Moteris, kuriai pasisekė

Moteris, kuriai pasisekėŠiemet garbingiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu – „Gerumo žvaigžde“ – apdovanota globėja iš Medingėnų Genovaitė Bertauskienė, kurios šeimoje prieš dešimt metų prieglobstį, meilę ir šilumą rado dvi mažos sesutės.


Medingėnų mokykloje buhaltere dirbanti G. Bertauskienė, sužinojusi, kokiu reikalu atvykome, tik rankomis skėstelėjo: „Apie mane nėra ką rašyti. Va, kai dukros užaugs, pačios tada tegu ir papasakoja apie mūsų gyvenimą. O dabar… ką aš galiu pasakyti. Na, nebent tai, jog man labai pasisekė, kad jau dešimt metų su dukromis esame kartu. Juk toji „Gerumo žvaigždė“ – visų mūsų trijų apdovanojimas. Ai, kuo čia dėti apdovanojimai. Yra kasdienybė, gyvenimas ir džiaugsmas, kai matau, kokios nuostabios tos dukrytės, kaip rimtai galvoja apie gyvenimą.“
Šiandien moteris su keistu virpesiu širdyje prisimena tą akimirkos polėkį, kai užėjusi į Vaiko teisių apsaugos tarnybą parašė prašymą, kad galėtų būti tėvų rūpesčio netekusių vaikų globėja. Parašė ir užmiršo.
Bėgo laikas. Kartą skubus skambutis iš tarnybos privertė mesti visus darbus ir nuvykti į kabinetą, kuriame… dvi išsigandusios, mažos – dvejų ir ketverių metų – mergytės.Daugelis mūsų sakome sau: rytoj pradėsime daryti mankštą, rytoj būsime atlaidesni kitų nuomonei, dažniau būsime su tais, kuriuos mylime, būsime geresni, jautresni. G. Bertauskienė, atrodo, vadovaujasi kitokia filosofija: daryti gera reikia šiandien, o ne rytoj, todėl dvi mažos sesutės tą pačią dieną atsidūrė jos jaukiuose namuose.Ko gero, nereikia nė sakyti, kad pradžia buvo nelengva. Tačiau, pasak moters, ir ne pernelyg sunki. „Juk vaikus auginti niekam nebūna lengva. Tai vaikiškos ligos, tai kiti kasdieniai rūpesčiai. Dar kartą pasikartosiu – man pasisekė. Vyresnieji vaikai priėmė tarsi savas. Mergaitės netrukus mane pradėjo vadinti mama. Nežinau kodėl. Gal pajuto šilumą, meilę. Bet, sakykite, kas nemyli savų vaikų? Reikia pasiaukojimo? Visi tėvai kažkiek aukojasi. Tačiau, žinote, kiek mano jauniausiosios dukrytės man davė. Gavau daug pamokų iš jų, neįkainojamų gyvenimo pamokų“, – nuoširdžiai kalbėjo G. Bertauskienė.Šiandien moters jauniausiosios dukros – jau ūgtelėjusios. Švelnios, tvarkingos, protingos. Mama jomis atsidžiaugti negali. Kiekviena jų turi jau ryškėjančius pomėgius. Džiugina vyresnėlės taupumas, visai neblogai jai sekasi tvarkyti savo nediduko biudžeto reikalus. Per atostogas, kaip ir visi vaikai, šiek tiek patinginiauja, ilgiau pamiega, skaito knygas.„Na, matote, kaip ir visur. Yra kasdienybė, eiliniai darbai. Kaip ir visose šeimose. Aptariame reikalus, pasidžiaugiame vienos kitomis, prieš miegą sukalbame poterius. Mintyse prašau Dievo, kad mano dukrytėms ir toliau sektųsi, kad likimas joms būtų palankus“, – pasakojo globėja.
Moteris užsiminė, jog, kalbėdamos poterius, Dievą meldžia palaimos ir žmonėms, davusiems jos mergaitėms gyvybes.
„O kaip gi kitaip? Tiesiog jie susirgo tam tikra liga ir negalėjo mergyčių auginti. Taip jau atsitiko, nieko nebepakeisi. Ar nejaučiu pavydo, jeigu užsuka pabendrauti? Ne, kadangi vaikai – ne daiktai. Tiesiog tiems žmonėms nepasisekė, jie mažiau laimingi nei mes. Juk gulinčio žmogaus negalima mušti. Gal šiais laikais ne visi žmonės elgiasi pagal šį principą, tačiau tikrosios vertybės jokiais laikais niekur nedingsta ir jomis reikėtų vadovautis. Dukros auga, nenoriu, kad sugalvotų smerkti ar teisti. Kuo platesnė giminė, tuo mano dukrytėms šis pasaulis bus saugesnis. Motinoms juk to ir tereikia“, – įsitikinusi moteris.
Ak, neveltui sakoma, jog dorybės apgaubtos kuklumu. Globėja, pamilusi dvi sesutes, kaip įmanydama stengėsi nukreipti kalbą, vardijo kaimynus, gražiai auginančius septynis vaikus, ragino geriau spręsti problemas nei rašyti apie ją, sielojosi, ką pagalvosią kaimynai.
Kaimynai bei visi kiti pažįstantys
G. Bertauskienę turbūt pagalvos, kaip ir dera: „Gerumo žvaigždė“ šiai moteriai atiteko pelnytai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...