Prabėgę metai ir patirti vargai nenuslopino meilės

Prabėgę metai ir patirti vargai nenuslopino meilėsPenkiasdešimt metų paskirti vienam žmogui – daug ar mažai? Kartu vargti, džiaugtis ir pasenti… Nedaug šiais laikais tokių, kuriems taip pasiseka kaip Stefai ir Stanislovui Žymantams, liepos 9 dieną atšventusiems auksines vestuves.Rietavo seniūnijoje, Patyrio kaime, gyvenantys Stefa ir Stanislovas penkiasdešimt metų atidavė vienas kitam ir nė kiek dėl to nesigaili. „Būna, kad žmonės klausia, ar dar su ta pačia tebegyvenu“, – prisipažino Stanislovas, tačiau toks klausimas jam tik kelia juoką. „O kur aš dingsiu?“ – šmaikščiai klausimu į klausimą smalsuoliams atsako vyriškis. „Dabar jaunimas tiek neišgyvena kartu… Padraugauja kelerius metus ir išsiskiria“, – kalbėjo Stefa.Pamačius šią porą nekyla abejonių, kad jų santuokos pagrindas – meilė. Nustebome išgirdę, jog jiedu susituokė išdraugavę vos… mėnesį. Pasirodo, Stefai ir Stanislovui tiek užteko, kad suprastų, jog nori visą gyvenimą praleisti kartu.
Labai norėjome išgirsti jų meilės istoriją, tačiau Stefa su šypsena veide vis kartojo: „Jau seniai tai buvo, nieko nebeprisimename.“ Deja, ir savo vyrui ji neleido nė žodeliu apie tai prasitarti. Vyriškis tik juokavo žmoną Laukuvos turguje nusipirkęs.
Bandėme spėlioti, gal jiedu kokiuose kaimo šokiuose susipažinę, tačiau sutuoktiniai tai neigė. Stefa atskleidė, kad Stanislovas nesilankydavo šokiuose: „Jis buvo tikras ūkininkas“. Moteris prisipažino pati mėgusi pašokti. Vaikinų Stefai netrūko, tačiau Stanislovas jai – pirmas ir paskutinis.
Stefa prisiminė, kad iš pradžių jos mama nebuvo sužavėta skubotomis dukters vestuvėmis. „Ji sakė: „Vaikeli, jauna esi, dar palauk“, tačiau vyras labai norėjo tuoktis“, – pasakojo moteris. Akivaizdu, kad dabar Stefa nesigaili, jog kadaise nepaklausė savo motinos. „Vestuvės buvo labai gražios: grojo muzikantai, ir abiejų tėveliai tada dar gyvi buvo…“ – prisiminimais dalijosi moteris.
Jaunavedžiai neilgai džiaugėsi buvimu kartu – Stanislovui po 5 mėnesių teko išvykti į Rusiją: ten vyriškis tarnavo kariuomenėje. Tada visi vargai užgulė Stefos pečius: moteriai teko vienai rūpintis ūkiu. Per trejus metus tik du kartus trumpam Stanislovas galėjo grįžti į gimtinę. Jaunai moteriai teko sunkiai dirbti ir ištikimai laukti savo vyro.
Prieš 30 metų iš Laukuvos į Patyrio kaimą atsikrausčiusiems Stefai ir Stanislovui Žymantams teko daug vargti, kad nors senatvėje galėtų pasidžiaugti ramybe. Savo rankomis Stanislovas statė sau namus. Grįžęs iš darbo naktimis vyriškis kibdavo į statybos darbus, kad tik šeima geriau gyventų.
Stanislovas atskleidė, kad visada mylėjo mišką, tad darbas Miškų ūkyje jam buvo tikras malonumas. Jis noriai rodė gautus padėkos raštus iš savo darboviečių: matėme, kaip didžiuojasi šiuo praėjusiu savo gyvenimo etapu. Tuo, kad didžiuojasi savo sutuoktiniu, neslėpė ir Stefa: tai jos mintis buvo korespondentams parodyti Stanislovo apdovanojimus.
Sutuoktiniai užaugino keturis vaikus: Loretą, Laimą, Stasę ir Romaną. Deja, vienintelis jų sūnus Romanas prieš šešerius metus žuvo avarijoje. Žymantai gali pasigirti gausiu būriu anūkų – jų turi net keturiolika – ir 7 proanūkiais. Neabejojame, kad į jų auksinių vestuvių šventę prigužėjo pilna troba namiškių.
Stefa ir Stanislovas atskleidė, kad auksinių vestuvių proga tikriausiai nuvažiuos į Laukuvos bažnyčią, kurioje prieš penkiasdešimt metų vienas kitam prisiekė amžiną meilę. Taip pat apsilankys kapinėse, kuriose palaidotas jų sūnus.
„Atrodo, kad viskas neseniai buvo…“ – su nostalgija sakė Stanislovas. Visi Žymantų vargai jau praeity, tad jiems belieka džiaugtis vienas kitu ir gausia šeima.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...