Apie smurtą

Visos poros kartais susipyksta dėl sutuoktinio kokio nors poelgio. Tačiau tokie konfliktai dar nėra smurtas. Smurtas šeimoje būna tuomet, kai vyras pakelia ranką prieš savo moterį ar atvirkščiai. Manoma, jeigu smurtautojas sudavė kartą, ranką pakels ir antrą, ir trečią sykį.
Nuo gruodžio vidurio turėtų įsigalioti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris leis smurtautoją iškeldinti iš namų. Tiesa, dar iki šiol nesutariama, kaip įstatymas bus įgyvendinamas praktiškai. Be to, kyla klausimų: ar neatsiras negerų moterų (arba vyrų), kurie šitaip užsinorės tiesiog iškeldinti įkyrėjusį sutuoktinį? Tad įdomu sužinoti, ką apie smurtą šeimoje mano plungiškiai?


Birutė Domarkienė, pensininkė:
– Dėl smurto, manau, abu sutuoktiniai kalti: vyras nepakels rankos, jeigu moteris neišprovokuos. Jei jau ištekėjo, prisiekė mylėti, reikia šlifuoti aštrius kampus, atleisti už smulkmenas. Na, parėjo išgėręs, nereikia vyro draskyti tarsi tai būtų pasaulio pabaiga.

Marius Rutkus, Senamiesčio vidurinės mokyklos dvyliktokas:

– Normalūs žmonės nesimuša. Aš pats, manau, negalėčiau pakelti rankos prieš moterį ar merginą. Man tai atrodo labai žema. Esu prieš bet kokį smurtą. Nežiūriu net filmų, kuriuose gausu tokių scenų.

Skaistutė Zaniauskienė, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos mokytoja:

– Su smurtu nesu susidūrusi. Jo nebuvo nei mano tėvų, nei mano pačios, nei kaimynų šeimose. Kur trūksta tolerancijos, ten nėra pakantumo net ir smulkiems prasižengimams, tokiose šeimose, ko gero, ir atsiranda agresija. Daug aplink itin žiauraus psichologinio smurto. Niekas neatsiranda iš niekur, todėl, jeigu vaiko šeimoje smurtavo, užaugęs jis taip pat gyvens pagal tėvų modelį.

Remigijus Butkus, pensininkas:

– Kaip gali nebūti smurto, jei jis tiesiog liejasi per televiziją, o jauni žmonės, ypač vaikai, žiūri ją neatitraukdami akių. Šeimoje reikia tarpusavio supratimo, daugiau meilės, atlaidumo ir niekam nekils noras muštis.

Regina Jonaitienė, UAB „Plungės šaltis“ darbininkė:

– Dėl santykių aiškinimosi kumščiais, mano nuomone, kalti abu sutuoktiniai. Žinoma, tokio dalyko nepateisinu. Man atrodo, yra nemažai moterų, kurios sumuštos tuoj pat atleidžia mušeikai – esą myli vyrą ir dėl vaikų. Nesuprantu tokios meilės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...