Žemdirbių šventė palydėta gerumo akcija

1510-10597Užpraėjusio penktadienio pavakarę, Babrungo seniūnijos bendruomenės nariai ir svečiai rinkosi į tradicinę žemdirbių šventę „Derlius 2015“. Prieš pasisėdėjimą visiems prie bendro vaišių stalo, dar vidurdienį, Babrungo seniūnijos kiemelyje pirmą kartą buvo surengta akcija „Gerumas“. Bendruomenės nariai, atnešę ir išradingai pristatę savo užaugintą derlių, pasidalino juo su Plungės krizių centro gyventojais. Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė tiki, kad ši akcija, kaip ir žemdirbių šventė, taps gražia tradicija.

„Pasidalinti visada malonu. Pasijunti geriau, kai gali duoti. Nevalia pasmerkti gyvenančiųjų krizių centruose ar laikinuosiuose globos namuose. Juk jie irgi žmonės – nori būti mylimi, kažkam reikalingi. Šia akcija norėjome pasidalyti savo širdies gerumu. Juk turime prisiminti ir tuos, kuriems gyvenimas nebuvo dosnus ir pasiuntė likimo rykštę“, – apie seniūnijoje surengtą gerumo akciją kalbėjo R. Jonušienė.
Išties Babrungo bendruomenės nariai buvo dosnūs – seniūnijos kiemelyje netrūko įvairiausių daržovių: bulvių ir morkų, moliūgų ir cukinijų, žirnių ir pupų, svogūnų ir paprikų, burokėlių ir kopūstų. Kas ant stalo gražiai pūpsojo, o kas – į maišus buvo sudėta. Matėme ir ką tik nuskintų obuolių, vynuogių, ir dar vasarą surinktų braškių, aviečių ir vyšnių, virtusių saldžiomis uogienėmis ar kompotais. Žmonės negailėjo ir konservuotų daržovių, raugintų agurkų, marinuotų grybų. Buvo ir tokių, kurie atnešė kiaulės taukų, medaus, keptos naminės duonos ar ką tik suspausto sūrio, neseniai iš orkaitės ištrauktų sausainių, pyragų ir kitų skanėstų. O truikiškė Margarita Mickevičienė padovanojo net dvylika knygų, nes reikia pamaitinti ne tik skrandį, bet ir protą, ir jausmus.
Babrungo seniūnė džiaugėsi, kad prie jos sugalvotos akcijos prisidėjo Babrungo, Truikių, Didvyčių, Babrungėnų, Glaudžių ir Jovaišiškės seniūnaitijos. Visų minėtų kaimų seniūnaičiams vakaro metu buvo įteikti padėkos raštai ir ženkliukai-šypsenėlės. Po besišypsantį veiduką gavo ir pasidalijusieji savo užaugintu derliumi.
Kaip ir kasmet per žemdirbių šventę buvo pagerbti šauniausių ūkininkų bei gražiausių sodybų šeimininkai. Nominacijos „Metų ūkis“ laureatais tapo  babrungėniškiai Irena ir Albertas Urbonai. Gražiausiai tvarkomos ūkininkų sodybos šeimininkais – Zita ir Antanas Jurkai iš Babrungėnų, geriausiojo titulą už puoselėjamą namų aplinką gavo ir Grigaičių kaime gyvenantys Vilma bei Egidijus Rapaliai.
Pasveikinti žemdirbių atvyko Seimo narys Jurgis Razma, kuris džiaugėsi, galėdamas kasmet pabūti kartu su babrungėniškiais ne tik per jų seniūnijos vasaros šventės šurmulį, bet ir ramų rudens vakarą. Seimo narys dėkojo seniūnei ir visiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie gerumo akcijos, kuri atnešė džiaugsmo likimo nuskriaustiems žmonėms.
Tą vakarą žodis „ačiū“ skambėjo ir visiems susirinkusiesiems, kurie myli žemę, augina duoną, žino jos skonį ir vertę. Gražų koncertą dovanojo Plungės meno mokyklos Laimos Jundulienės vadovaujamas ansamblis, užburdamas klausytojus akordeono, smuiko, fleitos ir fortepijono garsais.
Nuotaikingai į rudens šventę sekmadienį skubėjo ir aleksandraviškiai. Prie kultūros namų buvo surengta rudens gėrybių paroda-konkursas, sveiko maisto šventė „Moliūgo ir cukinijos piršlybos“. Šateikiškių teatro entuziastai džiugino susirinkusiuosius spektakliu „Sunki našta“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...