Šventė, sukvietusi būrį jaunųjų Žemaitijos dainininkų

Niekam ne paslaptis, jog Žemaitija nuo seno garsėja išskirtine kultūra, tradicijomis, muzika, šokiais ir, žinoma, dainomis. Ko gero, nesuklysime teigdami, jog ypač Plungės krašto žmonėms labai svarbios protėvių per šimtmečius kauptos ir saugotos tradicijos. Jų puoselėjimu ir populiarinimu rūpinasi įvairūs Plungės kultūros centro kolektyvai. Ne ką mažiau prie to prisideda ir Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenė, vos tik prasidėjus pavasariui plungiškius ėmusi kviesti į vienas už kitą įdomesnius renginius. Praėjusią savaitę Meno mokykloje vyko jau šeštasis Žemaitijos krašto vaikų ir moksleivių dainų festivalis-konkursas „Skambioji daina“.Pasak mokyklos direktorės Genovaitės Žiobakienės, festivalio organizaciniais reikalais rūpinasi dainavimo skyriaus vedėja Irena Bakanauskienė ir vyr. mokytoja Lina Lukošienė. Jų pastangos mokyklon sukviesti kuo daugiau dainininkų iš įvairiausių Žemaitijos kampelių ir šiemet neliko bevaisės. Šeštajame festivalyje „Skambioji daina“ savo sugebėjimais džiugino solistai ir vokaliniai ansambliai iš Mažeikių, Klaipėdos, Šiaulių, Viekšnių (Mažeikių r.), Naujosios Akmenės, Palangos, Kelmės, Kuršėnų, Juknaičių (Šilutės r.), Salantų (Kretingos r.), Skuodo ir, žinoma, Plungės, Kulių bei Platelių.
Visi jie buvo suskirstyti į keturias amžiaus kategorijas. Rengėjų teigimu, festivalio dalyviai ne tik turi galimybę parodyti savo dainavimo sugebėjimus bei prisiliesti prie senųjų liaudies tradicijų, mat konkurse viena iš dviejų dainų būtinai turi būti autentiška lietuvių liaudies daina, bet ir pažadinti savyje norą ugdyti meninę saviraišką.
Gausų būrį „Skambiosios dainos“ dalyvių ir svečių sveikino mokyklos direktorė G. Žiobakienė. Ji džiaugėsi, jog kaskart festivalis vis tobulėja, plečiasi dalyvių ratas. O užleisdama sceną dainininkams direktorė linkėjo, kad ši diena taptų dainų diena, mat be dainos užmigtų mūsų sielos.
Visą dieną vykusį renginį pradėjo mažoji Plungės kultūros centro estradinio dainavimo studijos „Vieversys“ (vadovė L. Lukošienė) solistė Rasa Gadliauskaitė. Po jos į sceną žengė Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtinė Emilija Paulauskaitė (vadovė Jūratė Kensminienė), Plungės vaikų globos namų mažoji dainininkė Izabelė Varnagytė (vadovė Jolanta Vaičienė). Plungiškės dainininkės buvo apdovanotos gausiais susirinkusiųjų plojimais.
Iš viso festivalio metu scenoje pasirodė per 40 jaunųjų solistų bei vokalinių ansamblių. Tad garbingoji komisija turėjo gerokai paplušėti spręsdama, kuris solistas ar ansamblis yra verčiausias geriausiųjų vardo.
Paskelbus rezultatus, paaiškėjo, jog šeštojo festivalio-konkurso pagrindinio prizo laimėtojas yra Šiaulių Sauliaus Sondeckio meno mokyklos merginų – Enrikos Pupliauskaitės ir Ingridos Pužauskaitės – duetas. Jų vadovė – Jurgita Juozūnienė.
Nemažiau patenkinti liko ir pirmosios vietos laimėtojai, tarp kurių – ir mūsų krašto dainininkai: M. Oginskio meno mokyklos solistės Livija Šiaudvirtaitė ir Gabija Žvinklytė (vadovė I. Bakanauskienė), Platelių meno mokyklos tercetas: Iveta Silkauskaitė, Silvija Jonušaitė, Gerda Šukytė (vadovė Zita Vasauskienė) bei dar vienas šios mokyklos tercetas: Aušrinė Lukavičiūtė, Silvija Jurčiūtė, Gintarė Kaunaitė (vadovė Julija Kačinauskienė).
Plungiškių būta ir tarp antrosios vietos laimėtojų: mažoji solistė R. Gadliauskaitė bei I. Silkauskaitės ir G. Šukytės duetas, vadovaujamas I. Bakanauskienės.
M. Oginskio meno mokyklos solistė Kornelija Uselytė (vadovė I. Bakanauskienė) ir Kulių vidurinės mokyklos tercetas, vadovaujamas Giedrutės Idzelienės, tapo trečiosios vietos laimėtojais. Kuliškiai gavo ir atskirą apdovanojimą už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...