Išlydėjo parodą

Praėjusį ketvirtadienį Žemaičių dailės muziejus pakvietė plungiškius į netradicinį renginį – parodos uždarymą. Susirinkusieji susitiko su nuo sausio vidurio muziejuje veikusios parodos autore Alicija Zimnickaite.Renginį pradėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos klarnetininkas Domas Zaborskis ir saksofonininkas Mindaugas Rumšas. Akompanuojami koncertmeisterės Alionos Alminienės, jie atliko kelis kūrinius. Susirinkusiuosius pasveikino Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Skurdauskienė. Pasak jos, šiemet muziejuje pristatoma pirmoji paroda. Neįprasta tai, kad ji ne atidaroma, o uždaroma. Nuo sausio vidurio muziejuje veikusi paroda sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo, tad ir tą vakarą, parodą uždarant, susirinko nemažai norinčiųjų pamatyti ir išgirsti parodos autorę.
A. Zimnickaitę ir jos darbus pristatė muziejaus rinkinių saugotoja Danutė Einikienė. Pasak jos, Punske (Lenkija), lietuvių šeimoje gimusios ir augusios dailininkės darbuose gyvos ir lietuviška, ir lenkiška tradicijos. Pati A. Zimnickaitė pasakojo, jog šias dvi kultūras perėmė ne tik iš šeimos, bet ir studijuodama. Kauno aukštesniojoje meno mokykloje ji studijavo tekstilę, o Varšuvos dailės akademijoje – pramoninį dizainą.
Šis kultūrų dvilypumas bei skirtingos studijų kryptys, matyt, ir lemia A. Zimnickaitės darbų įvairovę. Menininkė bando savo jėgas daugelyje sričių, pradedant taikomąja grafika, interjero dizainu, baigiant žaismingais, spalvingais paveikslais. Beje, Žemaičių dailės muziejuje buvo eksponuojami tik pastarieji – paveikslų ciklas „Šviesa“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...