Svajoja, kad balsai skambėtų ir radijo bangomis

Nuo šių metų pradžios, kai Plungės technologijų ir verslo mokykla internetu pradėjo transliuoti pačios įkurto radijo TVM RADIJAS programas, praėjo beveik trys mėnesiai. Per tą laiką laidas šiame radijuje vedantys moksleiviai sako patobulėję: nebeliko ilgų pauzių tarp pasisakymų, mažiau pasigirsta nevartotinų žodžių, rečiau virpa balsai, laisviau liejasi kalbos. Todėl ši šauni moksleivių komanda, vadovaujama neformaliojo švietimo organizatoriaus, teatro ir renginių organizavimo mokytojo Egidijaus Vaškelevičiaus, neketina sustoti. Sieks, kad šiuo metu tik interneto vartotojams pasiekiamo radijo būtų galima klausytis ir, pavyzdžiui, vairuojant automobilį. Supratote teisingai – gali būti, kad jau po dvejų metų savo laidas TVM RADIJO komanda transliuos ir radijo bangomis.Laidų vedėjai – drąsūs ir iškalbingi moksleiviai
Apie tai, kad šių metų sausio 20 dieną Plungės technologijų ir verslo mokykla visus nustebino internetu (www.tvmradijas.lt) pradėjusi transliuoti savo radijo programas, „Žemaitis“ jau rašė. Plungiškiai aplenkė radijo neturinčias visas šalies profesines mokyklas. Sava radijo stotimi iki šiol pasigirti negali ir nė viena mokykla visoje Vakarų Lietuvoje. Skaitytojams priminsime, kad šios idėjos sumanytojas buvo anksčiau pats ne vienoje radijo stotyje („Spindulys“, „Hot Fm“, „Radijas 9“, „Žemaitijos radijas“) bei „Telšių krašto televizijoje“ ir „Žemaitijos televizijoje“ dirbęs minėtasis E. Vaškelevičius. Pritarus mokyklos direktoriui Audriui Misiūnui, nemažai patirties vedant laidas ir įvairius renginius turintis Egidijus nusprendė ja pasidalinti ir su savo mokiniais, todėl kvietė juos įsilieti į naujojo radijo laidų vedėjų komandą. Ilgai raginti nereikėjo. Netrukus atsirado nemažas būrys drąsių ir iškalbingų moksleivių, panorusių išbandyti save vedant laidas. Ir nors jų balsai eteryje skamba vos tris mėnesius, mokykloje ne vienas šiuos moksleivius jau atpažįsta būtent iš balsų. Beje, jiems patikimas vedėjų vaidmuo ir įvairiuose mokyklos ar net Kultūros centro renginiuose.
Glaudžiasi bendrabutyje
TVM RADIJAS įsikūrė mokyklai priklausančio bendrabučio kambaryje.Taip, pasak Egidijaus, buvo patogiausia. Pati mokykla, pasibaigus pamokoms, uždaroma, o į bendrabutį galima ateiti ir vėliau, čia yra budėtojas. Kambarėlį, kuriame įsikūrė TVM RADIJO komanda, moksleiviai taip pat įsirengė patys. „Kai pats pasidarai, labiau vertini“, – paaiškino Egidijus. Tiesa, jiems padėjo dizaino studijas baigusi ir taip pat šioje mokykloje dirbanti Daumantė Kontautaitė-Mišeikė. Patalpa, kur vedamos laidos, nuo kitos patalpos, kur renkasi svečiai, buvo atskirta siena, kad atėjusieji netrukdytų didžėjams ir laidų vedėjams. O užsukti čia gali ne tik šio radijo komandos nariai. Paplepėti, jaukiai išgerti arbatos gali ateiti ir kiti panorėję. Žinoma, jeigu tokių atsirastų daug, netilptų, tačiau Egidijus prasitarė, jog norima studiją plėsti ir modernizuoti. Dabar joje esanti aparatūra nėra tinkamiausia laidoms, tačiau pasidžiaugė, jog netrukus įsigys profesionalius, vesti radijo laidas pritaikytus mikrofonus.
TMV RADIJO eteryje naujausia muzika, daugiausia HOUSE, ir pastarųjų penkerių metų kitų radijo stočių topuose buvę hitai skamba visą parą, o laidas galima išgirsti tik numatytu laiku. Programų direktore yra paskirta Simona Jurkšaitė. Ji dukart per savaitę su Egidijumi aptaria, kas turėtų pasiekti eterį, atrenka dainas. Mokykla yra pasirašiusi sutartis su keliomis įrašų studijomis, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija (LATGA), Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA). Egidijus prižiūri, kad vedėjai kalbėtų taisyklingai, prieš laidas aptaria temas. Programų šaukiniai įrašomi pas Egidijaus draugą Telšiuose, kuris turi savo įrašų studiją. Kai kuriuos šaukinius įgarsina patys moksleiviai.
Kad klausytojai nenuobodžiautų – daug vedėjų
Laida „Geras laikas“ eteryje – keturis kartus per savaitę. Tačiau jos vedėjai keičiasi. Pirmadienį laidą veda ir pikantiškas, muzikos naujienas pasakoja, horoskopus skaito, sporto įvykius praneša, rubriką „Ar žinote, kad…“ pristato bei žaidimuose dalyvauti kviečia Gabrielė Sukauskytė ir Matas Balandis. Žaidimuose galima dalyvauti laidos vedėjams rašant per SKYPE programą. Sulaukiama žaidėjų ne tik iš Plungės, bet ir iš Telšių, Rietavo. Kadangi mokykla bendradarbiauja su Plungės kultūros centru, žaidimų laimėtojus gali palepinti kvietimais į spektaklius ar koncertus. Dovanojama ne po vieną ar du bilietus, bet po keletą, kad įdomiame renginyje galėtų apsilankyti visa draugų kompanija.
Antradienį prie laidos „Geras laikas“ vairo stoja Vidmantė Palenskytė ir Simona Jurkšaitė. Merginos turi specialią rubriką „Tarp mūsų mergaičių“. Trečiadienį „Gerame laike“ išgirsite Gabrielės Sukauskytės ir Lauros Bierantaitės balsus. Jos su radijo klausytojais diskutuoja įvairiomis temomis. Kaip išsisuka nuo nepatogių klausimų? „Tiesiog jų garsiai neperskaitom,“ – tuoj pat paaiškina merginos.
Ketvirtadienį eteryje – viena populiariausių šio radijo laidų „TOP 30“, kuriai „diriguoja“ Zenonas Varapnickas, Gabrielius Malakauskas ir Marius Mikalauskas. Jie pristato tas dainas, už kurias radijo klausytojai per savaitę balsavo daugiausiai. Kita laida – „Radijo diskoteka“: vedėjams rašo žmonės, pageidaujantys vienos ar kitos dainos, norintys ką nors pasveikinti. Penktadienį eteryje – pats Egidijus Vaškelevičius, Rūta Gedgaudaitė ir Indrė Stonytė. „Gerame laike“ jie diskutuoja su klausytojais, klausia, kur savaitgalį gerai praleisti laiką. Egidijus sako, kad nedaug atsiranda rašančiųjų, jog laiką reikia leisti kavinėje prie bokalo. Jaunimui įdomūs ir teatrai, poilsis gamtoje, kelionės į kaimynines šalis.
Radijas – interaktyvus
Klausytojų skaičius svyruoja. Daugiausiai TVM RADIJO internetu per parą yra klausę gal 700 žmonių. Neseniai startavusiai stočiai tai – daug. „Radijo diskotekos“ metu būna, kad serveris net per daug apkraunamas, nes vienu metu šios stoties gali klausyti apie 900 klausytojų, tačiau ketinama jį tobulinti, kad muzika ir laidos pasiektų gausesnį klausytojų ratą. Žadama atnaujinti ir pačią svetainę. Jeigu iki šiol laidų vedėjus buvo galima tik girdėti, netrukus bus galima ir išvysti, mat norima laidas padaryti interaktyviomis. Nuo gegužės šioje svetainėje klausytojai galės ir susirašinėti.
Dėl to, kad bus visų matomi, moksleiviai bene labiausiai jaudinasi, mat tai pridės papildomo jaudulio – atsisėdęs prieš visus nosies nekrapštysi. O juk įvairių kuriozų pasitaiko ir dabar. Zenonas pasakojo, kad kartą jų laida nutrūko vos klausytojams ištarus „Laba diena“, mat… dingo elektra. Gabrielei ir Matui skaitant horoskopus abu staiga pratrūko nesutramdomu juoku. Susivaldė ir vėl ėmė skaityti… tačiau ir vėl prapliupo juoktis. Tąkart horoskopų klausytojai taip ir nebeišgirdę. Moksleiviai neslėpė, jog vis dar pasitaiko, kad ima kalbėti pamiršę įsijungti mikrofoną. Arba atvirkščiai – baigę kalbėti pamiršta jį išjungti. Tačiau jokių necenzūrinių žodžių ar negražių kalbų į eterį nėra patekę. „Kitaip jau mūsų nebebūtų“, – juokėsi Egidijus.
Bus ir naujų laidų
Radijo komanda dirba atsakingai. Pasak Egidijaus, tuos, kurie nėra pasirengę kalbėti tiesioginiame eteryje, gelbsti įrašai. Beje, moksleiviai perklauso savo vestas laidas ir iš padarytų klaidų uoliai mokosi. „Tačiau pirmųjų laidų jie net nebenori klausytis –
patiems atrodo neįtikima, kad taip kalbėjo“, – juokėsi Egidijus. Jis gyrė savo mokinius sparčiai tobulėjant, kai kam net prognozuoja radijo vedėjų kelią. Ir ateityje vesti laidas norėtų Gabrielė, ji įrašinėja orų prognozę. Egidijus džiaugiasi didelę pažangą padariusiomis Indre, Laura ir Rūta. „Visko mokosi žaibiškai. Jau išmoko ir man gerai atsikirst, greitai į viską reaguoja“, – pasakojo. – Iš pradžių žemaitiškų žodžių išsprūsdavę iš už studijos sienos bendrabutyje gyvenančio Zenono lūpų, tačiau dabar vaikinas įprato kalbėti bendrine kalba. „Nė vienas nenori stovėti vietoje, sako, na, Egidijau, darom, mes pasiruošę“, – savo komanda džiaugėsi vadovas.
Būtent žemaičiavimas radijo eteryje įkvėpė naujai laidai „Žemaitijos balsas“, kuri startuos jau nuo gegužės. Rytais ketina žadinti „Radijo žadintuvas“, galvojama ir apie „Lietuvišką vidudienį“. Jame skambės dainos ir bus pranešamos naujienos tik iš Lietuvos, pokalbiams bus kviečiami žinomesni žmonės.
Žinia apie Plungės technologijų mokyklos įkurtą radijo stotį netruko pasklisti. Pažiūrėti
, kaip dirba ši šauni radijo komanda, jau užsuka moksleivių iš kitų rajono mokyklų ar pačios Plungės. Neseniai buvo ekskursija iš Žlibinų. Radijo komanda juos visus mielai priima ir paslaptimis pasidalija. O šiuo metu turbūt didžiausias laidas vedančio jaunimo noras – kad jų balsus būtų galima išgirsti ne tik internetu, bet ir radijo bangomis. Jeigu šios mokyklos traukinys ir toliau taip sparčiai riedės, o vedamos laidos populiarės, neabejotina, kad taip ir įvyks. Pati TVM RADIJO komanda prognozuoja, kad taip atsitiks jau po dvejų metų ar net greičiau.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...