Dešimtoko sukurtas žemėlapis – mokykliniame vadovėlyje

Dešimtoko sukurtas žemėlapis – mokykliniame vadovėlyjeNeseniai „Žemaitisrdquo; rašė, kad vykusiame Rietavo savivaldybės mero padėkos vakare apdovanojimai ir padėkos buvo įteikti keturiems jauniesiems rietaviškiams, savo darbais garsinantiems miestą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Vienas jų – dešimtokas Benas Turskis, tarptautiniame Barbaros Petchenik vaikų žemėlapių konkurse Čilėje tapęs nugalėtoju 12-15 metų amžiaus grupėje.Šis konkursas, organizuojamas Tarptautinės kartografų asociacijos, vyksta kas dvejus metus. Juo siekiama lavinti vaikų kūrybiškumą, supratimą apie kartografiją ir geografiją, gerinti ne tik artimiausios aplinkos suvokimą, bet kviečiama į ją pažvelgti platesniu žvilgsniu. Konkurse skatinami dalyvauti ir neįgalūs vaikai.
Beno žemėlapis „Vieninga sistema“, vaizduojantis kraujotakos ratą, jungiantį Žemėje vykstančius procesus į visumą, pirmiausia buvo atrinktas šį konkursą Lietuvoje organizuojančios Lietuvos kartografų draugijos (LKD), o tik paskui siunčiamas į tarptautinę konferenciją Čilėje, kurios metu išaiškinami nugalėtojai. Iš per 900 LKD atsiųstų darbų, į tarptautinį konkursą išsiųsti tik 5, kurių vienas – mūsų kraštiečio. Kaip sakė vaikino geografijos mokytoja Janina Drevinskienė, konkurso atrankos komisijos nariai stebėjosi Beno išmone ir darbą vadino išskirtiniu: viename žemėlapyje sujungta ne tik geografija ir kartografija, bet dar ir biologija. Todėl nenuostabu, kad vaikinas lengvai perėjo ne tik respublikinę atranką, bet ir tapo nugalėtoju Čilėje, o dabar jo žemėlapis įdėtas į naująjį aštuntos klasės geografijos vadovėlį. Tiesa, kol kas vadovėlis dar nepasiekė knygynų, bet jaunasis kūrėjas jį jau turi – gavo per Vilniuje vykusius konkurso laimėtojų apdovanojimus iš Lietuvos kartografų draugijos kartu su padėkos raštu.
Žinoma, Benas gavo ir Tarptautinės kartografų asociacijos diplomą, kuris nugalėtoją pasiekė paštu. Tačiau pats vaikinas laimėjimo tarsi ir nesureikšmina, apskritai – nemėgsta apie save kalbėti ir būti dėmesio centre. Turbūt Beno pasiekimais labiau už jį džiaugiasi mama, kuri nuo pat idėjos pradžios moraliai palaikė sūnų, bei Beno mokytojai ir bendraklasiai. Kaip mums pasakojo gabusis rietaviškis, tėtis irgi džiaugėsi sūnaus laimėju, tačiau į žinią, kad Benas tapo tarptautinio konkurso laureatu, sureagavo gana santūriai: paplojo per petį ir pasakė – šaunuolis. Matyt, iš tėčio vaikinas ir bus paveldėjęs tą žemaitišką santūrumą.
Dešimtoko auklėtoja Zita Rojienė Beną mums apibūdino kaip taktišką, kuklų, kvailų klausimų niekada neuždavinėjantį, klasės draugų mėgiamą, protingą suaugusį vyruką. Kad Benas nemėgsta būti giriamas, iliustruoja ir nutikimas rugsėjo 1-ąją, kai savo mokinį, tarptautinio konkurso nugalėtoją, norėjo pagerbti Rietavo L. Ivinskio gimnazijos kolektyvas. „Pasakiau Benui, stovėjusiam gale, kad ateitų į priekį. Bet vaikinas spyriojosi, net pyktelėjo, kam aš jį kviečiu“, – pasakojo dešimtoko auklėtoja. Priminus apie tai, vaikinas tik santūriai šypteli: „Man tik gėdos pridarė, ir tiek…“ O ir su žurnalistais pasikalbėti Benas sutiko nenoriai, teko įkalbinėti ir mamai, ir mums. Gal todėl, kad buvo mokinių atostogos ir vaikinui norėjosi ilgiau lovoje padrybsoti, o gal ir vėl nenorėjo būti dėmesio centre. O ir pačiame konkurse Benas sutiko dalyvauti ne iš karto – gabų vaikiną paskatino dailės ir geografijos mokytojos.
Nuo pirmųjų klasių gerai besimokantis Benas Turskis labiausiai mėgsta geografijos pamoką, juk neatsitiktinai kūrė žemėlapį konkursui. Gerai mokosi anglų kalbą, istoriją, tiksliuosius mokslus. Dailę jis įvardija kaip savo hobį – vaikinas jau antrus metus lanko Rietavo M. K. Oginskio meno mokyklą, kurią šiemet jau ir baigs, nors prieš tai jis dar turės padaryti daug darbų, bet Benas nenusimena – piešti jam patinka.
Turintis daug pomėgių dešimtokas vis dėlto pripažįsta, kad jam arčiausiai širdies – biologija. Nors vaikinas ateityje mąsto rinktis fizikos ar inžinerijos mokslus, Beno mama ir močiutė norėtų jį matyti mediku. Kuri mama nesididžiuotų, turėdama sūnų daktarą.
Aukštaūgis paauglys laisvalaikiu domisi ir sportu: sportuoja su draugais namų rūsyje, žaidžia krepšinį, tinklinį, futbolą. Vaikinas prasitarė, kad dar ir gitara mokosi groti, tarp kitko – savarankiškai, akordus parsisiunčia internetu – ir pirmyn. Paklaustas, kaip spėja ir pasimokyti, ir rasti laiko pramogoms, jaunuolis atsakė, kad nori suspėti visur, todėl pažymių vidurkis kasmet šiek tiek krenta, bet jis ne visiems mokslams laiko skiria vienodai –
atsirenka tuos, kurių ateityje jam labiau reikės, kurie labiau domina. O pokalbyje kartu su Benu dalyvavusi geografijos mokytoja (dešimtokas gal pusės apie save nebūtų papasakojęs, jei ne pedagogė), išgirdusi tokius žodžius, nebarė mokinio, tik pasidžiaugė: „Smagu, kad vaikinas jau žino, ko nori.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...