Kupinas „Saulos“ dvidešimtmečio aruodas

Jeigu dvidešimties sulaukęs jaunuolis dar tik pradeda kurti savo gyvenimą ir jam viskas – prieš akis, dvidešimtmetį minintis teatras jau gali atsigręžti atgal ir įvertinti, kas per tuos du dešimtmečius nuveikta, o tada pakelta galva žengti į priekį. Savo dvidešimties metų jubiliejų praėjusį šeštadienį atšventęs Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas jo įkūrėjų bei režisierių Sigitos ir Romo Matulių, pirmyn žengia tvirta koja. „Saulos“ aruodas – kupinas įvairiausių laimėjimų, ir jis kaskart vis pasipildo. Pasipildo naujomis idėjomis, naujais spektakliais, naujais apdovanojimais, naujomis pažintimis, naujomis išvykomis, nauja patirtimi, naujomis emocijomis ir naujais žmonėmis. Šeštadienį minėto jubiliejaus proga simbolines grūdų saujeles į teatro aruodą bėrė ir šitaip jį pildė esami ir buvę „Saulos“ aktoriai, prie jo gyvavimo savo darbu ir širdimi prisidedantys Kultūros centro darbuotojai bei kiti teatrui svarbūs žmonės. Linkėta, kad šis kūrybinis teatro aruodas niekada neišsektų.Vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ šiandien – vienas geriausių mūsų šalyje. Jis net 7 kartus pripažintas respublikinio teatro konkurso „Šimtakojis“ laureatu, 2 kartus – pasaulinių vaikų teatrų atrankų laureatu, teatrui skirtas aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas „Aukso paukštė“, 2 kartus „Saula“ pripažinta nominacijos „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimo laimėtoja, o neseniai Minske (Baltarusija) pelnė ir tarptautinio konkurso „Grand prix“. Per savo kūrybos metus teatras pristatė 34 spektaklius ir poetines kompozicijas, Lietuvoje gerai žinoma kas dvejus metus Plungėje rengiama tarptautinė teatrų laboratorija-festivalis „Mažoji Melpomenė“, kiti „Saulos“ projektai. Teatro vadovams S. ir R. Matuliams skirta Kultūros ministerijos premija už geriausiai parengtus ir įgyvendinamus kultūrinės edukacijos projektus. Dvidešimt metų „Saula“ savo veikla, įdomiais ir prasmingais spektakliais džiugina ne tik Plungės, Lietuvos, bet ir Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos ir Belgijos meno mėgėjus. Šiuo metu „Sauloje“ vaidina, tobulėja ir savo akiratį plečia 80 jaunųjų aktorių.
O praėjusį šeštadienį, užsidegus šviesoms, į Kultūros centro sceną žengė mėlynais marškinėliais pasipuošę „Saulos“ vyresnėliai, vedini mažaisiais teatro aktoriais, ir dvidešimtmečio šventė prasidėjo. Pagal M. Mikutavičiaus atliekamą dainą „Pasveikinkit vieni kitus“ šokiu atėjusiuosius pasveikino pagrindiniai „Saulos“ aruodo pildytojai. Tą pavakarę žiūrovai turėjo galimybę pamatyti ir pasimėgauti net kelių „Saulos“ spektaklių – „Meilė, džiazas ir velnias“, „Maumo kelionė“, „Coliukė“, „O jei neliks vilties…“, „Velnių monai“ bei naujausiojo – „Pykšt, pokšt – tu negyvas“ – ištraukomis. Vėliau perskaityti renginyje nedalyvavusių, bet „Saulos“ prasmingu jubiliejumi besidžiaugiančių žymių žmonių sveikinimai.
Žodį tarė vienas teatro režisierių, Kultūros centro direktorius R. Matulis. „Teatras – tarsi aruodas. Iš jo pasėti sudygę grūdai džiugina aplinkinius. Mes labai džiaugiamės, kad po dvidešimties metų turime tiek daug pribrendusių grūdų. Didžiuojamės, kad Plungėje šitiek talentingų vaikų, kuriuos mylime ir branginame.“ Jis dėkojo ne tik teatro aktoriams, bet ir jų tėveliams bei Kultūros centro darbuotojams.
Po to kaip tie grūdai iš aruodo pasipylė sveikinimai. Buvę „Saulos“ aktoriai, dabar savo gyvenimą vienaip ar kitaip susieję su teatru, vadovams dėkojo už „galimybę užaugti dideliais žmonėmis“, už jų vaikų ugdymą režisieriams dėkojo tėveliai, R. ir S. Matulius sveikino ir dabartiniai teatro aktoriai. O Seimo narys J. Razma, už kūrybinius nuopelnus teatro režisieriams įteikęs Seimo medalį, prieš tai garsiai pamąstė, ar tik ne dėl „Saulos“ kaltės šiandien reikia kęsti tokį karštį, mat teatrui dosnių sveikinimų bei daug šilumos siunčia ir jo bendravardė. Savivaldybės administracijos direktorė A. Beierle-Eigirdienė R. ir S. Matulius vadino kultūros žvaigždėmis, o rajono meras A. Klimas perskaitė ir jiems įteikė teatrui skirtą kultūros ministro padėkos raštą. Mero padėkos raštais apdovanoti R. ir. S. Matuliai bei „Saulos“ lyderiai: K. Zavickytė, M. Stankutė, E. A. Matulytė, D. Šiaulytis bei V. Kriščiūnas.
Plungės teatrą sveikino ir bičiuliai iš kitų teatrų – Latvijos, Molėtų, Klaipėdos, Joniškio, Rietavo – bei kiti sveikintojai. „Saulai“ linkėta Saulės amžiaus ir toliu šitaip rūpestingai puoselėti savo „daržą“. Teatro gyvenimui pasaldinti padovanoti net du didžiuliai tortai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...