Plungiškių širdis virpino akordeono garsai

Jei reikėtų įvardyti populiariausią pasaulyje muzikos instrumentą, be abejonės, tai būtų akordeonas, mat juo grojama turbūt visose šalyse. Ko gero, retas įsivaizduojame tradicines lietuvių šventes be šio nuostabaus instrumento. Šiandien jo vaidmuo gerokai išaugęs, mat visa savo didybe akordeonas yra užvaldęs profesionaliąją koncertinę sceną, kur ilgą laiką šeimininkavo tik klasikiniai muzikos instrumentai, tokie kaip smuikas ar fortepijonas. Vakar minėjome Pasaulinę akordeono dieną. Šiek tiek paankstindami, šią dieną paminėjo ir būrys plungiškių bei svečių iš kitų miestų, susirinkusių į Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą, kur vyko akordeono muzikos koncertas.Tarp geriausiųjų akordeonistų – ir plungiškiai
Pasak istorinių šaltinių, Pasaulinės akordeono dienos iniciatorius – Kirilas Demianas, kuris 1829-ųjų gegužės 6 dieną Vienoje ir užpatentavo šį instrumentą. Tiesa, tie patys šaltiniai atskleidžia, kad, prieš sukuriant akordeoną, dienos šviesą išvydo pirmoji primityvi armonika. Ją 1822-aisiais Berlyne pagamino muzikos instrumentų meistras Fridrikas Buschamanas.
Mūsų šalyje Akordeono dieną imta minėti visai neseniai – 2009 metais. Nuo tada šiai dienai skirti renginiai tampa vis svarbesni. Plungiškiams akordeoninės muzikos gerbėjams Pasaulinės akordeono dienos šventė šiemet buvo ypatinga, mat ją pasitiko laimėjimais, parsivežtais iš balandžio 6-7 dienomis Vilniuje vykusio respublikinio jaunųjų akordeonistų meistriškumo konkurso, kuris buvo surengtas jau dešimtą kartą.
M. Oginskio meno mokyklos auklėtinis Manfredas Lamsargis savo amžiaus grupėje iškovojo antrojo laipsnio laureato diplomą, o Aurimas Kaunas tapo trečiojo laipsnio laureato diplomo laimėtoju. Pelnytu diplomantų vardu džiaugėsi kamerinio ansamblio merginos: Kamilė Širvinskaitė (smuikas), Viktorija Stroputė (akordeonas) ir Eglė Veniulytė (gitara, fortepijonas).
Paminėta Akordeono diena
Sakoma, jog ypatingai skambantys akordeono garsai suranda kelią net į muzikai abejingo žmogaus širdį. Tą pajuto ir balandžio 15-ąją į Meno mokyklą suvažiavę akordeono gerbėjai iš Šilalės ir Palangos. Koncerte dalyvavo ir renginio šeimininkai – plungiškiai.
Šventinė diena M. Oginskio meno mokykloje, skirta akordeonui ir jo muzikai, prasidėjo seminaru „Džiazinės ir pramoginės muzikos subtilybės grojant akordeonu“, kuriame dalyvavo akordeono mokytojų iš įvairių Žemaitijos meno ir muzikos mokyklų bei geriausiai įvaldę šį instrumentą jų mokiniai. Visais organizaciniais klausimais rūpinosi Meno mokyklos akordeono skyrius, kuriam vadovauja mokytoja metodininkė Laima Jundulienė.
Akordeono dienos pagrindiniu akcentu tapo vakare vykęs koncertas, kurio metu savo sugebėjimais stebino M. Lamsargis ir svečias iš Šilalės meno mokyklos – Marius Bagdonas. Jie susirinkusiuosius pamalonino klavišinio akordeono muzika.
Mygtukinio akordeono skambesį atskleidė tarptautinių konkursų laureatas, Palangos Stasio Valiūno meno mokyklos auklėtinis Mantas Leonardas Lizzi. Renginio dalyviai liko sužavėti jo pasirodymu. Akordeono muzika koncertą papuošė ir dar vienas palangiškis – Algirdas Benetis. Ne ką mažiau klausytojams patiko ir plungiškio akordeonisto A. Kauno pasirodymas.
Tačiau bene didžiausias susirinkusiųjų simpatijas pelnė buvęs M. Oginskio meno mokyklos moksleivis Martynas Norvilas. Džiazo aistruoliu tituluojamas akordeonistas klausytojams atskleidė, kokia įdomi ir įvairiapusiška gali būti akordeonu atliekama muzika.
Groti šiuo instrumentu M. Norvilas pradėjo gimtojoje Plungėje, o nuo 1996-ųjų akordeono subtilybių mokėsi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, vėliau studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Iš Plungės kilęs akordeonistas – prestižinių tarptautinių konkursų Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje laureatas ir diplomantas. Už tai jis apdovanotas Lietuvos prezidentų padėkos raštais. Be to, M. Norvilas yra dalyvavęs ir žymiausių pasaulio akordeonistų atvirose pamokose.
Plungiškis akordeonistas atvyko drauge su kolega Nerijumi Bakula – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu. Jis susirinkusiesiems padovanojo džiazo, tango, pop ir kitokių muzikos žanrų kūrinių. N. Bakula pedagogams vedė ir minėtą seminarą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...