Jie garsina Plungę

„Žemaitis“ jau rašė, jog Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai Vaidas Šetkauskas ir Ieva Žalimaitė tapo Lietuvos jaunių iki 18-os metų šachmatų čempionais. Plungės visuomeninis šachmatų klubas „Bokštas“ džiaugiasi dar vienu laimėjimu – Senamiesčio vidurinės mokyklos penktokė Meda Mačiuitytė mergaičių iki 12 metų grupėje laimėjo antrąją vietą. Visi trys moksleiviai rengiasi kitam čempionato etapui – jie atstovaus Lietuvai Europoje ir pasaulyje.Meda Mačiuitytė šachmatais žaidžia nuo septynerių metų. Į klubą ją, o vėliau – ir jos broliuką, atvedė tėtis, taip pat užkietėjęs šachmatininkas.
O Vaido Šetkausko šeimoje daugiau šachmatais niekas nesidomi, tad tomis dienomis, kai neina į klubą, vaikinas įgūdžius lavina žaisdamas internetu su varžovais iš viso pasaulio. „Saulės“ gimnazijos dešimtokas pasakojo, kad šachmatų klubą pradėjo lankyti būdamas aštuonerių, o pirmasis jo treneris buvo šachmatų sporto pradininkas Plungėje Vitalius Vladas Andriušaitis.
Vaikinas Lietuvos šachmatų čempionu savo amžiaus grupėje tapo jau ketvirtą kartą, tad ketvirtą kartą atstovaus savo šaliai Pasaulio jaunių šachmatų čempionate, kuris vyks lapkričio mėnesį Graikijoje. Paklaustas apie tarptautinius laimėjimus vaikinas džiaugėsi, kad savo amžiaus grupėje yra geriausių pasaulio šachmatininkų trisdešimtuke – tai ir yra didžiausia sėkmė.
Ketvirtą kartą Lietuvos šachmatų čempione tarp merginų savo amžiaus grupėje tapo ir Ieva Žalimaitė. Mergina šiuo žaidimu domisi nuo pirmosios klasės, pastūmėta savo mamos, šachmatų trenerės Genovaitės Žalimienės (jaunių čempionatui plungiškius ji rengė kartu su treneriu Sigitu Kalvaičiu), o jos pirmasis treneris taip pat buvo V. V. Andriušaitis.
Neseniai Vilniuje vyko tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“, kurio metu pristatytas dokumentinis režisierės Kristinos Inčiūraitės filmas „7 nuodėmės“. Jame įvairiuose Lietuvos miestuose gyvenančios skirtingų kartų ir skirtingoms sporto šakoms atstovaujančios sportininkės pasakoja apie tai, kaip supranta ir vertina septynias mirtinas nuodėmes. Ne atsitiktinai filmo kūrėjų žvilgsniai nukrypo į Plungę, garsėjančią stipriais šachmatininkais: filme pasirodo ir savo mintimis apie vieną iš nuodėmių dalinasi ir
I. Žalimaitė bei šachmatų meistrė plungiškė Laima Domarkaitė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...