Ansamblis „Gondinga“ atšventė 25-erių metų jubiliejų

Praėjusį šeštadienį plungiškiai ir visi, kurie nėra abejingi liaudiškai muzikai, šokiams ir žaidimams, buvo pakviesti į Plungės kultūros centrą. Jame dėmesio laukė folkloro ansamblio „Gondinga“ nariai, norintys su kitais pasidalinti švente, įprasminusia 25-erių metų ansamblio gyvavimo sukaktį. Pakiliai nusiteikę liaudiškų tradicijų puoselėtojai kvietė susirinkusiuosius drauge su jais atsigręžti atgal ir pasidžiaugti gražiausiomis kolektyvo akimirkomis.Jubiliejinis koncertas „Laiks nestuov vėituo“ pradėtas iškilmingai įnešus ansamblio vėliavą ir priminus, jog Plungę garsinantis kolektyvas, vadovaujamas Dalios Stasikėlienės, susikūrė 1988-aisiais. Nuo pirmųjų gyvavimo dienų jame muzikuojantys plungiškiai pasakojo, jog prisijungti prie ansamblio paskatino rajono laikraštyje „Kibirkštis“ pasirodęs skelbimas, raginantis liaudiškos muzikos ir šokių gerbėjus tapti besikuriančio folklorinio ansamblio nariais.
Pasak kolektyvo veteranų, buriantis ansambliui, Plungės krašte dar gyveno senolių, atmintyje saugančių iš kartos į kartą perduotas ir išsaugotas dainas, šokius, žaidimus. Suskubta juos užrašyti ir išmokti. Tokiu būdu primiršti autentiški žemaičių šokiai, dainos, žaidimai prikelti naujam gyvenimui.
Vedamas meilės Žemaitijos kraštui ir trokšdamas pažinti gimtosios Plungės tradicijas, kolektyvas vis tobulėjo, stebino savo gerbėjus vis gražesniais pasirodymais. Aušra Vaškienė, Sandra Rupeikienė, Egidija Kliauzienė, Antanas Šalvis, Kęstutis Vaitkus, Alvydas Bekėža, Sigitas Stasikėlis – ištikimiausi kolektyvo nariai, mat ansambliui priklauso nuo pat jo susikūrimo.
Susirinkusiesiems „Gondingos“ nariai atviravo, jog į kolektyvo veiklą aktyviai įsitraukė ir antrosios jų pusės bei vaikai, todėl jiems itin svarbi šeimyniška dvasia. „Esu labai laiminga būdama tarp gerų žmonių, juk liaudišką muziką mėgstantis žmogus – labai šviesi asmenybė“, – sakė viena iš ansamblio narių.
Ansamblio vyrai teigė, kad susiburia ne vien tik vakaronėms ar kokiems renginiams, festivaliams. Pasirodo, „Gondingos“ muzikantai vakarais susėda ir Kalnų pagiedoti. Kolektyvas drauge keliauja. Kai kurie vyrai prisiminė, jog prieš daug metų liaudiška daina juos lydėjusi net šienapjūtės darbus dirbant.
Tą vakarą per 25-erius metus susikaupusius prisiminimus keitė smagios liaudiškos dainos, jas – šokiai. Šitaip visą vakarą ratu. Nereikia būti ansamblio nariu, kad pajustum čia tvyrantį jaukumą, supratingumą ir pagarbą vienas kitam.
Pasidžiaugti gražia „Gondingos“ sukaktimi atvyko ir rajono valdžios atstovų, tarp kurių – Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius, administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė. Už aktyvią veiklą puoselėjant gimtojo krašto liaudies tradicijas „Gondingos“ ansamblio nariai apdovanoti padėkos raštais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...