Stalgėnai – gerų žmonių kraštas

1510-10739Kiekviena bendruomenė turi kuo pasigirti – kas daug metų gyvuojančiais kolektyvais, kas tradiciniais renginiais, kas rekonstruotais pastatais. Stalgėnų bendruomenė „Gija“, kuriai kiek daugiau nei vienerius metus vadovauja Jurgita Latakienė, džiaugiasi, turėdama gausų būrį nuoširdžių ir gerų žmonių. Stalgėnuose netrūksta aktyvistų, kurie dar labiau įsitraukė į veiklą, kai praėjusių metų spalį buvo atidaryti jaukūs ir gražūs bendruomenės namai. Dabar stalgėniškiai turi kur susirinkti, švęsdami ar leisdami vakarus prie kavos puodelio.

Kaip sakė J. Latakienė, nors bendruomenei jau 12 metų, bet žingsniai maži – kaip naujoko. Neseniai projekto LEADER lėšomis buvo renovuota senoji Stalgėnų mokyklėlė. Jau visai griūvantis  pastatas virto gražiais namais, kuriuose dabar netrūksta juoko, švenčių, įsiminintinų akimirkų. O šiltą atmosferą sukuria bendruomenės nariai, noriai įsitraukdami į renginius, visada ištiesdami pagalbos ranką.
„Entuziastingų žmonių mūsų bendruomenėje tikrai netrūksta. Antai Genovaitė Gurevičienė – puiki menininkė, stebindama savo išradingumu, kaskart vis kitaip papuošia salę. Vladislava Kontrimienė ir Jurgita Rudienė – nuostabios šeimininkės, kurios rūpinasi, kad mes būtume sotūs, kad ant stalo netrūktų taip mėgstamų didžkukulių ar kvapnios garuojančios sriubos. Vidas Vagnorius stengiasi, kad kaime nestigtų meninės veiklos ir sporto renginių. Virgis Rudys –  didysis bendruomenės pagalbininkas, o Alfredas Stropus – pagrindinis rėmėjas, be kurio turbūt nepraeitų nė viena stalgėniškių šventė. Regina Viršilienė – moteris, skleidžianti gėrį tarp bendruomenės senolių, neįgaliųjų ir tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos, o kartais – tik šilto žodžio. Žinoma, negalima pamiršti ir seniūno Arūno Jurkaus, kuris yra kaip tikras ūkvedys – rūpinasi kaimo aplinka ir čia gyvenančiais žmonėmis“, – apie bendruomenės aktyvistus kalbėjo J. Latakienė.
Nemažiau svarbų vaidmenį atlieka ir pati bendruomenės pirmininkė. Nors moteris negyvena Stalgėnuose, tačiau drąsiai teigia, kad jaučiasi šio kaimo dalimi. J. Latakienė be jokio atlygio aukoja savo laiką stalgėniškiams, kad jie pajustų gyvenimo džiaugsmą. Jauna, graži ir visada besišypsanti moteris dėkinga likimui, kad gali dirbti su tokiais puikiais žmonėmis.
„Į Plungę atsikrausčiau tik prieš 8-erius metus, o už Stalgėnų bendruomenės vairo esu tik kiek daugiau nei metai. Tiesą pasakius, net nemoku žemaitiškai kalbėti. Tačiau savo gyvenimo nebeįsivaizduoju be stalgėniškių. Pažintis su jais prasidėjo prieš ketverius metus, kai pradėjau dirbti meno vadove Stalgėnų kultūros namuose. Per tuos metus subūriau du kolektyvus – humoro grupę „Trauklapis“ ir vaikų ansamblį „Spindulys“. Su humoro grupe vykstame į įvairius renginius, važiuojame pas kitas bendruomenes. Šiemet su mano sukurta komedija „Ligoninė“ dalyvavome ir gerai pasirodėme humoro festivalyje „Juokis 2015“. Vaikų kolektyve „Spindulys“ yra septynios šaunios mergaitės – Kamilė, Karolina, Emilija, Augustė, Samanta ir dvi Gabrielės. Vienos iš jų tėtis, pritrūkus instrumentų, savo rankomis pagamino autentines kankles, kad tik dukra galėtų muzikuoti“, – neslėpdama džiaugsmo, pasakojo J. Latakienė.
Stalgėnuose nestinga gražių renginių: yra minimos Mamos diena, Kovo 8-oji, švenčiamos „Vaikų Velykėlės“, Užgavėnės. Tačiau bene didžiausi yra du susibūrimai – vasarą didelius ir mažus sukviečia Petrinės, o vėlyvą rudenį – šventė „Pabūkime kartu“. Pastaroji šiais metais jubiliejinė – jau penkioliktoji. Kaip teigė J. Latakienė, džiugu, kad į šį renginį skirtą labiau pagyvenusiems žmonėms, vis daugiau ateina jaunimo, moksleivių ir vaikų.
Kasmet visus draugėn suburia ir adventinis ar kalėdinis renginiai. Šiemet šventinę dvasią stalgėniškiai jau pajus gruodžio pradžioje, susirinkę į kalėdinę mugę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...