Kaip spręsti jaunimo nedarbo problemą?

Jaunimo organizacija „Krantas“ turbūt ne veltui vadinama aktyviausia Plungėje ir visame rajone. Jos nariai vieną po kito organizuoja renginius miesto visuomenei, rengia įvairius projektus. Antai spalio 23-31 dienomis jaunuoliai iš Slovakijos, Rumunijos ir Lietuvos dalyvavo Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ finansuojamame projekte W.A.Y. Projektą parengė ne kas kitas, o „Kranto“ jaunimas.Aštuonias dienas Platelių jachtų klube 24 dalyviai iš skirtingų šalių gilinosi į pagrindines šio tarptautinio jaunimo mainų projekto temas – jaunimo nedarbą bei nesugebėjimą patiems imtis verslo, ieškojo geriausių būdų, kurie padėtų spręsti šias problemas.
Slovakai, rumunai ir lietuviai pirmiausia trumpai pristatė nedarbo problemos aktualumą jų šalyse. Diskusijų pagalba ieškota išeičių, kurios padėtų patirties neturinčiam jaunam žmogui rasti darbą.
Gvildenta ne tik jaunimo nedarbo tema. Kalbėta ir apie verslą. Prieš pradedant kurti verslo idėjas, jaunimas susitiko su Žilvinu Kuprėnu – vienos įmonės savininku. Jis jaunuoliams pažėrė patarimų, kaip motyvuoti save sumąsčius užsiimti nauju verslu.
Kupini ryžto ir idėjų, projekto dalyviai kibo į verslo kūrimo procesą. Rezultatai nenuvylė – pasiūlytos idėjos pranoko lūkesčius. Jos buvo pristatytos kviestiniams verslininkams, kurie, pasidalindami savo patirtimi, konsultavo projekto dalyvius.
Projekto dalimi galėjo pasijausti ir kiekvienas Plungės gyventojas. Plungiškiai galėjo atvykti į Plateliuose vykusį slovakų bei rumunų vakarą ir iš arčiau susipažinti su šių šalių kultūra, maistu, tradicijomis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...