Seimo kontrolieriai rūpinasi net ir kankinimų prevencija

1605-113413Praėjusį penktadienį Plungėje lankėsi Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, kuris susitiko su meru Audriumi Klišoniu bei administracijos direktoriumi Albertu Krauleidžiu. Po to bendravo su Savivaldybės administracijos skyrių darbuotojais, spaudos konferencijoje atsakė į žurnalistų klausimus ir priėmė iš anksto užsiregistravusius, nusiskundimų turinčius rajono gyventojus.

Į „Žemaičio“ klausimą apie kontrolierių tarnyboje gautus plungiškių skundus, R. Šukys atsakė, jog tokių nėra. Ir paaiškino, kad jo vizito tikslas ir yra išsiaiškinti, gal žmonės nežino, jog gali kreiptis į jų tarnybą, o gal Plungėje tikrai viskas gerai? Tačiau tuoj pat pridūrė, kad, išgirdę apie Seimo kontrolieriaus vizitą, 7 rajono gyventojai panoro su juo susitikti.
R. Šukys sakė, kad gyventojai gal ne visuomet supranta, kada galima kreiptis į Seimo kontrolierių. Ir paminėjo atvejus, kai skundas tikrai tiriamas: jei žmogus mano, kad buvo pažeistos jo teisės bei laisvės, o jis savo klausimo negali išspręsti savivaldybės ar valstybės įstaigose, laiku negauna atsakymo iš pareigūnų arba tie atsakymai neaiškūs, nepagrįsti, kai susiduria su biurokratizmo bei piktnaudžiavimo atvejais. O svarbiausia, jog turi kreiptis pats žmogus – to negali daryti jo šeimos nariai, artimieji, kiti, nebent jie turėtų to žmogaus įgaliojimą.
Paaiškino ir Seimo kontrolierių vykdomą nacionalinę kankinimų prevenciją. Pasirodo, yra atskira 5-ių žmonių grupė, kuri, niekam nepranešusi, net ir naktį gali apsilankyti bet kurioje iš Lietuvoje esančių 450 globos, įkalinimo įstaigų, įvairių centrų ir patikrinti viską, pradedant maisto kokybe ir baigiant patalynės keitimu, rūbų individualizavimu, higienos priemonėmis, sudaryta aplinka, kuri, pavyzdžiui, senelių ar vaikų globos įstaigose privalo būti kuo daugiau panaši į namus.
Ši grupė tikrina, kaip elgiamasi su tų įstaigų gyventojais. Pavyzdžiui, ar pasibeldžiama, įeinant į jų kambarį, ar atsiklausiama, norint apžiūrėti jų tualetus, vonios ar dušo kambarius. Tikrina, ir kokie vaistai išrašomi, bei daugelį kitų dalykų, kurių mes dažnai nė nepastebime ar nekreipiame į juos dėmesio. Kiekviena tokia institucija kartą per ketverius metus būtinai turi būti patikrinta.
Seimo kontrolierius Plungės valdininkams aiškiai pasakė, kad vieno langelio principas – ne gyvenimas už uždarų durų, bet dokumentų priėmimas vienoje vietoje. Ir pasiūlė nugriauti tas stiklines sienas. (Skaitytojai tikriausia prisimena, jog „Žemaitis“ ciklą straipsnių apie tai yra išspausdinęs.) Jis sakė suprantąs, jog stiklinės sienos patogios valdininkams, bet reikia, kad patogu būtų ne jiems, o gyventojams. Dėl to, kad vieno langelio principas apsaugo valdininkus nuo kyšininkavimo… Jis su šypsena paklausė, ar kyšio paimti negalima namuose ar kavinėje?
R. Šukys paminėjo, kad po to, kai merus ėmė rinkti patys gyventojai, skundų jų įstaiga gauna mažiau, tačiau šių visuomet padaugėja po Seimo rinkimų. Ir sakė, jog greičiausiai taip nutiks ir po rudenį įvyksiančiųjų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...