Scenos šviesa paviliojo daugybę talentų

DSC_3438Plungėje daug talentingo jaunimo. Tačiau ne kiekvienas išdrįsta lipti ant scenos ir, demonstruodamas savo balso galimybes, kūno lankstumą, plastiką bei šokio technikos išmanymą ar sugebėjimą groti įvairiais muzikos instrumentais, varžytis su jaunaisiais talentais iš visos Lietuvos. Bet užpraėjusį šeštadienį tokių plungiškių atsirado. Pasirodydami Plungės kultūros centro surengtame respublikiniame talentų konkurse „Išlįsk į šviesą“, jie nepabijojo nei reikliosios komisijos vertinimų, nei net ir iš didžiųjų Lietuvos miestų suvažiavusių varžovų.
O šių buvo nemažai. Tą vakarą žiūrovai ir komisija išvydo net 26 dėmesio vertus pasirodymus. Tiesa, mesti jaunimui iššūkį išdrįso ir gabiosios seserys Valerija Adomaitienė ir Ona Stankienė iš Junkilų kaimo (Kelmės r.). Brandaus amžiaus moterys pademonstravo jų pačių tapytus paveikslus bei padainavo žemaitišką dainą.
Be renginio šeimininkų plungiškių, respublikiniame talentų konkurse „Išlįsk į šviesą“ dalyvavo ir telšiškių, klaipėdiškių, kauniškių, kėdainiškių, jurbarkiškių, sediškių, kretingiškių, palangiškių ir kelmiškių talentų, panorusių pasirodyti platesnei publikai. Susirinkusiųjų simpatijas jie bandė pelnyti ne tik savo balsais ar ištobulintais šokių judesiais, bet ir apdarais, išskirtiniu sceniniu įvaizdžiu. O stengtis buvo verta – juk nugalėtojo laukė ne tik pirmosios vietos diplomas, bet ir piniginis prizas. Be to, talentų konkursas naudingas net ir nelaimėjusiesiems – suteikia puikų šansą parodyti save ir tapti žinomesniems.
Tą vakarą scenoje buvo galima išvysti ir jaunąsias raganiukes, šokiui perteikti pasitelkusias šluotas, ir sportiškai apsirengusius šokėjus, ir žaviąsias damas, veidą pridengusias maskaradinėmis kaukėmis, ir romantiškąsias šokėjas, vilkinčias baltomis sukniomis, išgirsti užburiančių balsų atlikėjų. Vieni pasirodymai buvo romantiški, kiti žavėjo energingumu bei iki menkiausių detalių apgalvotais judesiais, tinkamai parinktomis balso tonacijomis. Turbūt ne vieną nustebino tai, kad du renginio dalyviai save pristatė grodami, atrodytų, ne tokiu populiariu muzikos instrumentu – skrabalais.
Talentų konkurso pasirodymus dvi valandas įdėmiai stebėjusi aštuonių narių komisija turėjo sunkų galvosūkį, kuriam renginio dalyviui ir kurioje nominacijoje apdovanojimą skirti. Kol ji tarėsi, žiūrovams keletą savo pačių geriausių dainų dovanojo atlikėjas Soliaris.
Galiausiai paskelbti rezultatai, kurių nekantriai laukė visi to vakaro dalyviai. Komisija nusprendė už kūrybinį potencialą apdovanoti plungiškį Marių Mickų, muzikavusį su grupe. Kito plungiškio Martyno Razgaus, saksofonu atlikusio jausmingą kūrinį, pasirodymas pripažintas originaliausiu, o skrabalais grojusio klaipėdiškio Juliaus Zavedsko – nuotaikingiausiu. Klaipėdos muzikos studijos „Muzika kartu“ mažosios dainininkės, jauniausios renginio dalyvės, pelnė apdovanojimą nominacijoje „Nuoširdžiausias pasirodymas“. Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus šiuolaikinių šokių kolektyvas „Vėjūnai“ (žaviosios raganiukės) komisiją sužavėjo vizualine pasirodymo puse, o dainą „Aleliuja“ švelniu savo balsu atlikusi Gabrielė Griškėnaitė iš Sedos buvo apdovanota nominacijoje „Tiksliausia idėjos išraiška“. Seserys Valerija ir Ona įvertintos už išraiškos unikalumą.
O geriausiai pasirodė Jurbarko kultūros centro šiuolaikinio šokio studijos „Šypsena“ energingieji šokėjai, išjudinę visus susirinkusiuosius. Jiems atiteko ne tik pirmosios vietos diplomas, bet ir piniginis prizas. Antrąją vietą pelnė balsingoji kėdainiškė Agota ir jos grupė „Groovy boys“, o trečioji vieta atiteko šokėjai plungiškei Gabrielei Raudytei, pasirodžiusiai su drauge Saida.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...