius su šypsena kalbėjo ir apie neseniai jį papildžiusią choreografijos mokytoją Gretą Mickevičiūtę. Šiltų žodžių vadovas negailėjo ir socialinei pedagogei Aurelijai Augustinienei.
L. Mockūnas pasakojo, jog nevengia į mokyklą priimti jaunų specialistų – esą jie greičiau randa bendrą kalbą su moksleiviais, o patirties semiasi iš ilgamečių mokyklos pedagogų. Kaip pavyzdį direktorius pateikė mokykloje dirbančią jauną lituanistę Eglę Kungienę, kurią, kaip jis juokavo, tarsi pamainą sau ruošia bene stipriausia rajone lietuvių kalbos mokytoja Violeta Rimkuvienė.
Klausantis apie mokykloje dirbančius jaunus pedagogus, knietėjo sužinoti ir apie ilgiausiai joje vaikus ugdantį mokytoją. Direktoriui nereikėjo ilgai mąstyti, kas jis toks, iškart pasakė, jog tai – geografijos mokanti Stefa Každailienė. Jos paruošti moksleiviai – dažni respublikinių geografijos olimpiadų prizininkai.
Bendraujant su mokyklos vadovu, laikas tirpte ištirpo. Atrodo, kiekvieną minutę sužinojome kažką naujo ir įdomaus. O direktoriaus pavaduotojas R. Kavaliauskas mus kvietė čia apsilankyti ir vėliau, kuomet galėsime pasidžiaugti atsinaujinusia mokykla.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...