Savanorystė Plungėje – nebe naujiena

1412-2973Jeigu anksčiau Plungėje sutikus jauną žmogų ir išgirdus, kad jis yra savanoris, daugelis garsiai nusistebėdavo, mat retas suvokdavo, ką tai reiškia, šiandien savanorystė ir čia, mažame Žemaitijos mieste, nieko nebestebina.
Taip yra, matyt, dėl to, kad vis dažniau išgirstame apie Plungėje savanoriaujančių jaunų žmonių veiklą. Ypač aktyvūs į Plungės viešąją biblioteką keletui mėnesių neatlygintinai padirbėti atvykstantys ar vietiniai savanoriai. Turbūt teko girdėti apie neseniai atidarytą išskirtinę parodą „Plungės veidai“, kuri bus eksponuojama įvairiose erdvėse, o gruodžio 21 dieną šios įstaigos savanoriai kvietė į labdaringą renginį, kurio metu suaukotos lėšos bus skirtos Plungės socialinių paslaugų centro neįgaliesiems paremti. Tikriausiai po tokių gražių iniciatyvų savanorystei nelieka abejingi net ir didžiausi skeptikai. O jeigu ir lieka, jų nuomonę bandoma pakeisti savanorystei populiarinti skirtais renginiais. Vienas tokių Plungėje, Jaunimo darbo centre, surengtas minint Tarptautinę savanorystės dieną. „Savanorystės virusas plinta!“ – toks buvo renginio šūkis.
Kaip atėjusiems darbo ieškantiems jaunuoliams, savanoriams ir savanorius priimančių organizacijų atstovams akcentavo renginį vedusi Telšių teritorinės darbo biržos Plungės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilma Bilkauskienė, šiemet darbo biržos pagrindinis uždavinys buvo mažinti jaunimo nedarbą, o savanorystė kaip tik ir yra viena iš jaunimo užimtumą skatinančių priemonių.
Kad neatlygintinai padirbėjus vienoje ar kitoje įstaigoje netrukus gali būti pastebėtas darbdavio ir gauti pasiūlymą dirbti, rodo jaunimo sėkmės istorijos. Antai Plungės turizmo informacijos centre kurį laiką savanoriavusi Ieva Šilytė šiandien yra oficiali šio centro darbuotoja. Renginio metu ji plačiau papasakojo apie šią savo sėkmę. Ne su vienu savanoriu anksčiau laiko nei baigėsi sutartis teko atsisveikinti Plungės viešosios bibliotekos kolektyvui, mat darbštumu, iniciatyvumu, kūrybiškumu ar kitais būdo bruožais pasižymintys jauni žmonės ilgai be darbo nebūna. Tokie darbuotojai laukiami ne vienoje įstaigoje. Jeigu įvairių įmonių vadovai nenori priimti darbo patirties neturinčių jaunuolių, savanoriai, sukaupę daug naudingų žinių, yra vertinami.
„Ir aš norėčiau išbandyti save savanoriaujant, – renginio metu sakė Telšių teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vadovas Arūnas Juozas Auštkalnis. – Mano paties dukra buvo savanorė. Žinau, kad tai nėra lengva. Šiuolaikinė visuomenė labiau įpratusi imti, o ne kažką duoti kitam. Tačiau savanoriai, nors ir negauna užmokesčio už savo darbą, įgyja naudingos patirties, gauna žinių, galų gale užmezga naudingų ryšių. Tai ir yra atlygis.“
Į renginį, kuriuo metu surengtas ir Jaunimo garantijų iniciatyvų įgyvendinimo komisijos posėdis, buvo pakviesti organizacijų, priimančių savanorius vadovai. Apie prasmingą jaunų žmonių neatlygintiną veiklą kalbėjo Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis, Plungės jaunimo darbo centro specialistė Alma Murašovienė, Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.
Pastaroji apie bibliotekos esamus ir buvusius savanorius, ne tik vietinius, bet ir atvykusius iš Prancūzijos, Turkijos, Ispanijos, kalbėjo ypač plačiai. Pasak direktorės, bibliotekoje savanoriai atlieka pačius įvairiausius darbus. Tai ir knygų tvarkymas, ir renginių organizavimas, ir jų fotografavimas, projektų rengimas, savos šalies pristatymas, savanorių gimtosios kalbos pamokos plungiškiams. Žinoma, ir patys savanoriai atvykę į Lietuvą pramoksta lietuviškai. Net žemaitiškai.
„Man patinka, kai šiuo metu bibliotekoje savanoriaujantis prancūzas Romanas Asensio sutikęs mane klausia: „Kon tu?“ Arba eidamas vis kartoja frazę: „Ek tu sau!“ – juokėsi V. Skierienė. Pasak bibliotekos vadovės, ypač naudinga tai, kad vietiniai savanoriai bibliotekos darbuotojams, kurie daugiausia moka ne anglų, bet kurią kitą užsienio kalbą, angliškai padeda susikalbėti su jaunais žmonėmis, į Plungę atvykusiais iš užsienio.
Žiniai apie savanorystę skleisti skirtame renginyje trumpai pasisakė ir savo įgyta patirtimi Plungės įstaigose džiaugėsi ir patys savanoriai.
Po šio renginio jaunimas, besidomintis savanoryste, buvo kviečiamas apsilankyti savanorius priimančioje Plungės viešojoje bibliotekoje, Atvirajame jaunimo centre, Turizmo informacijos bei Jaunimo darbo centruose ir kitur. O vakare šios organizacijos prisistatė Senamiesčio aikštėje. Norintieji galėjo dalyvauti įvairiuose žaidimuose, viktorinose, vaišintis arbata bei sausainiais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...