Užgavėnės be blynų?

Praėjusį antradienį patekti į Platelius galėjai tik apgavęs persirengėlius, užtvėrusius visus įvažiavimus į miestelį, arba išsipirkęs iš jų kelionės bilietą. Be jokios rinkliavos buvo praleidžiami tik tie, kurie savo noru sutiko ragauti jų siūlomo neaiškios kilmės gėralo ir dar susiprotėdavo pagirti jo gardumą. Taip prasidėjo tradicinė Platelius garsinanti Užgavėnių šventė, sutraukusi minias smalsuolių.Kaip ir kasmet, Užgavėnių išvakarėse Platelių dvaro svirne buvo atidaryta Užgavėnių kaukių paroda. Šįkart joje dalyvavo 38 tautodailininkai iš Plungės, Telšių, Palangos, Kretingos, Klaipėdos, Mažeikių, Radviliškio, Šiaulių, Kelmės, Šilalės ir Pagėgių miestų bei rajonų. Tradicinių kaukių grupėje gražiausiomis pripažintos kretingiškio Adolfo Viluckio, o dekoratyvinių – klaipėdiškio Folanto Pučkoriaus kaukės.
Nežinia, ar dėl įkyrėjusio sunkmečio, ar dėl įgrisusios kaip niekad šaltos ir gilios žiemos, šiemet Užgavėnės Plateliuose buvo kiek ramesnės nei ankstesniais metais. Ir nors atvykusiųjų į šventę automobiliai nusidriekė gerą kilometrą iki Platelių dvaro svirno, o sniege klimpstantys ir akivaizdžiai nuobodžiaujantys smalsuoliai užtvindė miestelio gatves ir keliukus, tądien Plateliai blynais nekvepėjo. Nebuvo girėti nei įprasto Užgavėnių persirengėlių erzelio, nei smagios muzikos. Už dvaro jaujos vykusį renginį vedęs Žydelis neslėpė, jog dėl sunkmečio teko gerokai apkarpyti šventės biudžetą, todėl nei žadėtųjų kolektyvų, nei kitų linksmybių susirinkusieji neišvys.
Šiokių tokių atrakcijų vis dėlto buvo, tačiau lyg tyčia sugedo garso aparatūra. Negalėdami girdėti, kas ir ką scenoje kalba, kas koncertuoja, susirinkusieji po truputį ėmė skirstytis ar ieškoti įdomesnio užsiėmimo. Ištvermingiausieji, paleidę dūmais Morę ir šūksniais palydėję žiemą iš kiemo, susirinko į jaują „ubagų baliui“.
Kiek linksmiau buvo kitoje Platelių ežero pusėje, prie „Linelio“ viešbučio, kur smalsuoliai traukė apžiūrėti ledo skulptūrų, jei tik prieš tai neįklimpo sunkiai išvažiuojamame miško keliuke, vedančiame viešbučio link. Protingesnieji nerizikavo ir palikę automobilius šalia pagrindinio kelio kelis kilometrus keliavo pėstute. Ir, matyt, neliko nusivylę, nes pakrantėje buvo galima ne tik skulptūras apžiūrėti, bet ir užsisakyti karštos kavos ar šašlykų, pasiklausyti linksmos muzikos. Mažieji rikiavosi eilėje prie ledo čiožyklos ir supynių. Jei visas šias atrakcijas būtų buvę galima perkelti į Platelius, matyt, Užgavėnės būtų buvusios daug linksmesnės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...