Šunų veislynas – vaikystės svajonė

1607-115040Šią vasarą Plungės šunų mylėtojų klubas surengė jubiliejinę – 20-ąją – sertifikatinę visų veislių šunų parodą. Joje dalyvavo daugiau nei 500 keturkojų, pristatyta net 110 jų veislių. Gražiausiu tituluotas klubo narės, Platelių seniūnijos šunų veislyno „Beržoras“ savininkės Jolitos Glambockaitės trumpaplaukis vengrų vižlas. Šuo jau buvo Europos ir keturiolikos skirtingų šalių čempionas, o prieš kelerius metus iš Suomijos parsivežė pasaulio čempiono titulą. Tačiau tai – ne vienintelis šuo, kuriuo gali pasigirti šeimininkė – daugelis J. Glambockaitės augintinių yra pelnę prizinių vietų.

Netoli Platelių, Skurvydų kaime gyvenanti moteris turi šešetą vižlų ir tiek pat Labradoro veislės, trylika jauniklių ir dar keletą priglaustų šunų. Kaip pati teigė, nuosavas šunų veislynas – tai sena vaikystės svajonė. „Gimiau ir užaugau Vilniuje. Meilė šunims gimė, kai dar buvau mažytė, tačiau tėvai neleido laikyti keturkojo. Todėl tada sau priesiekiau, kai užaugsiu, šunų laikysiu tiek, kiek norėsiu“, – prisiminė J. Glambockaitė.
Moteris pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo juodos Labradoro veislės kalytės. Tačiau tada Jolita supratusi, kad šuniui reikia ne tik meilės, bet ir tinkamų sąlygų gyventi. Nors butas buvo erdvus, daugiau keturkojų laikyti nebuvo galimybių, o  kalytei reikėjo laisvės, erdvės.
Susipažinusi su dabartiniu vyru, moteris nusprendė kartu su juo kraustytis į Žemaitiją ir įsikurti netoli Platelių. Išsinuomoję sodybą Stirbaičių kaime, jiedu ten ir įsteigė šunų veislyną. Vėliau šeima kartu su visais augintiniais persikėlė į Skurvydų sodybą, esančią miškų apsuptyje.
Kaip pasakojo J. Glambockaitė, iš pradžių laikiusi tik Labradoro veislės šunis, vėliau nusprendė pasižvalgyti ir kitų veislių. Labiausiai ją sužavėjo trumpaplaukiai vengrų vižlai, mylintys vaikus, gerai sutariantys su kitais šunimis. Be visa to, jie įspūdingai atrodo parodose, yra geri žmogaus palydovai.
„Pirmąjį vižlą – kalytę – vardu Canbera, įsigijau iš prestižinio veislyno Vengrijoje. Po beveik metų, iš to paties veislyno parsivežiau dar du vižlus – Canberos brolį Dijo ir kalytę Yasminą, kurie netrukus susilaukė palikuonių“, – pasakojo pašnekovė.
Moteris džiaugėsi, kad jos šunų veislynas šiemet mini jau septynerių metų gimtadienį. Per tokį trumpą laiką jos namuose puikuojasi daugybę taurių, medalių ir kitų apdovanojimų, skirtų jos šunims. Antai Canbera yra dvylikos skirtingų šalių čempionė, o šiemet ji gražiausio Lietuvos šuns rinkimuose pelnė trečiąją vietą. Dijo – keturiolikos šalių, Europos ir pasaulio čempionas. Ir kiti
J. Glambockaitės augintiniai yra gerai vertinami – visi jie turi apgynę kaimyninių šalių čempionų titulus.
J. Glambockaitė didžiuojasi savo šunų veislynu dar ir dėl to, kad jis, skirtingai nuo kitų, teikia pagalbą auginant, dresuojant bei dalyvaujant parodose. „Mes konsultuojame šunų augintojus visais jiems rūpimais klausimais bei teikiame kitas paslaugas. Pavyzdžiui, jei šeimininkai neturi galimybės savo keturkojų kartu pasiimti į kelionę, gali juos atvežti ir palikti pas mus. Mes ne tik parduodame šuniukus, bet, jei klientai nebenori, arba, jei sužinom, kad augintiniais netinkamai rūpinamasi, atperkame juos“, – sako moteris.
Anot veislyno savininkės, svarbiausia, kad šuniukas jaustųsi laimingas. Pirkėjų stoka J. Glambockaitė nesiskundžia – tiek Labradoro veislės šunis, tiek vižlus žmonės noriai perka. Pastarieji rado savo namus Rusijoje, Švedijoje ir net tolimojoje Čilėje. Tačiau būta ir skaudžių praradimų – pernai, prieš pat Naujuosius metus buvo pavogta nėščia Labradoro veislės kalė, kuri po savaitės turėjo atsivesti šuniukų. „Ji dingo kaip į vandenį. Visur jos ieškojome, bet veltui. Puikiai suprantu, kad kiti nemyli šunų, o nori tik pasipelnyti“, – atsiduso moteris.
Trijų sūnų – septyniolikmečio Niko, šešiamečio Motiejaus ir šią vasarą pasaulį išvydusio Herkaus – mama neslepia, jog kartais keturkojams reikia skirti kur kas daugiau dėmesio nei savo vaikams ir vyrui, bet namiškiai prie to jau pripratę.
Kol kas Jolita su šeima gyvena mažame namelyje, tačiau neseniai pagausėjusi šeima netrukus persikels į čia pat baigiamą statyti didesnį namą. Kieme stovi ir kitas namukas, skirtas šuniukams. Čia yra įrengta gimdykla, smulkūs niekučiai keturkojams. Aplink namelį yra ir didelis aptvaras, kuriame šunys nevaržomi gali lakstyti. Kaip prisipažįsta pašnekovė, ji norėjusi sukurti vietą, primenančią pasaką,  ne tik sau ir šeimai, bet ir mylimiems augintiniams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...