Kviečia ne tik arbatos išgerti

Rietavo atvirasis jaunimo centras „Aura“, vadovaujamas Viktorijos Canino, nemažam būriui jaunų rietaviškių jau yra tapęs lyg antraisiais namais – vieta, kur jie gali ne tik užeiti išgerti arbatos, bet ir pažaisti stalo žaidimų, žiūrėti filmus, dalyvauti centro organizuojamuose renginiuose, užsiimti kita įdomia veikla, diskutuoti ar net išlieti širdį. V. Canino ir kiti centro darbuotojai stengiasi, kad ateinančiam jaunimui čia leisti laiką būtų įdomu ir naudinga. Kad jie nesėdi rankų sudėję, rodo vien tai, kiek daug nuveikta per praėjusius metus, kuriais centre apsilankė beveik pusę tūkstančio lankytojų.Galima ir savanoriauti, ir naudingus darbus atlikti
„Aura“ gali didžiuotis pernai tapusi „Eurodesk Lietuva“ informavimo ir konsultavimo tinklo regioniniu partnere. Šis tinklas veikia net 33-ose Europos šalyse ir teikia informaciją apie Europos Sąjungą ir jos galimybes jaunimui. Tad norintieji daugiau sužinoti, pavyzdžiui, apie studijas Europos Sąjungos šalyse, gali užsukti į Rietavo atvirąjį jaunimo centrą ir apie tai gauti nemokamos informacijos.
Praėjusiais metais centras sulaukė dviejų savanorių iš užsienio (jame talkino Yanik Muntu iš Vokietijos ir Mariami Silagadzė iš Gruzijos), be to, buvo akredituotas programos „Jaunimo savanoriška tarnyba“ priimančia organizacija. Pernai „Aura“ tapo ir Lietuvos savanorių ambasadorių tinklo partnere, o bendradarbiaujant su Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriumi, joje jauni žmonės galėjo dirbti visuomenei naudingus darbus. Pastarieji buvo paskirstyti pagal sugebėjimus.
Per praėjusius metus įvyko net 34 renginiai: mokymai, tarptautiniai jaunimo mainų projektai, sportiniai turnyrai, konkursai, interaktyvios paskaitos, žygiai, filmų vakarai, jaunimo susitikimai, paminėta Tarptautinė savanorių diena, kitos šventės, surengta kalėdinė akcija. Per 2013 m. jaunimo centre laiką leido 186 nauji lankytojai, pradėta bendradarbiauti su 14 jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei institucijų.
Galimybė aplankyti kitas šalis
Pernai „Aura“ pradėjo įgyvendinti ar įgyvendino 6 projektus. Nepamirštamas projektas „Užimtuvas“, kurio metu jauni žmonės dalyvavo mokymuose, bendradarbiavo su kitais jaunimo centrais, stengėsi savo laisvalaikio nešvaistyti veltui, o jį turiningai leisti Atvirajame jaunimo centre. Liepos mėnesį įgyvendinto projekto „Aplink Rietavą per 120 valandų“ metu keliauta per Rietavo savivaldybę pėsčiomis. Toks žygis, kuris ne tik ugdė fizinę ištvermę, bet ir loginį mąstymą, jaunimui suteikė gyvenimiškų įgūdžių: jaunuoliai, pasiskirstę užduotimis, dirbo grupėse, diskutavo susėdę prie laužo, žaidė sportinius žaidimus.
Tarptautinis jaunimo mainų muzikinis projektas „Musical chorus 2 – Shell we dance?“ suteikė Rietavo jaunimui galimybę apsilankyti Latvijoje, kur vyko muzikiniai užsiėmimai, susipažinti su kitų projektų dalyvių – Latvijos ir Portugalijos – jaunimu. Kito projekto „Blue Cow stop Motion“, vykusio Vokietijos mieste Svistalyje, metu riteaviškiai su bendraamžiais iš Vokietijos bei Italijos dalyvavo bendruose trumpametražių filmų kūrimo užsiėmimuose. Rietaviškiai dalyvavo ir Europos jaunimo savaitės projekte „Europa tavo lėkštėje“: surengta Europos jaunimo savaitė, informacinės sesijos, nacionalinis jaunimo susitikimas. O paskutinysis projektas „The three Musketeers“ leido Rietave parengti du savanorius jaunimo darbuotojus.
Nori, kad centre jaunimas atsiribotų nuo problemų
Kaip teigia V. Canino, ypatingas dėmesys Rietavo atvirajame jaunimo centre „Aura“ skiriamas darbui su mažiau motyvuotais, rizikos grupių jaunais žmonėmis, kurių yra kiekviename mieste ar kaime. Tokius jaunuolius nėra paprasta įtraukti į Jaunimo centro veiklą, nes ji yra ne vien tik žaidimai. Todėl bendradarbiaujama su Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos socialiniais darbuotojais, mokytojais, kartais šie į centrą atsiveda keletą klasių. Būna, kad atvykti jaunuoliai kviečiami net asmeniškai.
„Auros“ darbuotojai stengiasi, kad visi ateinantieji į šį centrą jaustųsi gerai, nors trumpam pamirštų kamuojančias bėdas mokykloje, šeimoje, tarp bendraamžių, atsipalaiduotų, kažko naujo išmoktų, kažką naujo išgirstų ir įdomiai bei turiningai leistų laisvą laiką nuo pamokų, studijų ar darbų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...