Paminėjome Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Praėjusį ketvirtadienį, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Plungės kultūros centre jau penktą kartą vyko tarptautinis vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalis „Kovo 11-osios vaikai“.Šiemet festivalyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, dalyvavo Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių studija „Mažasis suvartukas“, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų tautinių šokių ansamblis „Malūnėlis“, Lielvardės (Latvija) kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Pupolitis“ ir Elvos (Estija) gimnazijos folkloro šokių grupė „Manikabid“.
Gausiai į kultūros centro salę susirinkusius plungiškius ir svečius sveikino rajono merė Elvyra Lapukienė. „Šiandien tokia diena, kai visi galvojame apie laisvę, apie tuos nueitus 20 metų, su padėka prisimename žmones, kurie tada daugiau suprato ir vedė mus į priekį, neleido pasimesti. Tai – Lietuvos sėkmės kelias ir mes visi esame jame“, – sakė merė ir džiaugėsi į renginį susirinkusiu gausiu būriu jaunimo. Pasak E. Lapukienės, jauniems tai – džiaugsmo, vyresniesiems –
susimąstymo šventė.
Rajono merės mintį pratęsė Kultūros centro direktorius Romas Matulis. Pasak jo, simboliška, kad dvidešimtąsias Lietuvos Ne-
priklausomybės atkūrimo metines mini trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – jaunimas. „Mūsų valstybė yra stipri, kol auga tokie gražūs jauni žmonės, mėgstantys ir puoselėjantys tautinį šokį“, – pabrėžė R. Matulis.
Ypatingas dėmesys jaunimui minint Kovo 11-ąją buvo skiriamas ir kituose Plungės ir Rietavo savivaldybių miesteliuose bei kaimuose. Kulių kultūros centras į Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą kuliškius pakvietė šventės išvakarėse. Susirinkusieji klausėsi moksleivių bei Kultūros centro saviveiklininkų parengto koncerto, apžiūrėjo kuliškės Audronės Šedbarienės nuotraukų parodą. Kaip sakė Kulių kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė, miestelyje taip susiklostė, kad į Vasario 16-osios minėjimą susirenka daugiau pagyvenę, o Kovo 11-oji yra jaunos Lietuvos ir jaunų jos piliečių šventė.
Išvakarėse Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo ir tveriškiai. Miestelio kultūros centre vykusio renginio metu buvo apdovanoti jaunieji viktorinos „Ką žinau apie Lietuvą“ laimėtojai, šventinę programą susirinkusiesiems dovanojo mokyklos skaitovai, Tverų moterų ansamblis ir „Rivos“ šokėjos.
Kovo 11-ąją šventiniai renginiai Rietave prasidėjo Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Savivaldybės. Po to rietaviškiai skubėjo į Mišias Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po pietų Kultūros centre surengtas koncertas „Nepriklausomai Lietuvai – 20“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...