Renginys sausakimšoje salėje

Praėjusio penktadienio vakarą prie Stanelių buvusio vaikų lopšelio-darželio girdėjosi šurmulys – žmonės nekantriai trynė šaltuko kandžiojamas rankas ir laukė vėluojančių rajono valdžios atstovų, turėjusių perkirpti atnaujintų kultūros namų atidarymo juostelę. Tai padaryti buvo patikėta Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorei Astai Beierle-Eigirdienei bei projekto „Buvusio Stanelių lopšelio-darželio rekonstrukcija ir pritaikymas visuomenės poreikiams“ vadovui Martynui Čiuželiui.
Po to staneliškiai kruopščiai valėsi batus ir skubėjo į šviesų, jaukų pastato vidų, kuris nuo šiol žmones kvies ir susikaupti, ir pasilinksminti.


Viduje esančią koplyčią pašventinęs Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Julius Meškauskas tikintiesiems pranešė džiugią žinią: buvo kreiptasi į popiežių ir gautas jo palaiminimas, kad kasmet, septynerius metus, kovo 4-ąją Šv. Kazimiero vardu pavadintoje koplyčioje vyktų tituliniai atlaidai. O Mišios čia bus aukojamos gal jau ir kiekvieną sekmadienį.
Kol susirinkusieji žvalgėsi po koplyčią, J. Meškauskas šventu vandeniu pašlakstė visas kultūros namų kertes. Šventiniais kaspinais ir kitomis dekoracijomis papuoštu pastato vidumi grožėtis reikėjo paskubėti, mat sveikinimo kalbų bei koncerto pasiklausyti į atidarymą susirinkę staneliškiai salėje sunkiai tilpo.
Pasveikinti Stanelių gyventojų ant pakylos lipo valdžios atstovai ir draugai: Seimo narys Jurgis Razma, Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė, sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, Savivaldybės tarybos narys Albertas Krauleidis, pagrindinis šventės rėmėjas Petras Beinoras, Stanelių pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Gentvilas, Žlibinų kultūros centro direktorė Nijolė Norbutienė ir kiti.
Jie džiaugėsi gražiai atnaujintu pastatu, jo šeimininkams įteikė saldžių, puošnių, vertingų dovanų. Prasmingų darbų linkėjo šių namų šeimininkei Daivai Urbonienei bei Paukštakių seniūnui Aurimui Vasiliauskui. O pastarasis neslėpė, jog iš pradžių mintis atnaujinti buvusį Stanelių lopšelio-darželio pastatą atrodė tik kaip vaikystės svajonė tapti kosmonautu. Tačiau šiandien matome daugelio žmonių pastangų rezultatą.
A. Beierle-Eigirdienė džiaugėsi ypač sėkmingai įgyvendintu ir ne tiek daug pinigų pareikalavusiu projektu (jo vertė – 800000 Lt,
didžiąją projekto išlaidų dalį finansavo Europos Sąjunga), sumaniu jo vadovu M. Čiuželiu. O A. Klišonis, įteikdamas savo vizitinę kortelę su kontaktais, pažadėjo Stanelių bendruomenės sąskaitą papildyti pinigais.
Panašu, jog tą vakarą staneliškiai į namus grįžo sotūs ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Sotūs sveikinimų, Stanelių pagrindinės mokyklos merginų, pradinukų, šio kaimo moterų, glaudiškių „Draugystės“ ansamblio, kitų pasirodymų, sotūs linkėjimų, bendravimo, ir, žinoma, vaišių. Norėtųsi tikėti, kad šioje jaukioje aplinkoje pasėtas bendruomeniškumo grūdas netruks subręsti ir žmonės kultūros namuose susitiks ne tik per didžiąsias šventes.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...