Naujas plungiškės pomėgis – tapyti ant… veido

Plungiškei Irmai Jurgaitienei, kartu su vyru Žydrūnu auginančiai ketverių Emilį ir dvejų Ugnę, kaip ir daugeliui kitų jaunų žmonių teko paragauti emigrantų duonos. Tačiau pasilikti svečioje šalyje jauna šeima nesusigundė ir dabar jau kuriasi dar dažais kvepiančiuose naujuose namuose Plungėje. Bet pamatyti pasaulio buvo naudinga jau vien dėl to, kad iš užsienio Irma parsivežė naują pomėgį – tapyti ant veido.Nei mokykloje, nei ją baigusi Irma piešimu nesidomėjo. Jos namuose nepamatysi pačios pieštų paveikslų ar kitų rankdarbių. Tad tai, kad grįžusi iš Didžiosios Britanijos pradėjo domėtis tapyba ant veido, buvo netikėta ir jai pačiai, ir, tikriausiai, artimiesiems. „Pabandžiau, pamačiau, kad sekasi, ir „užsikabinau“, – apie savo susidomėjimą tokia tapyba pasakojo jauna moteris. Pirmą kartą išpieštus veidus plungiškė pamatė su vyru ir vaikais gyvendama Didžiojoje Britanijoje. Ten ši meno rūšis šiuo metu labai populiari. Papuošti veidą ar dalį kūno spalvingais ir kartais labai tikroviškais, juoką keliančiais ar net išgąsdinti galinčiais piešiniais šioje šalyje mėgstama ir švenčių metu, ir ruošiantis išskirtinei fotosesijai. Užsienyje net rengiami piešinių ant veido ir kūno čempionatai, šios srities žinovai buriasi į grupes, mėgėjų klubus, kur dalinasi patirtimi.
Grįžusi į Lietuvą Irma pamatė, kad piešiniai ant veido mūsuose dar nėra populiarūs. Vienas kitas tuo susidomėjęs tautietis siūlo piešiniais padabinti mažųjų veidelius vaikų gimtadienių ar kitų švenčių metu. Norėdama surasti daugiau informacijos apie piešimo techniką ir tam naudojamas priemones, plungiškė ėmė jos ieškoti užsienio interneto tinklapiuose. Čia ir sužinojo, kokie dažai yra geriausi bei saugiausi odai. Bet tokių Lietuvoje nė su žiburiu nerasi, tad teko prašyti, kad jų nupirktų tuo metu Anglijoje dar dirbęs jos vyras Žydrūnas.
Pirmuoju modeliu ir „bandomuoju triušiu“ tapo Irmos sesuo Marija. Pamačiusi, kad jai sekasi ir patinka piešti ant veido, plungiškė ėmė ieškoti ir kitų norinčiųjų. Žinoma, patys ištikimiausi mamos meno gerbėjai yra sūnus Emilis ir dukra Ugnė. Ant jų veidelių sugula daugiausiai jaunos moters sugalvotų ar užsienio interneto tinklapiuose nusižiūrėtų piešinių. Vėliau mažieji įsigudrino ir patys pageidauti, į kokį filmukų, pasakų ar žaidimų personažą nori tapti panašūs.
„Praėjusią vasarą beveik kas dieną, prieš bėgdami į lauką, prašydavo jų veidelius išpiešti. Dabar neturime tam laiko, rytais reikia skubėti ruoštis į darželį. Bet praėjusį savaitgalį dukra, pamačiusi, jog tvarkau savo piešimo priemones, paprašė vėl ją „nupiešti“, – pasakojo Irma ir pridūrė jau svarstanti, kokiais personažais bandys paversti savo du mažuosius nenuoramas artėjančio Kalėdų karnavalo darželyje proga.
Nors kol kas tapyba ant veido – tik pomėgis, Irma prasitarė puoselėjanti slaptą svajonę ateity rimčiau tuo užsiimti, todėl socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė grupę, kurioje reklamuoja savo piešinius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...