„Treniruoti vaikus – mano pašaukimas“

1604-112548Jau daugiau kaip dvidešimtmetį Plungėje dziudo treneriu dirbantis Antanas KASTECKAS gali pasidžiaugti išugdęs nemažą būrį imtynininkų. Nors pats nėra tapęs Lietuvos čempionu, kaip jo auklėtinis Ramūnas Diburys, tačiau ne kartą yra laimėjęs buvusios sporto draugijos „Nemunas“ pirmenybių varžybas. Iš pradžių „Žemaičio“ kalbintas vyras kuklinosi, sakydamas jokių nuopelnų neturįs. Tačiau, įpusėjus pokalbiui, įsitikinome, kad didžiausiais jo įvertinimas –  treniruojami vaikai ir jų pasiekimai.

Sekė brolio pėdomis
47-erių A. Kasteckas gimė Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, Degučių kaime. Kai jam sukako penkeri, tėvai drauge su dar dviem vyresniais sūnumis – Romu ir Pranu – nusprendė kraustytis į Plungę. Nuo tada Antanas ir gyvena šiame mieste bei kiek daugiau nei dvidešimt metų dirba mėgstamą darbą – moko vaikus dziudo subtilybių.
„Kaip susidomėjote šia sporto šaka?“ – paklausėme pašnekovo. „Trejais metais vyresnis brolis Pranas kovėsi, vadovaujamas garsaus Plungės trenerio Kęstučio  Šermukšnio. Jam gerai sekėsi – po trijų mėnesių treniruočių tapo prizininku. Dažnai pasitaiko, jog kiti ištisus metus nieko nelaimi. O šis – per tokį trumpą laiką… Labai jam pavydėjau. Tad nuo ketvirtos klasės ir pats pradėjau lankyti treniruotes.  Prisimenu ir pirmąsias varžybas Šiauliuose. Ten iškovojau prizinę vietą, tik nebepamenu kokią“, – apie pažintį su dziudo kalbėjo Antanas.
Vyriškis prisipažino visada norėjęs pralenkti brolį. Tačiau, kaip mažesniajam, vis ko nors pritrūkdavo: „Būdavo sunku, tačiau be kovos nenorėdavau pasiduoti. Brolis tapo jauniausiu Lietuvos majoru, elitinio būrio vadu, kuris saugojo Seimo narius ir net šviesaus atminimo prezidentą Algirdą Brazauską. Grįžęs iš armijos, galima sakyti, pasekiau brolio pėdomis – vežiojau Plungėje žinomus verslininkus, dirbau apsaugos viršininku Mažeikiuose, kol K. Šermukšnis pakvietė mane treniruoti vaikus.“
Daug ką geba
Iš pradžių A. Kasteckas visus tikino, kad treneriu padirbės tik metus. Tačiau ši veikla taip jį patraukė, kad iki šiol negali sustoti: „Pradėjęs treniruoti vaikus, supratau, kad tai – mano pašaukimas. Tąsyk turėjau net rimtų ketinimų – būti geresniu už patį trenerį K. Šermukšnį. Iš pradžių turėdavau mažai valandų, vasarą net nedirbdavau. Tačiau, laikui bėgant, darbo valandų ir mokomų vaikų skaičius vis didėjo“, – prisipažino sportininkas.
Nuo mažens mėgęs dziudo, vyriškis ne iš karto pasuko į sporto pasaulį. Baigęs penktąją vidurinę (dabartinę „Ryto“ pagrindinę mokyklą) įstojo į Klaipėdos profesinę mokyklą. Ten įgijo staliaus specialybę, tačiau, kaip sakė pats Antanas, iš šio amato duonos nevalgęs. „Nors staliumi niekada nedirbau, viską moku. Ir dabar kartais mėgstu drožinėti medį ar ramiai atsisėdus ką nors papaišyti. Daug  ką sugebu – esu ir automobilį remontavęs, ir variklį įdėjęs, ir elektros instaliaciją tvarkęs ir mokykliniais laikais net sau kelnes pasisiuvęs“, – šmaikščiai pasakojo treneris.
1995-aisias A. Kasteckas įstojo į tuometinę Lietuvos kūno kultūros akademiją (dabar – Lietuvos sporto universitetas), kur penkerius metus studijavo treniravimo sistemas. „Norėjau, kad į mane žiūrėtų kaip į trenerį. Dar prieš mokslus pasakiau, kad iškart po jų mesiu visus darbus ir atsiduosiu tik treniruotėms. Studijų metai man buvo patys sunkiausi. Ne tik mokiausi, bet dar dirbau operatoriumi degalinėje, apsaugos viršininku ir dziudo treneriu. Mano vaikai dar buvo maži, tad ir šeimai turėdavau skirti dėmesio.“
Didžiuojasi gausiu būriu auklėtinių
A. Kasteckas apgailestavo, kad jo santuoka iširo. Tačiau vyriškis džiaugiasi užauginęs du vaikus – Aivarą ir Liviją. Paklaustas, kaip vaikai reaguoja į jo darbą, treneris pasakojo, kad sūnus domisi dziudo – yra tapęs Lietuvos čempionu ir prizininku, daugkartiniu  turnyrų nugalėtoju. Tačiau gyvenimo su sportu jis turbūt nesies. O dukra nėra net bandžiusi lankyti dziudo. Jai, kaip mergaitei, labiau prie širdies šokiai ir muzika.
Vyriškis didžiuojasi, turėdamas didelį būrį treniruojamų vaikų ir suaugusiųjų (senjorų), iš viso – apie 80 sportuojančiųjų. A. Kasteckas turi ir gausų būrį jau išugdytų auklėtinių, kurių ir pats nebesuskaičiuoja. Tai Laura Skrinskytė, Vytautas Kazaitis, Erika Lubinaitė, Zigmas Pečiulis, Donatas Kasteckas, dabar sparčiai progresuojantis R. Diburys bei daugelis kitų.
„Mūsų klubo vaikai labai stiprūs. Matyt, daug ką lemia žemaitiškas užsispyrimas, ryžtas ir begalinis noras laimėti. 2007-aisiais buvome geriausi visoje šalyje. Tais laikais mumis didžiavosi dauguma Lietuvos dziudo klubų. Buvome geriausi, ir nuvykę į kaimyninę Latviją ar Estiją. Keliaudavome ir į kitas Europos šalis, tačiau  ten būdavo sunku laimėti. Bet ko ir norėti, jei Prancūzijoje yra trys milijonai imtynininkų, o mūsų šalyje nebėra net tiek gyventojų“, – atsiduso A. Kasteckas.
Tikslas – matyti vaikų pažangą
„Kas sunkiausia mano darbe? Kai metus ar dvejus lankęs dziudo vaikas nusprendžia išeiti. Tada jaučiu, kad kažko nepadariau. Vis dėlto norisi, kad kiekvienas užbaigtų, ką pradėjęs, ir nepaslėptų savo talento“, – kalbėjo A. Kasteckas.
Treneris atskleidė, kad jam darbas – vienas malonumas. Salė – kaip antrieji namai: čia jaučiasi gerai, atsipalaiduoja, nusiramina. „Nors pavasarį svajoji kuo greičiau iš jos ištrūkti, rudenį pradeda rūpėti, kaip sekasi mano vaikams, kažin ar ateis treniruotis. Labai pasiilgstu auklėtinių. Noriu pamatyti, kaip jie užaugo. Kažkada Senamiesčio mokyklos direktorius Algirdas Serva man siūlė dirbti kūno kultūros mokytoju, tačiau aš nesutikau. Mano tikslas yra matyti vaikų pažangą, o ne tik vesti fizinio lavinimo pamoką“, – patikino sporto profesionalas.
Antanas neslepia, jog trenerio darbas iš jo atima daug laiko. Vakarai aukojami treniruotėms, savaitgaliai – varžyboms. Tačiau vyras yra laimingas, pasirinkęs tokį gyvenimo kelią. Trenerio teigimu, dziudo – gera sporto šaka. Čia vaikai pasiruošia ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. To reikia ne tik kovose, bet ir gyvenime, nugalint sunkumus ir ugdant tvirtą charakterį.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...