Ak, kaip būtų gera turėti Merę Popins…

Ak, kaip būtų gera turėti Merę Popins...Trynukus auginantis plungiškis Andrius Bitinas buvo kategoriškas: „Ne Lietuvoje vaikus gimdyti ir auginti. Aš galiu nusileidęs apačion iš ketvirtojo savo namo aukšto šūkauti tiek, kiek noriu – pusnys nesujudės ir niekam nei dėl sniego, nei dėl mano bėdų galvos neskaudės. Tas pats ir su Lietuvos valdžia: gali aiškinti problemas, su kuriomis susiduria į mus panašios šeimos – veltui. Nebent jie ar jų vaikai patektų į panašią situaciją, tada gal bent pirštą pakrutintų.“Trys pipirai į tėčio automobilį netelpa

O problemų ši šeima turi nemažai. Silva Bitinienė su baime laukia dienos, kai mažylius teks vežioti į lauką. Kaip jai vienai reikės juos apačion nusigabenti, o vėliau į ketvirtąjį aukštą visus parsinešti? Dabar dar Andrius padeda, bet kas bus tada, kai jis vėl išvažiuos į Norvegiją dirbti?.. Jauna mama bijo apie tai net pagalvoti. Andriaus įsitikinimu, tokioms šeimoms turėtų būti skiriama auklė, kuri bent kelias valandas padėtų mamai.
Kita problema – automobilis. Dabar kartą per mėnesį visa šeima turi apsilankyti Kauno klinikose ir du kartus – Klaipėdoje. Trys specialiosios trynukų kėdutės į jų šeimos mašiną netelpa, o apie didesnę, bent kol kas, tik pasvajoti galima. Todėl kaskart automobilį tenka samdytis. O ir su savo mašina Andrius nemažai laksto: tai to, tai kito reikia – benzinas lyg vanduo teka, kartu – ir pinigai.
„Už nuolaidas esu dėkingas parduotuvei „Vaikų karalystė“, kurioje pirkau drabužėlius, čiužinukus. Labai nudžiugau sužinojęs: jeigu ko reikia, pasiuva čia, vietoje, jeigu ko neturi, tuoj pat užsako. Tai – bent viena vietelė, kur suprantamos tėvų problemos. Daugiau nieko toks mūsų šeimos pagausėjimas nesudomino. Tiesa, parėmė ir Plungės savivaldybė, bet nuolatinės pagalbos nėra ir, matyt, nebus.“ Šeima neatsisakytų ir rūbelių, ir kitų mažyliams reikalingų daiktų, jeigu juos padovanotų tvarkingos šeimos.

Verkė dvi dienas

Trys mažyliai, kuriems vasario pabaigoje jau suėjo trys mėnesiai, Plungėje krykštauja nuo Kalėdų. „Bandau įsivaizduoti, kas būtų, jeigu turėčiau vieną… Tikros atostogos, – juokdamasi sakė Silva Bitinienė. – Kai nėštumo pradžioje (buvau šešių savaičių) nuvažiavau pas Klaipėdos medikus ir išgirdau, jog gims trynukai, buvo toks šokas, kad net papasakoti neįmanoma. Verkiau dvi dienas. Andrius irgi vaikščiojo lyg žemę pardavęs. Paskui apsiraminau ir didelės baimės nejaučiau. Gal todėl, kad nėštumas buvo lengvas…“
Mums besikalbant, prabudo mažyliai – atėjo laikas juos maitinti. Silva sakė, kad Arijus ir Lukas mamos pieno gauna tik kartą per dieną, nes vienas gimė 2,2, o kitas – 1,64 kilogramo. Mamos pienu moteris maitina tik 1,33 kilogramo svėrusią Gretą. Trynukų tėvai prisipažino nežinantys, ar mažyliai bus identiški, nors visi gimė iš vienos placentos. Kol kas tą pastebėti trukdo skirtingi jų svoriai.
Arijus – vyriausias ir pats triukšmingiausias. Matyt, todėl, kad didžiausias – jis lovelėje miega vienas. Lukas ir Greta kol kas telpa antrojoje. Vos prabudęs, Arijus ėmė reikalauti mamos dėmesio ir nurimo tik gavęs buteliuką. Lukas su Greta tyliai laukė, kol mama juos pamaitins. Įdomiai Bitinai mažylius maitina – buteliukus jiems padeda ant specialiai tam parinktų žaisliukų. Sakė to išmokę iš Kauno klinikų slaugyčių, kurioms dažnai tenka iškart maitinti daug naujagimių.

Keliones teks atidėti

Silva ir Andrius Bitinai drauge – jau penkeri metai. Abu mėgsta keliauti. Yra aplankę ne vieną šalį, tačiau dažniausiai važinėdavo po Lietuvą. „Kol nepažįsti savo krašto, neverta po pasaulį blaškytis. O Lietuva tikrai labai graži. Tiesa, kol kas keliones teks pamiršti“, – sakė Andrius. Be kelionių vyras dar mėgsta pameškerioti, nors ir šį pomėgį teks atidėti. Jis dėl to nelabai ir kremtasi. Matyt, teisi Silva sakydama, jog Andrius – šeimos žmogus. O jis šypsodamasis pasidžiaugė, jog vienos savo aistros – krepšinio – tikrai nereikės atsisakyti. Plungiškis yra karštas „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos sirgalius.
Andrius, baigęs Plungės technologijų ir verslo mokyklą, įgijo statybininko specialybę, kuri jam ir dabar padeda išlaikyti šeimą. Silva gimė Užpelių kaime, vėliau tėvai persikėlė į Daugėdus, kur ir dabar gyvena jos mama. Užaugusi penkių vaikų šeimoje, moteris niekada nebijojo darbo. Šešiolika metų dirbo UAB „Linų audiniai“ šlapio verpimo ceche, vėliau – Palangoje virėja. Tiesa, dabar gan dažnai ne ji, o Andrius pietus verda. „Skaniai verda“, – nusišypsojo Silva, bandydama paneigti priežodį, jog kelias į vyro širdį eina per skrandį.
Pasistiprinę trynukai, kol jų mama su tėčiu bendravo su žurnalistais, gulėjo ramūs ir tylūs. Neprotestavo jie ir tuomet, kai teko pozuoti fotokorespondentui, tad pirmoji fotosesija praėjo šauniai. Tikriausiai ateityje mažiesiems ne kartą teks pozuoti fotografams. Ypač, jeigu bus panašūs kaip trys vandens lašai. O kai paaugs ir Silva jiems perskaitys apie nuostabiąją auklę Merę Popins (ji labai mėgsta skaityti knygas), trynukams, tikriausiai, mama ir bus panaši į tą Merę Popins, kuri visada visur laiku suspėja, o ir darbai jos rankose virte verda.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...