Festivalį kalvarijiškiai paskyrė Šokio dienai

Neseniai Žemaičių Kalvarijos kultūros centro salėje skambėjo muzika, kurios užvaldyti scenoje šoko iš įvairių Žemaitijos miestų bei miestelių suvažiavę grupės ir kolektyvai. Juos čia sukvietė kasmetinis šokių festivalis „Tuo ritmu“. Šiemet renginys, kurio sumanytoja – Kultūros centro meno vadovė Sandra Jazdauskienė, pradžiugino naujove – prie vaikų šokių grupių prisijungė ir suaugusiųjų kolektyvai.Didelį šokio gerbėjų ratą subūręs festivalis šiemet šventė ketvirtąjį savo gimtadienį. Be to, taip jau sutapo, kad tądien kartu paminėta ir Tarptautinė šokio diena, švenčiama balandžio 29-ąją. Šios šventės ištakos siekia 1982-uosius. Tarptautinė šokio diena sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Pasaulyje garsus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas iki šiol tituluojamas šiuolaikinio baleto tėvu.
Šokiui paskirtą dieną festivalio rengėjai buvo padalinę į dvi dalis: pirmąją dienos pusę scenoje trepsėjo jaunosios kartos šokėjai, o vakare Kultūros centro salėje karaliavo suaugusiųjų šokių kolektyvai.
Festivalio siela ir sumanytoja S. Jazdauskienė džiaugėsi, jog į Žemaičių Kalvariją atvyko šokėjų iš Mažeikių, Platelių, Narvaišių, Barstyčių (Skuodo r.), Nevarėnų (Telšių r.), Sedos (Mažeikių r.), Ryškėnų (Telšių r.). Neabejingi šokiui liko ir renginio šeimininkai – Žemaičių Kalvarijos šokėjai. Vaikų šokių grupių pasirodymus pristatė bei gerą nuotaiką visiems dalijo vedėjai Aurelija Brasaitė ir Jonas Brasas. Gera energija spinduliavo ir su suaugusiųjų kolektyvais bendravo Romas Burža su žaviąja Gintare Jazdauskaite.
Festivalis „Tuo ritmu“ pradėtas vienu žinomiausių šokių – Vienos valsu. Gracingąjį šokį atliko Žemaičių Kalvarijos meno mokyklos šokėjai. Valso žingsneliu besisukančios poros abejingų nepaliko. O Gintaro Valavičiaus vadovaujami plateliškiai susirinkusiesiems priminė polkos žingsnelius. Ko gero, nė viena lietuvių tradicinė šventė neapsieina be šio šokio, kurio istorija prasidėjo dar 1830-aisiais.
Po jų scenoje trepsėjo mažiausieji festivalio dalyviai – Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos pirmokėliai. Šokėjėliai scenoje pasirodė pirmąkart. Vėliau gerą nuotaiką dovanojo Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulės“, kurią pakeitė „Trepsio“ šokėjai, atvykę iš Mažeikių senamiesčio pagrindinės mokyklos. Žiūrovus sužavėjo ir narvaišiškių kolektyvo „Narva 2“, barstytiškių „Ritmas“, Žemaičių Kalvarijos „Saja“ pasirodymai.
Nuo vaikų ir jaunimo neatsiliko ir suaugusiųjų šokių kolektyvai: iš Sedos atvykęs „Mitrulis“, ryškėniškių „Svajonė“, nevarėniškių „Asorti“, plateliškių šokių grupė bei Žemaičių Kalvarijos moterų ansamblis „Šokių vizija“.
S. Jazdauskienė sakė, kad po renginio dar ilgai visi dalijosi patirtais įspūdžiais. Sumanymo į festivalį kviestis ir suaugusiųjų šokių kolektyvus renginio iniciatorė ketina neatsisakyti ir kitais metais. Moteris tikisi, kad 2014-aisiais festivalis „Tuo ritmu“ suburs dar daugiau šokio gerbėjų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...