„Kartu einame prasmingu keliu“

Plungės vietos veiklos grupė (VVG) praėjusią savaitę visus valdybos narius, rajono valdžios atstovus, seniūnus, bendruomenių pirmininkus ir narius pakvietė į „Lekemės“ sodybą, kur surengta padėkos popietė visiems, prisidėjusiems įgyvendinant VVG parengtą vietos plėtros strategiją.Pasveikino pirmąsias „kregždes“
Atvykusiuosius į susitikimą, pavadintą „Kartu einame prasmingu keliu“, pasveikinusi Plungės VVG pirmininkė Giedrė Kazakevičienė sakė, kad renginys skirtas apžvelgti, kaip sekasi įgyvendinti pirmąją vietos plėtros strategiją ir susipažinti, į ką bus kreipiamas dėmesys rengiant antrąją. Pirmininkė sakė, jog rajono kaimų ir miestelių bendruomenės bei verslininkai sėkmingai įgyvendina 47 projektus. Daugiausiai lėšų, beveik 5,5 mln. litų, iš LEADER programos buvo skirta viešajai infrastruktūrai sutvarkyti, beveik 1 mln. litų numatyta projektams, skirtiems verslumui kaime skatinti, 253 tūkst. litų išdalinta vadinamiesiems minkštiesiems projektams, skatinantiems bendruomeniškumą.
Kadangi vienas pareiškėjas 194 tūkst. litų paramos atsisakė, pasak G. Kazakevičienės, kitų metų pradžioje bus skelbiamas dar vienas, jau paskutinis, šaukimas paraiškoms teikti. O daugelis projektų sėkmingai įgyvendinami. Pirmininkė suskaičiavo, kad visiškai užbaigti kol kas tik 14 projektų. Padėkos raštai ir atminimo dovanėlės įteikti Varkalių, Žemaičių Kalvarijos, Šarnelės, Alsėdžių, Kulių, Žlibinų, Milašaičių, Stanelių ir kitų bendruomenių pirmininkams, kurie pirmieji suskubo užbaigti suplanuotus darbus. Kitiems G. Kazakevičienė linkėjo sėkmės baigiant tai, kas pradėta.
„Langų ir durų daugiau nebedėsime“
Ką kaimų bendruomenėms žada netrukus prasidėsiantis 2014-2020 metų Europos Sąjungos finansavimo periodas, susirinkusiesiems papasakojo su rajono bendruomenėmis ne pirmus metus bendradarbiaujančios įmonės „SP Consulting“ atstovė Daiva Žilinskienė. Ji sakė, kad Plungės VVG kartu su kaimų bendruomenėmis paruošti naujai vietos plėtros strategijai turi lygiai metus. Pirmojoje, dabar įgyvendinamoje, strategijoje daugiausia lėšų buvo numatyta infrastruktūrai kaimuose ir miesteliuose gerinti, bendruomenių namams remontuoti, o antroji kvies kurti naujas darbo vietas, skatins verslumą ir užimtumą, mažins socialinę atskirtį ir skurdą.
„Langų ir durų daugiau nebedėsime. Turėsime pagalvoti, kaip išlaikyti naujai įsirengtus bendruomenių namus, stadionus ir sporto aikštynus“, – sakė konsultantė. Kad kai kurios bendruomenės jau dabar siekia išvardintų tikslų, parodė Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pavyzdys. Parengusi projektą ir gavusi lėšų pirties remontui, bendruomenė nuomoja pirties patalpas ir taip užsidirba papildomų lėšų ne tik pirčiai išlaikyti, bet ir savo veiklai. „Atvažiuokite visi pas mus į pirtį, patys pamatysite, kokia ji puiki“, – pasinaudodamas proga bendruomenės teikiamą paslaugą reklamavo jos pirmininkas Bronius Kleinauskas.
Dviračiais – per Plungę, Kretingą ir Skuodą
Apie jungtinį Kretingos, Plungės ir Skuodo vietos veiklos grupių įgyvendinamą projektą papasakojo Kretingos kaimo plėtros asociacijos pirmininkė Lina Stanienė. Šiam projektui iš Kaimo plėtros programos numatyta skirti 503 tūkst. litų. Už šias lėšas bus sukurtas minėtuosius tris rajonus sujungsiantis dviračių maršrutas, nusidrieksiantis atokesniais ir dviratininkams saugesniais keliais. Planuojama sukurti interaktyvų žemėlapį, kuriame bus nurodyti ne tik keliai, kuriais dviračiais galima aplankyti įdomiausias tų rajonų vietas, bet ir vietiniai gamintojai, nakvynės vietos, viešojo maitinimo įstaigos, nurodytos rekomenduojamos aplankyti bendruomenių šventės, kiti renginiai.
Ketinama išleisti dviratininko atlasą, skrajučių, maršrutų vietose įrengti informacinius stendus (tokie turėtų atsirasti ir Gegrėnuose, Gintališkėje, Žemaičių Kalvarijoje, Vilkuose, Medsėdžiuose, Plateliuose, Pauošniuose, Plokštinėje), taip pat – pavėsines, suoliukus. Už pagalbą rengiant dviračių maršrutų žemėlapį Plungės rajone G. Kazakevičienė dėkojo dviračių sporto mėgėjui, Plungės miesto seniūnui Gintarui Domarkui. L. Stanienė sakė, kad šiuo projektu siekiama ne tik populiarinti dviračių turizmą, bet ir padėti vietos gamintojams, smulkiesiems verslininkams aktyviau įsitraukti į paslaugų rinką, mat dviračiais keliaujančius turistus reikės ir pamaitinti, ir apnakvindinti, ir palinksminti.
Pasibaigus oficialiajai renginio daliai, susirinkusieji buvo pakviesti trumpam pamiršti darbus ir pasimėgauti poezijos bei klasikinės muzikos kalėdine impresija „Gyvenimo pasakos“, kurią dovanojo aktorė Virginija Kochanskytė drauge su dainininke Giedre Zeicaite ir pianiste Edita Zizaite.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...