Bulvė – stalo karalienė

1510-10552Vos prieš metus Stalgėnuose duris atidarė atnaujinti bendruomenės namai. Nuo tada bendruomenės „Gija“, kuriai pirmininkauja Jurgita Latakienė, veikla suaktyvėjo. Pirmininkė pasakojo apie rengtą tortų šventę, pyragų dieną ir kitas pramogas, į kurias stalgėniškiai kas kartą renkasi vis aktyviau. Susirinko jie ir užpraėjusio šeštadienio pavakarę. Nešini krepšiais su įvairiausiais namuose ruoštais skanėstais, stalgėniškiai bei jų bičiuliai iš Milašaičių ir Plungės skubėjo į bendruomenės namuose vykusią vakaronę „Bulvė – stalo karalienė“.
Toks renginys, kurį inicijavo bendruomenė „Gija“, Stalgėnuose vyko pirmą kartą. J. Latakienė pasakojo, jog idėja surengti bulvių šventę kilo neatsitiktinai. Tokią mintį pakurstė šiemet minimi Etnografinių regionų metai. „O kas gali būti labiau etnografiškesnio už lietuvių taip mėgstamą bulvę. Be šios daržovės net turtingiausias šventinis stalas atrodytų tuščias“, – pasakojo pirmininkė ir paaiškino, kad visi patiekalai, kuriais šeštadienio vakarą vaišinosi vakaronės šeimininkai ir svečiai, buvo pagaminti iš bulvių.
Patinkantį skanėstą rado net išrankiausieji. Ragautojai mėgavosi tiesiog burnoje tirpstančiu Vandos Jundulienės susuktu kastiniu. Prie šio puikiai derėjo dar garuojanti su lupena virta bulvė. Eilutė smaližių rikiavosi ir prie „Raganos kepsnių“, kuriuos šventei pagamino Bronislava Mockienė.
Ypač įspūdingai atrodė stalo gale įkurdintas didžiulis bulvinis tortas „Mimoza“, kurio dekoracijos nė kiek nenusileido įprastų tortų papuošimams. „Mimozą“ ne vienas vakaronės dalyvis pavadino meno kūriniu. Jo autorė – Genovaitė Gurevičienė. Akį traukė ir Dalios Mikalauskienės bulvinės rožytės, kurios žavėjo ne tik subtiliu pateikimu, bet ir skoniu.
Bulvinių patiekalų į šventę atsinešė ir kitos šeimininkės: milašaitiškė Regina Kėžienė, stalgėniškės Aušra Jašinskienė, Vladislava Kontrimienė ir kitos. Nors moterims teko nemažai paplušėti virtuvėse, kol suruošė tokią gausą įvairiausių skanėstų, nelengvas darbas teko ir vyrams. Jie turėjo ne tik paragauti visų patiekalų, bet ir išrinkti skaniausią.
Vyrai ilgai sukosi apie stalą ir, apsilaižydami pirštus, ragavo patiekalus bei aktyviai diskutavo, kuris verčiausias geriausiojo vardo. Galiausiai bendru sutarimu nuspręsta, jog pirmosios vietos labiausiai nusipelnė B. Mockienės „Raganos kepsniai“. Antroji vieta atiteko tortui „Mimoza“. Šiek tiek mažiau pasisekė R. Kėžienės bulviniams piršteliams, kurių paragavusieji sakė, kad jie primena vaikystę. Milašaitiškės piršteliai liko tretieji.
Stalgėniškiai ir jų bičiuliai džiaugėsi gražia švente, kuri neapsiribojo patiekalų ragavimu. Susirinkusieji turėjo progą smagiai pabendrauti bei, akompanuojant Stalgėnų kultūros namų ansamblio „Trauklapis“ muzikantui Kęstučiui Skyriui, sutraukti ne vieną lietuvišką dainą.
Bendruomenės pirmininkė J. Latakienė tikisi, jog šis renginys taps gražia Stalgėnų tradicija ir kitais metais pritrauks daugiau dalyvių, nors jų netrūko ir užpraėjusį šeštadienį. Vėliau atvažiavusiesiems teko pasistengti, kol prie stalo rado vietą kėdei.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...