Žavioji plungiškė papirko šypsena ir sugebėjimais

Žavioji plungiškė papirko šypsena ir sugebėjimaisDaug Lietuvos visuomenei žinomų žmonių yra gimę ir augę Plungėje. Didžiuojamės garsiais kraštiečiais medikais, muzikantais, aktoriais, verslininkais, politikais, modeliais, sportininkais ir kitais karjeros aukštumų pasiekusiais plungiškiais. Kai kurie Plungės, kur prasidėjo jų kelias į sėkmės olimpą, vardą garsina ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Daugelis jau išvykdami studijuoti ar dirbti į didesnį miestą žinojo, ko nori iš gyvenimo, kai kurie galbūt abejojo savo pasirinkimu, tačiau jiems visiems netrūko drąsos įgyvendinti savo kartais ir netikėčiausias idėjas. Žinoma, visi jie buvo apdovanoti ir talentais. Šių dviejų sėkmingam žmogui itin svarbių dalykų netrūko ir praėjusį penktadienį Plungės kultūros centre vykusio renginio „Mis Plungė 2014“ dalyvėms. Į sceną grakščiais judesiais žengusios jaunosios plungiškės įrodė, kad gamtos yra apdovanotos ne tik grožiu. Merginos šoko, deklamavo eiles, vaidino, demonstravo savo sukurtų drabužių kolekcijas, tuo parodydamos, kad ir nedideliame mieste yra dėmesio verto, laiko tuščiai nešvaistančio jaunimo. Galbūt ateityje kurios nors iš šio konkurso merginų vardas bus įamžintas šalia garsiojo Plungės suolelio, kur surašyti gabiausi ir žinomiausi plungiškiai, gal ir jomis galėsime didžiuotis?Dešimt drąsių ir talentingų merginų
Nors Plungės gatvėmis vaikšto daug dailių panelių, savo dalyvavimu „Mis Plungė 2014“ konkurse tarsi garsiai pareikšti visiems, kad yra gražios ir išsiskiria iš kitų, kad turi, ką parodyti publikai, išdrįso tik dešimt: Akvilina Jakaitė, Erika Pociūtė, Gabija Dambrauskaitė, Gabrielė Raudytė, Gerda Pociūtė, Jurgita Tamolytė, Sigita Tauginaitė, Viktorija Spalvytė, Modesta Kurmytė ir Modesta Pociūtė. Ruošdamosios šiai grožio, elegancijos, prabangos ir, žinoma, talentų šventei merginos turėjo daug paplušėti, mat konkurso komisija, kurią sudarė žurnalistai, grožio puoselėtojai, grožio konkursų nugalėtojos, šokėjai ir kiti, vertino ne tik merginų išvaizdą, bet ir sceniškumą, komunikabilumą, talentą. Merginas svarbiam vakarui papuošė Plungėje esančių drabužių nuomos salonai, veido bruožus išryškino žinomos visažistės. Prieš konkursą dalyvės buvo mokomos grožio paslapčių ir to, kaip elgtis scenoje.
„Apie žmogų turi kalbėti jo darbai“
Palaikyti savo dukrų, seserų, pusseserių, draugių, bendraklasių ar anūkių sugužėjo daug gėlėmis nešinų žiūrovų. Jie galėjo akis paganyti ne tik į per vakarą keliskart drabužius pakeitusius vedėjus, bet ir į nuostabiąsias konkurso „Mis Plungė 2014“ dalyves, pasiklausyti televizijos projekto „X Faktorius“ finalininkų „Žemaitukų“, vokalistės Martynos Domarkaitės, išvysti daugkartinių pasaulio ir Europos čempionų, ansamblio „Žuvėdra“ šokėjų Audronės Bastytės ir Justo Bareišio šokį bei kitaip nei įprasta tą vakarą pasirodžiusį Kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvą „Suvartukas“.
Pirmiausia akį traukiančiomis suknelėmis pasidabinusios, gražiai sušukuotos plungiškės buvo pakviestos prisistatyti. Joms visoms kartu įžengus į sceną, ją užvaldė žavesys. Merginos vardijo savo pomėgius, atviravo, kad dalyvavimas konkurse joms suteikė pasitikėjimo, kad išmokti dalykai pravers ateityje.
Psichologija ir fotografija besidominti M. Kurmytė džiaugėsi, kad ruošdamasi konkursui išmoko daugiau šypsotis, elegancijos. Apie medicinos mokslus svajojanti G. Pociūtė pasakojo mėgstanti groti, dainuoti, šokti. Svajotoja ir romantike save apibūdinusi S. Tauginaitė mėgsta dalyvauti įvairiuose mokymuose. Pavydėtinų garbanų savininkė dalyvavo parodoje Klaipėdoje „Grožis 2013“, kur buvo modeliu. G. Dambrauskaitė teigė į šį konkursą atėjusi todėl, nes mėgsta iššūkius. M. Pociūtė, vienu metu studijuojanti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Mykolo Romerio universitete, atskleidė gyvenime vadovaujantis šūkiu: kas mūsų nepražudo, tas sustiprina. Laisvalaikiu modeliu dirbanti V. Spalvytė sako daranti viską, kad ir savo ateitį galėtų sieti su modelio darbu. Dar viena konkurso dalyvė, šokti mėgstanti E. Pociūtė publikai atskleidė savo svajonę keliauti, A. Jakaitės pomėgiai – šokiai ir fotografija. G. Raudytės troškimas – tapti profesionalia šokėja, jos gyvenimo tikslas – tiesiog būti laimingu žmogumi. O Kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ narė J. Tamolytė nedaugžodžiaudama pareiškė, kad apie žmogų turi kalbėti ne jis pats, o jo darbai, laikysena, žvilgsnis, taip lyg pakviesdama ją vertinti ne už kalbas, o už sugebėjimus.
Nuo eilėraščių iki vaidinimų
Netrukus merginos, kurių amžius – nuo penkiolikos iki dvidešimt dvejų metų, galėjo pademonstruoti ir savo talentą. M. Kurmytė, kurios rankų prisilietimas gimdo grožį, į sceną pasikvietusi draugę ją gražiai padažė ir nusiuntė komisijos verdiktui. Gražinti moteris – šios merginos pomėgis. E. Pociūtė, scenoje pasirodžiusi su dviem angelėlius įkūnijusiais vaikais, parengė literatūrinę kompoziciją apie angelą. S. Tauginaitė, į sceną žengusi basa, jautriai deklamavo J. Marcinkevičiaus eilėraštį apie meilę. Publikai ji paaiškino, jog ir meilė į širdį ateina basa. Daug plojimų ir nuostabos šūksnių sulaukė G. Raudytės ir jos partnerio Ernesto Domarko šokis „Mes – tik žmonės“. Per šokį atsiskleidė merginos lankstumas, plastika, ritmo ir muzikos pajautimas. Ne mažiau visus sužavėjo J. Tamolytės įtaigiai, netgi galima sakyti profesionaliai suvadinta Antuano de Sent Egziuperi kūrinio „Mažasis princas“ ištrauka. Mergina tinkamai parinko intonaciją, mimiką, atrodė, jog į pasirodymą sudėjo visą širdį. G. Pociūtė publikos dėmesį mėgino pelnyti šokiu ir pačios pieštais piešiniais. V. Spalvytė bandė papirkti savo sukurta avangardinių drabužių kolekcija, G. Dambrauskaitė – savo kurtomis kepurėmis, M. Pociūtė – išraiškingai padeklamuotu V. Mykolaičio-Putino eilėraščiu „Margi sakalai“, o A. Jakaitė – aerobikos pratimų šokiu.
Įvertinimo sulaukė keturios merginos
Po visų dalyvių pasirodymų pasitarti išėjusi komisija užtruko ilgiau nei planuota, mat renkant pačią gražiausią, pačią talentingiausią ir laimėti „Mis Plungės“ titulą verčiausią merginą teko nemažai pasiginčyti. Nors dėmesio vertų merginų buvo ne viena, daugiausiai komisijos simpatijų pelnė žavioji septyniolikmetė J. Tamolytė. Jai ir buvo uždėta „Mis Plungės 2014“ karūna. Vicemis titulą pelnė ne mažiau žavi ir talentinga G. Raudytė, o „Mis elegancija“ tapo elegantiškoji šviesiaplaukė M. Pociūtė.
M. Kurmytė žiūrovų valia pripažinta „Mis publika“. Ji pelnė ir „Mis foto“ titulą, mat prieš konkursą surengtos fotosesijos (autorius Martynas Galdikas) nuotraukas paskelbus socialiniame tinkle „Facebook“, jos surinko daugiausiai balsų.
Paskelbus laimėtojas sceną užplūdo jas pasveikinti norintys draugai bei artimieji, kurie žaviąsias merginas apipylė gėlėmis ir sveikinimo žodžiais. Joms įteiktos ir konkurso rėmėjų įsteigtos dovanos.
„Mis Plunge 2014“ tapusios J. Tamolytės akyse sužibo ašaros. Mergina džiaugėsi, kad buvo įvertinta, kad jos pastangos nenuėjo veltui, mat, kaip sakė prisistatydama, už žmogų turi kalbėti jo darbai. Už palaikymą ji dėkojo draugams, artimiesiems bei savo gimdytojams. J. Tamolytei dainą „Išdalinau“ skyrė vakaro svečiai „Žemaitukai“, pabrėždami, kad šį vakarą Jurgita save visą išdalijo žiūrovams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...