Naujoji direktorė: „Viskas eina lengvai“

„Žemaitis“ jau rašė, kad Plungės atvirojo jaunimo centro direktoriaus pareigas pradėjo eiti savo noru pasitraukusią buvusią šio centro vadovę Agnę Tamoševičiūtę pakeitusi Uršulė Stonkutė. Į šią kėdę dvidešimt penkerių U. Stonkutė atsisėdo vos prieš du mėnesius, tačiau savo darbe jaučiasi lyg žuvis vandeny. „Problemų yra, bet po truputį judam. Kol kas viskas eina lengvai“, – džiaugėsi naujoji Atvirojo jaunimo centro vadovė, pasakodama, ką jau spėjo nuveikti.Atsikėlė iš Klaipėdos
Iš Klaipėdos į Varkalius paskui savo širdies draugą gyventi atsikėlusi U. Stonkutė išgirdusi, kad kurį laiką Jaunimo centrui vadovavusi A. Tamoševičiūtė ketina pakeisti darbą, nusprendė pati dalyvauti konkurse Atvirojo jaunimo centro direktoriaus pareigoms užimti, pradėjo lankytis šiame centre, talkinti jame, susipažino su į jį ateinančiu jaunimu. Ir nors Lietuvos edukologijos universitete istorijos studijas baigusi U. Stonkutė komisijos nebuvo pasirinkta – ji šiek tiek palankesnė buvo kitai kandidatei, šiai dėl neaiškių priežasčių pareigų atsisakius naująja centro vadove tapo klaipėdiškė.
„Žemaičio“ kalbinta naujoji direktorė atviravo visada svajojusi apie tokį darbą, kuris sutaptų su jos pomėgiais. Įgūdžių ir patirties moteris turi: yra dirbusi Vilniaus jaunimo organizacijų sąjungoje „Apskritasis stalas“, vadovavo Jaunųjų konservatorių lygai, buvo Seimo nario Naglio Puteikio padėjėja, vieno Klaipėdos viešbučio administratorė.
Darbo ėmėsi dar nė nespėjusi apšilti kojų
Paklausta, kaip sekasi naujose pareigose, U. Stonkutė ėmė pasakoti, kas per trumpą jos vadovavimo įstaigai laiką nuveikta. Su Plungės suaugusiųjų švietimo centro, kur dabar įsikūręs ir Atvirasis jaunimo centras, direktoriumi Adomu Kripu susitarusi, kad jaunimas galėtų naudotis šio centro turimais muzikos instrumentais. Ji jau žvalgosi savanorio, kuris apsiimtų centro lankytojus mokyti mušti būgnus. Sako tokį radusi, belieka jį įkalbėti imtis darbo.
Veikli moteris susirūpino ir sportuoti mėgstančiu jaunimu: pastate yra Suaugusiųjų švietimo centrui priklausanti treniruoklių salė, tad vėlgi gavo A. Kripo leidimą jais naudotis ir surado žmogų, kuris dukart per savaitę prižiūrėtų padailinti kūno linijas panorsiančius centro lankytojus. Su direktoriumi susitarė ir dėl to, kad darbo dienomis Jaunimo centras galėtų veikti ir iki 22 val., kol suaugusiesiems vyksta pamokos, kad jo lankytojai galėtų ilgiau pasilikti penktadieniais, jei numatytas renginys. Įprastai centras dirba nuo 11 iki 17 valandos.
Ir tai dar ne viskas. U. Stonkutė pasakojo, kad Jaunimo reikalų departamentui yra pateikta projekto paraiška. Jei pavyktų laimėti, Atvirojo jaunimo centro lankytojai galėtų užsiimti ir pilateso mankšta. Be to, Jaunimo centras tapo pilietiškumo skatinimo kampanijos „Man ne dzin“ apygarda. Jauni žmonės bus raginami būti pilietiškais ir dalyvauti rinkimuose.
Siūlo savanoriauti
Naujoji direktorė atskleidė, kad kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba įgyvendina projektą „Jaunimo savanoriška tarnyba“. Jo esmė ta, kad 16-29 metų asmuo, kuris niekur nedirba ir nesimoko, gali tapti savanoriu.
S. Stonkutė kviečia atsiliepti, jei yra jaunų žmonių, norinčių savanoriauti Jaunimo centre. Savanoris būtų apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, per mėnesį gautų 200 litų maistpinigiams. Jeigu būtų ne iš Plungės ir važinėtų, pagal projektą jam būtų apmokamos ir kelionės išlaidos. Jaunimo centre toks savanoris per savaitę turėtų praleisti 20 valandų, savanoriška tarnyba truktų nuo trijų iki šešių mėnesių.
Sulaukė pagalbininkių
Tačiau tai kol kas – tik planuose. Užtat šiuo metu U. Stonkutė džiaugiasi dabartinėmis Atvirojo jaunimo centro savanorėmis – penkiolikmetėmis Plungės Senamiesčio mokyklos moksleivėmis Birute Grigalauskaite ir Ieva Mačerauskaite. Tuo metu, kai lankėmės centre, merginos ten savanoriavo pirmąją dieną. Jos „Žemaičiui“ pasakojo nusprendusios talkinti direktorei, mat trūko veiklos, norėjo užmegzti naujų pažinčių, be to, anot jų, Atvirasis jaunimo centras suteikia ir galimybių keliauti. Merginos teigė pas centro vadovę ateinančios kaip pas draugę.
Savanorės jau prisidėjo prie centro organizuotos akcijos „Paruošk spintą pavasariui“, kurios dalyviai galėjo mainytis drabužiais. Numato ir daugiau pramogų jaunimui, pavyzdžiui, kartu žiūrėti madų šou ir patiems „virsti modeliais“: darytis šukuosenas, fotografuotis… Jaunimo centras padės ir būsimosios miesto šventės metu. Kaip ir kasmet, turės prisidėti koordinuojant eiseną, su Turizmo centru yra numatęs orientavimosi varžybas, bus rodomas „pripučiamas kinas“ (to plungiškiai dar nematė) – pripučiamas ekranas, o jame – vaizdai. Į filmų peržiūras miestiečiai bus kviečiami prie Oginskių rūmų, po atviru dangumi.
Vienu metu negali būti dviejose vietose
Paklausta, kaip sekasi spręsti centro problemas, ar pavyksta pritraukti į jį daugiau jaunimo, direktorė teigė, jog ateinančiųjų yra. Žinoma, galėtų būti ir daugiau, tačiau daugumai ankstesnių lankytojų patogesnė buvo senoji įstaigos veiklos vieta, buvusi Vaikų bibliotekoje. Naująją daug kam dar reikia „prisijaukinti“. Tą padaryti teks, nes naujosiose patalpose šis jaunimą buriantis centras šeimininkaus net penkerius metus – taip numatyta nuomos sutartyje.
U. Stonkutė džiaugėsi, kad į centrą užsuka ir Suaugusiųjų švietimo centrą lankantis jaunimas, norėtų pritraukti jaunimo ir iš Vaikų namų. Vadovė džiaugėsi ir tuo, jog sulaukia Plungės ir Rietavo organizacijų, įstaigų pasiūlymų bendradarbiauti. Džiugina, jog kompiuterinės technikos stokojančiam centrui viena įmonė padovanojo kompiuterį, o vieno posėdžio metu Savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle-Eigirdienė žadėjo parūpinti spausdintuvą. Tačiau centre vis dar tėra vienas darbuotojo etatas, todėl U. Stonkutė teigė, kad iškyla problemų, kai, pavyzdžiui, vienu metu turi būti centro renginyje ir kokiame nors susitikime ar posėdyje. „Negaliu vienu metu būti dviejose vietose“, – pasakojo vadovė.
U. Stonkutė sakė, kad Plungės atvirasis jaunimo centras siekia būti matomas, pastebimas savo veikla, renginiais. Būtent kažką organizuojant, direktorės manymu, ir yra lengviausia sukviesti jaunus žmones.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...