„Girdi viena ausimi, matai viena akimi – ir džiaukis!“

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė žinutė, kad insultas į lovą paguldė ir plungiškiams, ir rietaviškiams gerai žinomą gydytoją, parašiusią ir išleidusią šešias knygas, Filomeną Taunytę. Pačioje praėjusių metų pabaigoje ji lankėsi Plungėje. Kultūros centre vykusioje popietėje „Prie arbatos“ dalyvavę plungiškiai iki šiol negali pamiršti susitikimo su šia gydytoja ir publiciste. Norėjusieji išgirsti, apie ką ji kalbės, į kamerinę salę netilpo. Kam neliko sėdimų vietų – stovėjo, o kam net nebebuvo kur stovėti – išėjo už salės durų ir klausėsi ten. Per salę nusirito juoko banga, kai pačioje pokalbio pradžioje rašytoja pasakė, jog daugeliui žmonių nėra dėl ko verkti ir skųstis: „Atsimeni savo pavardę, žinai, kur gyveni, girdi viena ausimi, matai viena akimi – ir puiku! Džiaukis tuo, nes kiti nė to neturi“, – sakė Filomena Taunytė.Jaunystė baigiasi… atšventus keturiasdešimtmetį
Po to rašytoja padėkojo žmonėms, nes, pasak F. Taunytės, būtent jie, skaitytojai, išpopuliarino jos knygas. Tai, užbaigus rašyti vieną knygą, ją skatina sėsti prie kitos. Gydytoja pridūrė, kad žmogus turi būti darbingas iki 90-ies metų. Po to paprašė atsistoti tą atėjusįjį, kuriam – daugiau negu 88-eri. Vienas atsirado. Jam Filomena Taunytė pažadėjo padovanoti savo knygą su autografu. „Žmogus žmogumi būna tol, kol dirba, – sakė ji. – Tie, kuriems šiandien – 70, žinokite: esate dar jauni. Iš tiesų iki 20-ies metų tęsiasi mūsų vaikystė, nuo 20-ies iki 40-ies – jaunystė, nuo 40-ies iki 70-ies – branda, kurios metu žmogus privalo būti teisingas, kaupti dvasinį turtą, o po 70-ies ateina išminties amžius, kai reikia mokyti kitus. Taip, žinau, – šypsodamasi sakė ji, – tik pabandyk pamokyti 20-metį…“
Filomena Taunytė pasakojo, jog dažniausiai žmonės su ja kalbasi apie ligas: papasakoja savo bėdas, prašo patarimų. Gydytojos nuomone, dažnai net ir jos kolegos medikai, gydydami viena ar kita liga sergantį ligonį, klysta. Rašytoja įsitikinusi, jog dauguma ligų, tokių kaip bronchinė astma ar kitos, iš tiesų yra ne ligos, o organizmo reakcija į alergiją. Ji tvirtino, kad išsėtinė sklerozė, šizofrenija taip pat yra alerginės kilmės susirgimai. Apie slogą gydytoja ir kalbėti nenorėjo. Pasak Filomenos Taunytės, pačios rimčiausios – medžiagų apykaitos ligos. Jos dažniausiai prasideda žmogui išėjus į pensiją, nors iš tiesų šiomis ligomis susergama gerokai anksčiau.
„Ar matėte japoniškų maisto papildų?“
Gydytoja daug kalbėjo apie įvairius alternatyvius gydymo būdus – apie gydymą akupunktūra, dėlėmis, maistu, gydymąsi pasninkaujant, badaujant. Pasiteiravus apie vaistus, kurių išrašo jos kolegos gydytojai, Filomena Taunytė pabrėžė, jog iki šiol nėra nė vieno cheminio vaisto, kuris neturėtų šalutinio poveikio. Gydytoja su pasipiktinimu kalbėjo apie tai, kad vaistai Lietuvoje – vieni brangiausių pasaulyje, o farmacininkai iš savo verslo uždirba ne ką mažiau nei gaunama iš prostitucijos… Ji aiškino, kad visi vaistai, mažinantys kraujospūdį, gydantys depresiją, turi itin rimtą šalutinį poveikį – trikdo atmintį ir veikia kraujotaką.
Ypač neigiamai gydytoja kalbėjo apie maisto papildus. Ne kokia jos nuomonė ir apie vitaminus, kurių organizmas įsisavinąs tik 38 procentus. Klausytojams ji pasiūlė turėti arbatinį grybą, nes jis pagamina visų žmogui reikalingų vitaminų. Po to susirinkusiųjų pasiteiravo: „Ar kada nors matėte japoniškų maisto papildų? Nematėte? Ir aš nemačiau. Ir tikriausiai retas tematėte japoniškų vaistų. Kažkada japonai buvo įstatymu įpareigoti skiepyti savo vaikus. O dabar – kas nori, tas skiepija, kas nenori, to nedaro. Manyčiau, taip turėtų elgtis ir lietuviai.“
Žaliavalgiai gydytojai – ne autoritetas
Rašytoja turi tvirtą nuomonę apie žaliavalgystę. Ji sakė pievose matanti daug karvių, tačiau iki šiol nėra girdėjusi, jog bent viena jų būtų išgyvenusi 100 metų. „Karvė negeria alkoholio, nerūko, nepaleistuvauja, jai nerūpi, kaip elgiasi mūsų politikai, kaip kas dirba mūsų valstybėje, ir vis tiek ji gyvena apie 26-erius metus. Beždžionė taip pat buvo žaliavalgė, tačiau žmogumi tapo tik tada, kai pradėjo valgyti įvairų maistą, – juokavo ji. – Sveiko žmogaus nereikia mokyti, ką ir kaip valgyti. Kaip gyventi, reikia mokyti nesveiką žmogų. Ką žmogus nori, tą tegul ir valgo. Jo apetitas yra jo angelas sargas. O pats nuostabiausia dalykas – pasninkas.“
Filomena Taunytė sakė, kad vyresnio amžiaus žmonėms rytais reikia valgyti avižinių ar kitokių dribsnių košių, pagardinant jas linų sėmenų aliejumi. Gydytoja nepeikė ir lašinių, kurie esą padeda sergant alerginėmis ligomis. Paminėjo 260-ąjį savo knygos „Ieškau tikro lietuvio“ puslapį – būtent jame parašyta, kaip reikia išsivalyti kepenis. O tuo, kad kepenis, žarnyną bei kitus organus valyti būtina, gydytoja nė neabejoja.
Nekeik vandens, kurį geri…
Rašytoja susirinkusiems žmonėms priminė, jog vandenį reikia gerbti, ir pagrindė tai pasakojimu. Esą vienam japonui parūpę, kodėl tiek daug priežodžių – apie vandenį? Jis nusprendė patikrinti, ar vandenį galima užkeikti. Vandeniu užpildė du rezervuarus: vieną jis nuolat barė, keikė, antrąjį – gyrė, kalbėjo jam pačius gražiausius žodžius. Šitaip žmogus elgėsi tris savaites. Tada jis vandenį užšaldė. Tame, kurį nuolat keikė, nesusidarė kristalai. Japonas įsitikino, jog vanduo ne tik kaupia informaciją, bet ir ją išsaugo, todėl jį būtina vertinti ir gerbti.
Kai kažkas iš salės pasiteiravo apie profilaktiką, gydytoja nusijuokė: „Valgyk kaip žmogus, gerk tai, ką reikia gerti, daug vaikščiok – ir jokių profilaktikų nereikės. Jeigu turi daržą – ravėk jį, ir tau nebus reikalingi jokie Tibeto pratimai, – kalbėjo Filomena Taunytė. – Skauda galvą? Išgerk pusę stiklinės žalių bulvių sulčių. Jeigu sergi širdies ligomis, liesos mėsos nerekomenduoju – tirština kraują. Niekada neišmesk duonos plutos, nes tai – pati geriausia organizmą valanti priemonė. Jeigu reikia, vieną dieną per savaitę valgyk tik obuolius. Būtina ir pabadauti – to, ko neišgydo badas, niekas pasaulyje nebeišgydys“, – baigė pokalbį Filomena Taunytė.
Girdėjusieji šiuos ir daugybę kitų rašytojos patarimų, matyt, kai kuriais jų jau pasinaudojo. Kai kas gal čia ras ir sau tinkamą. O tie, kuriems įdomios šios rašytojos mintys, svarbi jos nuomonė, turėtų perskaityti bent vieną kitą jos knygą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...