Ar spausdintinė knyga vis dar aktuali?

Turbūt niekas nepaneigs, kad skaitymas ne tik praturtina, bet ir padeda turiningai leisti laiką. Tačiau spartėjant gyvenimo tempui, žmonės vis mažiau randa laiko šiai veiklai. Vis labiau įsigalint šiuolaikinėms technologijoms, spausdintiniai leidiniai pakeičiami elektroniniais. Pamažu kyla grėsmė spausdintinių knygų populiarumui.
Apie skaitymo įpročius ir knygos reikšmę gyvenime „Žemaitis“ nutarė paklausinėti Plungės Senamiesčio aikštėje sutiktų praeivių. Dažnas teigė, kad nieko nėra maloniau, kaip paimti į rankas knygą, vartyti jos lapus, uosti knygos kvapą. Šių jausmų niekada nepatirsime skaitydami elektronines knygas.

Algirdas MATIJOŠAITIS, prekinių ženklų strategijos specialistas:
– Ar manau, kad kada nors spausdintinę knygą pakeis elektroninė? Netikiu, kad taip bus. Žmogui reikia fizinio kontakto – paliesti knygą, ją pavartyti. Pats neperku knygų ir neinu į biblioteką. Aš jų klausausi. Tai kur kas geriau nei tradicinės knygos ar elektroniniai leidiniai. Girdint kažkieno įrašytą garsą, gali įsijausti, patirti emocijų, jausmų, išgyvenimų. Kaip ir daugelis, mėgstu žiūrėti  filmus, sukurtus pagal knygas.
Danguolė MARCINKEVIČIENĖ, verslininkė:
– Spausdintinę knygą malonu skaityti. Ypač ilgais žiemos vakarais, po darbų. Manau, kad elektroninės knygos bus labiau priimtinos ateinančioms kartoms, tarp vyresniųjų tokios naujovės taip greitai neprigyja. Paskutinė mano perskaityta knyga? Ninos George romanas „Levandų kambarys“. Nors knygos – brangus malonumas, nuvažiavusi į Klaipėdą, nusiperku vis naują. Liūdna, kad Plungės centre nebeliko knygyno, kartais užbėgdavau ir į jį.
Rima RIMKUVIENĖ, pardavėja:
– Mokykliniais laikais daug knygų esu perskaičiusi – nuo pasakų, fantastikos iki mokslinių. Dabar šiam pomėgiui nebelieka laiko – dirbu, auginu vaiką. Dažnai svajoju, kad būtų gerai paskaityti. Kokią knygą rinkčiausi – spausdintinę ar elektroninę? Spausdintinę – tą, prie kurios esame įpratę. Manau, kad elektroninę rinksis tie, kurie su ja nuo mažens užaugę.
Vanda SOLOVJOVA, pensininkė:
– Buvo laikai, kai skaičiau daugiau. Dabar jau sveikata nebeleidžia – akys nusilpo. Patikdavo skaityti detektyvinius ir istorinius romanus. Pati esu turėjusi daug knygų. Dabar kartais nueinu į biblioteką ar įdomesnę knygą pasiskolinu iš draugės. Žinau, kad mano dukra, gyvenanti užsienyje, skaito elektronines knygas.  Mūsų amžiaus žmonės įpratę prie spausdintinės – ją lengviau ir paprasčiau skaityti.
Vytautas JANUŠKA, Plungės rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas:
– Žinau, kad vis dažniau elektroninės knygos pakeičia spausdintines. Tačiau manau, jog spausdintinė knyga neprarado vertės, nes skaityti originalą yra kur kas maloniau. Nors pats dabar mažai skaitau, esu sukaupęs apie 50 vertingų knygų. Labiausiai patinka istoriniai ir geografiniai leidiniai apie Lietuvos miestelius. Kodėl vis mažiau skaitome? Dėl spartaus gyvenimo tempo. Visko norime greitai, o gerai knygai neberandame laiko.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...