„Esu nusiteikęs būti geriausias“

„Esu nusiteikęs būti geriausias“Marius Rudys kol kas – vienintelis plungiškis lengvaatletis, pelnęs šalies sporto meistro vardą. Dvidešimt ketverių metų vaikinas įsitikinęs, kad sporte, kaip ir visose kitose srityse, daug pasiekti galima tik didelio noro, ryžto ir užsispyrimo dėka.Vaikinas ne iš karto pasirinko lengvąją atletiką. Vaikystėje jis lankė Plungės kultūros centro vaikų liaudies šokių ansamblį „Žirginėliai“, vėliau šoko pramoginius šokius, paskui susidomėjo orientavimosi sportu, krepšiniu. Supratęs, kad aukštaūgiai – geresni krepšininkai, M. Rudys pradėjo domėtis individualiu sportu. Lengvąją atletiką pasirinko būdamas dešimtoje klasėje.
Marius Rudys lankė Plungės Senamiesčio vidurinę, o po pamokų skubėdavo į Sporto mokyklą, kurioje su juo dirbo treneriai Regina Šilenskienė bei Eugenijus Jurgutis. Trejus metus intensyviai treniravęsis Plungėje, jis pasirinko kūno kultūros mokytojo ir edukologo profesiją. Treniravosi ir besimokydamas Kauno kūno kultūros institute. Vėliau nusprendęs įgyti magistro laipsnį, įstojo į Kauno technologijos universitetą studijuoti vadybos ir verslo administravimo.
Tuomet daug mokėsi, dirbo, todėl atsisakė sporto. Tačiau, grįžęs į Plungę, draugų, artimųjų ir trenerių paskatintas, vėl pradėjo sportuoti. Dabar jis – Sporto mokyklos sporto klubo „Aukštuma“ narys ir tobulėja savo pirmųjų trenerių padedamas. Sportininkas mano, kad tik gerų trenerių ir užsispyrimo dėka pasiekė tokių rezultatų.
Vaikinas prisimena, kad studijų metais jo rezultatai vis gerėję, tačiau dirbti su kitu treneriu buvo nelengva. Lengvaatletis įsitikinęs, kad tik pirmieji treneriai jį geriausiai supranta. „Sportininkui svarbu rasti bendrą kalbą su treneriu, tada ir rezultatai – puikūs. Pasirinkau individualų sportą, nes noriu visko pasiekti pats. Kai sportuoji vienas, esi atsakingas už save ir savo laimėjimus. Kasdien treniruojuosi po porą valandų ir esu nusiteikęs visur ir visada būti geriausias. Svarbiausia turėti gyvenime tikslų ir jų siekti. Tik tai veda į aukštumas“, – dalijosi mintimis Marius Rudys.
Šis sportininkas savo žodžius pagrindžia darbais. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos atestacinė komisija, įvertinusi praėjusio sezono rezultatus, pasiektus respublikinėse ir tarptautinėse varžybose, neseniai suteikė jam sporto meistro vardą. Sporto meistrų vardai suteikiami tik nuo 2006-ųjų metų, todėl tokio vardo iki šiol neturėjo nė vienas plungiškis lengvaatletis. Tiesa, kitas plungiškis Audrius Rezgys turi svaresnį titulą – Barselonos olimpinėse žaidynėse jis pasiekė tarptautinio sporto meistro lygį, tačiau tai padarė tuomet, kai jau nebegyveno Plungėje.
M. Rudys neužmigo ant laurų ir turi naujų tikslų bei planų. Jis jau ruošiasi 2012 metų olimpinėms žaidynėms, vyksiančioms Londone, kuriose žada pretenduoti į tarptautinio sporto meistro vardą. Iki jų žingsnelis po žingsnelio juda į priekį. Ateinantį kovą lengvaatletis dalyvaus Paryžiuje vyksiančiame Europos uždarų patalpų čempionate, kuriame bandys pasiekti kvalifikacinį normatyvą, atversiantį jam kelią į olimpines žaidynes.
Sportininkas įsitikinęs, kad tik norų ir svajonių turintis žmogus gyvena visavertį gyvenimą. Jam taip pat norėtųsi dar daugiau pasiekti, daugiau uždirbti, susirasti gerų rėmėjų, juk niekam ne paslaptis, kad dauguma verslininkų nori remti krepšinį, o kitos sporto šakos tarsi lieka nuošaly.
Prakalbus apie norą siekti daugiau, panūdome sužinoti apie kitus M. Rudžio pasiekimus. Pasirodo, jo namuose sukaupta nemaža medalių, taurių kolekcija. Jų sportininkas nebandė suskaičiuoti, tačiau svarbesnius laimėjimus prisimena. Jis – Lietuvos suaugusiųjų lengvaatlečių šuolio į tolį čempionas, taip pat jaunių trišuolio, jaunimo trišuolio ir jaunimo šuolio į tolį čempionas. Latvijoje vykusio Pabaltijo jaunių mačo trišuolio pirmosios, o šuolio į tolį – antrosios vietos laimėtojas.
Be sportininko karjeros,
M. Rudys turi ir kitos veiklos – tęsia magistrantūros studijas, be to, dirba Žlibinų Igno Končiaus pagrindinėje mokykloje fizikos ir informatikos mokytoju. Paklaustas, kaip sekasi derinti darbą, mokslus ir sportą, plungiškis nusišypso. Anot jo, derinti protinį ir fizinį darbą – sveika ir naudinga, tad po pusdienio, praleisto darbe, visada smagu atsipalaiduoti sportuojant, o paskui jau galima ruoštis rytdienos darbams. Be to, sporte vien fizinių jėgų nepakanka –
reikia ne tik bėgti ir šokti, bet ir galvoti, kaip tai daryti. Vaikinas įsitikinęs, kad darbas ir sportas vienas kitam netrukdo, veikiau padeda.
Paklaustas, ar mokiniai, jo nuomone, pakankamai sportuoja, plungiškis sakė, kad Žlibinuose dirbanti kūno kultūros mokytoja skatina vaikus sportuoti. Vaikinas neslepia – mokiniai didžiuojasi ir jo pasiekimais, nori važiuoti į varžybas, stengiasi būti į jį panašūs, o kartais net patarimo prašo.
Pasidomėjus, kodėl plungiškis pasirinko darbą Žlibinuose ir kodėl nemoko vaikų kūno kultūros, pedagogas šypsojosi. „Tiesiog taip būna. Žlibinuose reikėjo jauno pedagogo, kuris domėtųsi kompiuterine technika, išmanytų apie jos remontą, o aš tuo domiuosi, turiu pedagoginių žinių, tad nusprendžiau pabandyti, patiko. Manau, turiu mokytojo pašaukimą, be to, šis darbas man mielas ir todėl, kad mano mama mokytoja. Nuolat matydavau, kaip ji mielai dirba“, –
pasakojo mokytojas.
Paklaustas, ko norėtų palinkėti plungiškiams, M. Rudys atsakė: „Visada siekti užsibrėžto tikslo ir stengtis savo pasirinktoje srityje būti geriausiems.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...