Aleksandraviškiai džiaugiasi nauja pirtimi

IMG_1863Neseniai aleksandraviškius bei aplinkinių vietovių gyventojus sukvietė graži šventė „Rugius pasėję – pirtin suėjom“, vykusi Aleksandravo kultūros namuose. Vienu svarbiausių renginio akcentų tapo projekto „Mobili pirtis – verslumo pradžiai“ pristatymas.

Kaip šventės metu pasakojo projekto sumanytoja ir iniciatorė Irena Stražinskaitė- Glinskienė, šiais metais kaimo bendruomenės, norėdamos gauti valstybės paramą, pateikė paraiškų už tris kartus didesnę sumą nei tam skirta lėšų. Projektų atrankos komitetas rekomendavo skirti paramą visiems ambicingiems verslo projektams. Aleksandravo kaimo bendruomenė pasirinko verslumo aplinkos gerinimo kryptį. Jų pateiktam projektui paskirta 6000 eurų, už kuriuos buvo suręsta medinė mobili pirtelė. Statinio sutiktuvėse, vykusiose spalio 24-osios popietę, dalyvavo būrys aleksandraviškių bei svečių.
Prie kultūros namų atvežtą ir pakurtą pirtelę susirinkusieji apžiūrinėjo iš visų pusių. Retas susilaikė neįėjęs ir vidun. Visiems buvo smalsu, ar temperatūra tinkama kaitintis. Ateityje pirtelės teikiami malonumai kainuos. Nuspręsta, jog aleksandraviškiams keturios valandos pirtelėje atsieis 40, o kitiems – 50 eurų. Tiesa, kituose miestuose ar kaimuose gyvenatys garo mėgėjai pirtelę galės atsivežti į pageidaujamą vietą. Už tai bus taikomas papildomas mokestis.
Už itin patraukliai atrodančią mobilią  pirtį Aleksandravo bendruomenė dėkinga UAB „Raska Wood“, kuri ne tik ją pagamino, bet ir sumontavo. Pasirūpinta ir statinio saugumu – jam laikyti bei saugoti pastatyta metalinė pastoginė. Prie statybos darbų prisidėjo būrys aleksandraviškių: bendruomenės valdybos nariai Rimantas Lukauskas ir Marius Rimkus, Rimantas Žalimas, Vaidas Vaitkus, Rolandas Lukauskas ir kiti. Kaip vyko darbai, priminė šventės metu rodytos skaidrės.
Aleksandravo kaimo bendruomenės „Vizijos“ pirmininkė Stasė Mačiulskienė pasakojo, jog pirtelės sutiktuvėms aleksandraviškiai ruošėsi iš anksto. Veronikos Simutienės patariami ir pamokomi kaimo gyventojai rišo vantas. Pirtelės sezonui buvo paruoša net dvidešimt skirtingų rūšių vantų, kuriomis buvo galima pasigrožėti ir per šventę.
Įspūdingai atrodančia pirtimi džiaugėsi ir renginyje dalyvavę aleksandraviškių kaimynai narvaišiškiai. Jų kaimo bendruomenės pirmininkas Juozas Laivys pirtelės sutiktuvių proga S. Mačiulskienei įteikė vilnonę pirties kepuraitę. Dovanų turėjo ir aleksandraviškis kalvis Eitaras Pokvytis. „Tikiuosi, kad šito daikto niekada neprireiks“, – bendruomenės pirmininkei įteikdmas gesintuvą, sakė E. Pokvytis.
Staigmeną buvo paruošusios ir klubo „Atgaiva“ moterys: Virginija Petkienė, Eugenija Stonkuvienė, Jadvyga Strumylienė bei kitos klubo narės. Suvienijusios jėgas, jos iškepė didžiulį „skruzdėlyną“, kurį šventės dalyviai ragavo, net apsilaižydami pirštus.
Viso renginio metu susirinkusiuosius linksmino iš Kartenos (Kretingos r.) atvykusi postfolkloro grupė „Vo tep“, kuriai vadovauja Rimantas Varkojus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...