„Džentelmenams“ artimesnės lietuviškos dainos

„Džentelmenams“ artimesnės lietuviškos dainosPlungės „Saulės“ gimnazijos moksleivių šešetas – Martynas Razgus, Vytautas Stonys, Robertas Žutautas, Jonas Jaugelis, Faustas Domarkas ir Mindaugas Rumšas – po pamokų skuba ne į sporto salę, kaip daugelis jų amžiaus vaikinų, o į pačių suburtos muzikos grupės „Džentelmenai“ repeticiją. Ne kam kitam, o įvairiems muzikos instrumentams bei jų taisymui geriausi draugai išleidžia ir savo santaupas. Paklausti, kaip atsitiko, kad jų jausmus užvaldė muzika, o ne, pavyzdžiui, krepšinis ar futbolas, vaikinai atsakė nespjauną ir į sportą, tačiau per muziką išreikšti save mėgsta labiau.Prieš dvejus metus susikūrusios grupės pradžių pradžia – Plungėje vykęs projektas „Būk faktorius“. Ten pasirodė keturi būsimieji jos nariai. Dar viena saujelė vaikinų muzikuodavo savo malonumui, leisdama laisvalaikį, tad šios dvi muzikalios ir dainingos grupelės nutarė susijungti į vieną bei pasivadinti „Džentelmenais“. „Tada, kai sugalvojom šį pavadinimą, atlikėjo Andriaus Butkaus grupės dar nežinojom, – tikino visi. – Tiesiog buvom šeši vaikinai, todėl ir džentelmenai…“
Repertuare – apie aštuoniasdešimt dainų
Kadangi dabar tarp jaunimo populiaru dainas atlikti angliškai, „Džentelmenai“ save vadina keistuoliais, nes jų repertuare – beveik tik lietuviškos dainos. Žinoma, jas interpretuoja savaip. O lietuviškai dainuoja todėl, nes esą pastebėjo, kad vis dėlto daugeliui patinka dainų klausytis gimtąja kalba, savų, o ne užsienietiškų. Beje, vaikinai atlieka ir keletą pačių sukurtų kūrinių, o minėtame repertuare iš viso dainų galima suskaičiuoti apie aštuoniasdešimt.
Mindaugas ir Vytautas dainuoja, Faustas ir Robertas gitaromis skambina, Martynas klavišiniais groja, o Jonas būgnus muša pačių vaikinų įrengtoje studijoje. Tiesa, apie ją kalba paslaptingai. „Buvo proga tokią įsirengti ir įsirengėm“, – tepasakė.
„Džentelmenų“ grupės nariai – draugai nuo darželio laikų ar tokiais tapę mokykloje, susipažinę vieni per kitus. Jie teigia, kad grupėje nėra lyderio. Esą vadovai yra visi, o muzika – juos vienijantis pomėgis.
Dainuodami ir grodami pailsi
Deja, bet taip plačiai, kaip dabar, šypsotis publikai traukiant lyriškas dainas baigę mokyklą jie nežada. Muzikavimas liks pomėgiu. Savo ateitį su muzika sieti ketina vienintelis Robertas. Kodėl tik jis? „Lietuvoje norint gyventi iš muzikos neužtenka vien rengti pasirodymus. Privalai būti geriausias – pats geriausias. Būti vidutiniu neužtenka. Ir apskritai – atlikėjo darbas yra nestabilus: šiandien turi užsakymų, esi klausomas, o rytoj gali būti niekam neįdomus“, – brandžiai svarstė jaunuoliai. Todėl vieni mąsto apie socialinius mokslus, kitiems arčiau prie širdies – tikslieji.
O kur vaikinai išmoko dainuoti ir muzikuoti? Vieni lankė Mykolo Oginskio meno mokyklą, kiti klausą ir balsą lavino atėję į „Saulės“ gimnaziją pas mokytoją Juozą Milašių. Mindaugas Rumšas, kurį galima išvysti grojant saksofonu ne viename renginyje, ir dabar teigia, kad jis – saksofonininkas, o ne dainininkas. Tačiau pasiklausius jo dainavimo ir nebežinai, ką vaikinas sugeba geriau – groti ar dainuoti. „Mindaugą vadinkit tiesiog talentu“, – juokaudami siūlė jo draugai.
Brandos egzaminams besiruošiantys kai kurie „Džentelmenai“ (kiti – vienuoliktokai) pabrėžia, kad dabar jų prioritetas – mokslai. Muzikavimui laiko skiria tiek, kiek lieka nuo jų. Tačiau būna smagu metus knygas trumpam ištrūkti į studiją, šitaip vaikinai sakė pailsintys.
„Važiuosim ne politinių problemų spręsti…“
Gimnazistai pasakojo, kad Savivaldybės administracijos buvo pakviesti važiuoti į Rusiją, į Krasnogorską, tad dabar atsakingai tenka ruoštis ir tam. Jaunieji plungiškiai ketina dainuoti lietuviškas dainas, tačiau bus ir rusiškų. Apie ką jos, neatskleidė. „Galit ir jūs atvykti pasiklausyti“, – nusijuokė.
Vykstant kariniams veiksmams Ukrainoje, negalėjome nepaklausti, ar dėl to nedvejojo vykti į Rusijos miesto šventę? Juk būna, kad prieštaraudami tokiai politikai kai kurie žinomesni atlikėjai nevykdami į kokį nors koncertą išreiškia savo protestą. Gal ir „Džentelmenai“ panašios nuomonės? „Mes važiuojam groti, o ne politinių problemų spręsti“, – brandžiai atsakė muzikalieji gimnazistai, matyt, nenorėdami gvildenti politinių peripetijų.
O baigdami pokalbį, „Džentelmenai“ nepamiršo padėkoti ir juos daug ko išmokiusiam pedagogui J. Milašiui. Ir ne vien už pamokas, bet ir už tai, kad skatino neapleisti savo pomėgio. O pats pedagogas negalėjo atsidžiaugti jaunąja vaikinų grupe. „Gaila, kad neturim lėšų išvažiuoti muzikuot kitur. Vyrai – šaunuoliai. Groja galingai. Juos reikia parodyti. Aš, kaip sakoma, juos tik išmokiau pažinti raides – skaito jie patys…“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...