„Meno vagonas“ riedėjo Senamiesčio aikšte

Prieš savaitę Plungės centre buvo neįprastai linksma: Senamiesčio aikštėje Kultūros centras įgyvendino Lietuvos kultūros fondo remiamą, Plungės geležinkelio 80-mečiui skirtą pramoginį-edukacinį projektą „Meno vagonas“. Penkiose simbolinėse stotelėse gausus būrys žiūrovų galėjo ne tik susipažinti su mūsų miesto geležinkelio istorija, bet ir iš visos širdies pasilinksminti. Projekto rengėjai viliasi, jog „Meno vagonas“ skatins jaunų žmonių pilietiškumą, atsakomybę už aplinką, kurioje gyvena.Dar gerokai prieš darbo dienos pabaigą Senamiesčio aikštėje buvo statoma scena, o „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio vidurinės, Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklų bei organizacijos „Krantas“ jaunimas plušėjo kurdami garvežį ir vagoną. Visas ešelonas buvo pagamintas iš niekam nereikalingų kartoninių dėžių, o ratų stipinai – iš tuščių plastmasinių butelių. Kad būtų linksmiau, vieni savo vagonus apklijavo, o kiti apkaišė popierinėmis gėlėmis. Šventės metu garvežys ir pukšėjo, ir švilpė, o nemažas būrys savanorių mielai fotografavosi pasipuošę geležinkelininkų atributika. Renginį vedė geležinkelininkų uniformomis vilkintys vaikinas ir mergina.
Visą 80-ies metų Plungės geležinkelio istoriją buvo galima sužinoti vienoje stotelių, tačiau ją dar kartą priminė grupės „Riva“ šokėjos, kurios, rankose laikydamos didžiulius senoviškus lagaminus, ne tik vaidino kelionėn išsiruošusias keleives, bet ir pasakojo, kaip į Plungę atkeliavo geležinkelis. Kol vietiniai atlikėjai ant scenos keitė vieni kitus, dvi merginos – Brigita ir Dainora – ant ištempto audinio piešė didžiulį traukinį.
Muzikantus keitė dainininkai ir šokėjos, kuriems susirinkusieji negailėjo plojimų. Tačiau dar daugiau visi plojo, kai ant scenos užlipo alternatyvios mados modelius demonstruojančios merginos. Jų pikantiški ir įdomūs kostiumai buvo pagaminti daugiausia iš ekologiškų arba jau kartą panaudotų medžiagų. Vėliau, paploję už įvairius nuopelnus apdovanotiems renginio dalyviams, plungiškiai laukė, kol ant scenos užlips TV3 laidos „X Faktorius“ dalyvis Martynas Kavaliauskas ir grupė „Pikaso“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...