Nepataisoma optimistė be krislelio puikybės

Šešiolika metų praėjo nuo tos dienos, kai Nidoje vykusiame gražiausių šalies moterų konkurse „Misis Lietuva 1995“ vicemisis bei „Misis publika“ titulai bei daugybė prizų atiteko plateliškei, keturių vaikų, kurių mažiausiajam buvo vos dveji, o vyriausiajam – septyneri, mamai Margaritai Mikašauskienei. Vertinimo komisija bei žiūrovai buvo tiesiog pakerėti ir gražuolės namų darbais, kai jos du sūneliai į sceną tuomet įžengė pasidabinę mamos megztais nertinukais, o dvi dukrelės – siuvinėtomis suknytėmis.
Tuomet M. Mikašauskienės pavardė mirgėjo visų šalies leidinių puslapiuose, jos pačios ir jos vaikų nuotraukos puošė ne vieno žurnalo viršelį. Visus žavėjo plateliškės paprastumas, grožis ir nuoširdumas. Kaip šiandien gyvena tituluota gražuolė? Kokie jos džiaugsmai ir rūpesčiai? Gal rutina jau prigesino akių blizgesį?

Nuo scenos – prie kasdienių darbų
Panašu, jog bėgantys metai Margaritai – nė motais. Ji – tokia pat žavi, ilgaplaukė, liekna, be jokio puikybės krislo, nuoširdžiai besišypsanti moteris. Plateliškė prisipažįsta, jog tuometinis konkursas padėjo įgyti drąsos bei pasitikėjimo savimi.„Galbūt dabar panašūs konkursai baigia išsigimti. Be to, šiais laikais tam reikia turėti krūvą pinigų, o tada ėjau neturėdama nei jokio užnugario, nei palaikymo. Na, nebent uošvio. Daugelis mano, jog tokie gražuolių konkursai –
tuštybių mugė. Nieko panašaus. Juk bet kokiam viešam pasirodymui žmogus ruošiasi, stengiasi, nugali įvairiausias baimes, vadinasi, tobulėja. Ar tuomet nebuvau susirgusi žvaigždžių liga? Ne, net simptomų nebuvo. Mėgstu nuoširdumą, o puikybė prie manęs kažkaip nelimpa. Man juokingi pasipūtę, susireikšminę žmonės. Pasibaigė konkursas, nulipau nuo scenos ir grįžau į savo su vyru namus Beržore, kur tada gyvenom, toliau auginti vaikų, virti pietų “, – juokiasi moteris.
Margarita pati nustebusi sako, jog net keturiolika metų šeimininkavo namuose, augino vaikus. Pasirodo, vos tik baigiantis vienoms motinystės atostogoms, paaiškėdavo, jog… laukiasi kito vaikelio. Moteris įsitikinusi: beaugindama ketvertuką ir taupyti išmoko. Ne, ne dėl to, kad labai reikėjo, nes vyras tais laikais neblogai uždirbdavo. Tiesiog artimiausia parduotuvė buvo už poros kilometrų. Lyg ir netoli, tačiau su ketvertu smalsių mažylių toks kelias gali pasirodyti tolimas. Todėl moteris juokiasi, jog geriau įvairiausių košių prasimanydavo nei su išdykėliais dėl kokio nors trūkstamo maisto produkto į parduotuvę eidavo. Šitaip, žiūrėk, ir vienas kitas pinigas kišenėje užsilikdavo, ir košes visi iki šiol mėgsta.
Seneliai – šeimos elitas
Taip jau atsitinka – ne visos poros gyvena ilgai ir laimingai. Margaritos ir jos vyro šeima iširo. Tačiau buvęs sutuoktinis nuolat bendravo su vaikais, domėjosi jų reikalais, todėl žinia apie jo tragišką žūtį prieš kelerius metus pribloškė visus.
„Išliko itin šilti ir tvirti santykiai su uošviais – Stanislovu ir Morta Mikašauskais. Esu jiems be galo dėkinga. Abu sūnūs – medžiotojai bei užkietėję buriuotojai ir tai yra senelio nuopelnas. Apskritai, mano vaikai senelius ir močiutę, mano mamą, vadina mūsų šeimos elitu“, – pasakojo Margarita. Užaugęs ketvertukas, regis, Mikašauskų pavardės neteršia: visi kaip vienas – puikūs, gabūs, dori ir kiekvienas skinasi savo kelią. Jauniausioji Kotryna – Kauno sveikatos universiteto pirmakursė. Rūta, baigusi Mykolo Romerio universitetą, šiuo metu viename Londono universitetų studijuoja tarptautinio verslo subtilybes. Sūnus Tadas – taip pat Londone, dirba statybų versle. Šarūnas bus mokytojas. Šiuo metu studijuoja Vilniaus pedagoginiame universitete.
Didžiausia šventė, kai visi vaikai susirenka Plungėje esančiame šeimos bute. Atskuba, žinoma, ir seneliai – jaunųjų Mikašauskų vadinamasis elitas.
„Tokias akimirkas priimu kaip didžiausią Dievo dovaną. Neseniai vėl visi buvome susirinkę. Kai išsiskirsto, nuliūstu ir… vėl pradedu laukti. Žinau, kad nelengva šiais laikais, žinau, kad dar brangs elektra, dujos, kad ir mokslo siekiantys mano vaikai yra priversti taupyti, bet nieko su savimi negaliu padaryti – tikiu, jog rytoj bus geriau “, – dalijasi mintimis 46-erių Margarita.
Stengiasi gyventi sveikai
Jau kuris laikas Margarita dirba Plungės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure sveikatos priežiūros specialiste. Jos darbas – su vaikais, tai yra važinėti po mokyklas ir moksleiviams aiškinti apie sveiką gyvenseną.
Panašu, jog mokiniams, su kuriais bendrauja moteris, pasisekė. Pasirodo, sveikatos priežiūros specialistė Margarita pati propaguoja sveiką gyvenseną. Moksleiviams kantriai aiškina paprastas, bet pamirštas tiesas. Pavyzdžiui, primena, jog nebūtina rytais pulti iš lovos, o pirma reikia pasirąžyti ir tik po to atsikelti, prieš pusryčius reikia išgerti vandens ir tik paskui sėsti prie stalo.
„Žmogui daug valgio nereikia. Pati rytą suvalgau tik virtą kiaušinį ar sumuštinį su arbata, pietums – būtinai sriubos. Nemėgstu didelių lėkščių ir kalno maisto jose. Net kotletukus darau nedidukus. Negaliu žiūrėti, kai žmonės skuba valgydami, netgi stovėdami kąsnius praryja. Sakote, trūksta laiko? O aš manau, kad negerbia savęs“, – sako Margarita.
Sveikatos priežiūros specialistė neslepia, jog mėgsta žiemą ir su maudymosi kostiumėliu sniege pasivolioti. Žinoma, ankstų rytą, kai niekas nemato. O kasdien rytas prasideda palindus po šaltu dušu.
„Tai jau tapo įpročiu. Šalto dušo pliūpsnis gerai nuteikia. Na, juk sakiau, – esu optimistė. Kai kurie pažįstami man sako: esi tokia energinga, važiuok į užsienį, nes ten tokiems šypsosi sėkmė. Esą čia, Lietuvoje, nebėra ką veikti. Aš tokiems atšaunu: kam aš Londone „labas“ pasakyčiau? O čia visi savi, pažįstami, vos spėju sveikintis“, – šypsosi Margarita.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...