Išsipildė svajonė dirbti gimtajame mieste

Išsipildė svajonė dirbti gimtajame miesteKultūros ir sporto skyriaus vedėją Vidą Saukalienę Plungės savivaldybės administracijos vadovai vadina viena darbščiausių ir geriausiai savo darbą išmanančių specialisčių. Pati skyriaus vedėja, paprašyta papasakoti apie savo darbą, tikino, jog tai geriau galėtų padaryti kiti, tačiau sutiko pabendrauti su „Žemaičio“ žurnalistais.Vida Saukalienė gimė ir užaugo Plungėje, visada norėjo dirbti šiame mieste. Klaipėdos universitete baigusi bakalauro ir magistro studijas įgijo muzikos istorijos ir teorijos specialybę, pernai Kauno technologijos universitete įgijo dar vieną – viešojo administravimo – magistro laipsnį.
Kodėl pasirinko muzikantės kelią? „Sakoma, muzika ir matematika – panašūs mokslai, tačiau vaikystėje man nelabai sekėsi matematika, todėl pasirinkau muziką. Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje įgijau fortepijono specialybę. Mano mokytoja – Ilmera Gečienė“, – sakė V. Saukalienė.
Prieš šešerius metus baigusi Klaipėdos universitetą, laimėjo Rietavo savivaldybės administracijos rengtą konkursą Rietavo kultūros centro direktoriaus pareigoms užimti. Šio Kultūros centro specialistai ir dabar geru žodžiu mini jauną vadovę, sugebėjusią įnešti naujų vėjų į miesto kultūrinį gyvenimą. Per ketverius darbo metus įgijo nemažai patirties, priprato prie kolektyvų vadovų, saviveiklininkų, todėl nelengva buvo apsispręsti ir pakeisti darbą. Spaudoje pasirodžius kvietimams dalyvauti konkurse Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigoms užimti, ilgai svarstė. Pagaliau apsisprendė: juk darbas –
kultūros srityje, be to, gimtajame mieste, kur gyvena ir dirba jos artimieji.
Prieš dvejus metus pradėjo darbą Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje, o po metų šis skyrius buvo padalintas į du – Švietimo bei Kultūros ir sporto skyrius. 2009 metų vasario 1-ąją Vida Saukalienė pradėjo dirbti pastarojo skyriaus vedėja.
Jaunai specialistei darbo netrūksta. Užpernai Kultūros reikalų taryba ir kultūros įstaigų vadovai nusprendė teikti paraišką ir rengti projektą „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė“. Pateikus paraišką ir laimėjus finansavimą visi praėjusieji metai buvo pašvęsti jam įgyvendinti, o dar taip sutapo, kad pernai vyko ir Pasaulio lietuvių dainų šventė, kurioje taip pat dalyvavo nemažai mūsų rajono kolektyvų.
Kultūros ir sporto skyriaus vedėja tikina, kad jai gera dirbti Plungėje, nes visos kultūros įstaigos – labai stiprios. Žemaičių dailės muziejaus, Plungės kultūros centro, Viešosios bibliotekos vadovai puikiai išmano savo darbą, nuolat rengia projektus. Sėkmingai darbuojasi ir kaimų kultūros namų vadovai. Gal iš visų išskirti reikėtų Žemaičių Kalvarijos kultūros centrą, kuris kasmet laimi daug projektų, kurių dėka miestelyje verda kultūrinis gyvenimas.
Įdomu, kokių planų Kultūros ir sporto skyriaus vedėja turi šiemet? Pirmiausia reikia atsiskaityti už praėjusių metų projektus, o paskui laukia nauji projektai. Vienas įdomesnių ir didesnių – bibliotekos direktorės Violetos Skierienės ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario, „Palangos fotoklubo 750“ vadovo Ado Sendrausko projektas „Fotobienalė 2010“, kuriam šiuo metu intensyviai ruošiamasi. Projekto sumanytojai rengia paraiškas, o Kultūros skyrius kviečia partnerius. Galvojama ir apie Plungės miesto šventę: nepaisant sunkmečio, mieste sujudimas turėtų būti.
Skyriuje, be vedėjos, dirba dar trys specialistai: pavaduotojas sportui Alvydas Viršilas, atsakingas už rajono sportinį gyvenimą, jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė rūpinasi jaunimo užimtumu, o paminklotvarkininkė Vitalina Šidlauskienė – kultūros paveldu. „Kiekvienas plušame savo srityje. Stengiamės darbą atlikti kuo geriau“, – kalbėjo vedėja.
Akivaizdu, kad Plungės savivaldybėje Vida Saukalienė – gerbiama, o jos darbai – vertinami, tačiau ar pradžia nebuvo sunki, netrūko patirties? „Pradėjus dirbti Plungės savivaldybėje buvo daug žinomų dalykų. Ypač pravertė patirtis, įgyta Rietavo kultūros centre. Tiek dirbant ten, tiek ir čia tenka bendradarbiauti su tomis pačiomis institucijomis: Kultūros ministerija, Liaudies kultūros centru, Kultūros centrų asociacija. Daug kas buvo įprasta ir žinoma, tačiau negalėčiau teigti, kad atsisėdusi į vedėjos kėdę iš karto pasijutau lyg žuvis vandenyje. Buvo ir naujų dalykų: Tarybos sprendimų projektų rengimas, įsakymų rašymas“, –
pasakojo V. Saukalienė.
Jauna moteris nepasiklydo tarp dokumentų ir nepamiršo pomėgio dainuoti: ji dainuoja Alfonso Vildžiūno vadovaujamame Plungės kameriniame chore ir gieda bažnyčios chore, kuriam vadovauja Tomas Ambrozaitis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...